Schronienie

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mickey Bolitar (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Shelter
Mickey Bolitar (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew A. Królicki
młodzieżowa thriller narkotyki tajemnica holocaust auschwitz zagadka

Fajna ksiazka dla nastolatków. Ja jednak nim nie jestem i nudziłam się. Prosta tajemnica, stereotypowe postacie i nieprawdopodobne przygody młodzieży.

Początkowo nudy straszne. Końcówka trochę lepsza. Ogolenie nic specjalnego.

Również była to moja pierwsza pozycja autorstwa Cobena. Kupiłam pięć lat temu i w końcu się doczekała. Jetem bardzo zadowolona po przeczytaniu. Nie wieje nudą, przyjemnie i szybko się czyta. Jak dla mnie trochę naciągany fakt samodzielnego życia czternastolatka, który prowadzi samochód czy spaceruje nocami bez zwracania na siebie uwagi. Polecam!

To było moje pierwsze spotkanie z Harlanem Cobenem i muszę przyznać, że bardzo udane. Książka napisana jest lekkim językiem, bez zbędnych opisów i nudnych przemyśleń dzięki czemu czyta się ją jak scenariusz dobrego filmu. Ja pochłonęłam ją w jeden dzień i to był naprawdę miło spędzony czas. ;)
Historia sama w sobie jest może dość mocno naciągana i mało realistyczna. Samo...

Bardzo dziwne doświadczenie - czytać książkę w uniwersum, które dobrze znamy, lubimy, ale główny bohater jest postacią poboczną. Nie zapałam wielką sympatią do Mickey'a, denerwuje mnie jego niedojrzałe zachowanie, niechęć do wuja (pewnie dlatego, że Myrona uwielbiam) czy ślepe zapatrzenie w matkę. Pomijam już to, że dzieciaki w wieku szkolnym wplątują się w jakąś intrygę...

Przyjemna i lekka narracja, dzięki której książkę się pochłania jednym tchem. Po świetnej serii z Myronem, czas na trylogię z Mickeyem, która zapowiada się równie rewelacyjnie

Seria z Myronem Bolitarem jest mi bardzo bliska, mam do niej ogromny sentyment. Na pewno będę chciał do niej wrócić, bo już wiele szczegółów zapomniałem. Książek jest zbyt dużo, a czasu zbyt mało, więc na razie nie pozwolę sobie na powtarzanie tych przeczytanych.

Mickey Bolitar jest bratankiem Myrona. Nastolatek ma również ogromny koszykarski talent i jak widać skłonności...

Książka wciąga od początku. Warta przeczytania

Fajna książka, szybko się ją czyta. Rodzinna tragedia, nieznajoma starsza pani. Super pomysł na książkę

Pierwsza książka z serii Cobena moim zdaniem udana. Ciekawa, z akcją, z zagadkami i zachęcająca do sięgnięcia po kolejną. Polecam!

Dyskusje

6 196