Schronienie

Okładka książki Schronienie
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mickey Bolitar (tom 1) Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2012-01-01
Data 1. wydania:
2013-09-05
Zbigniew A. Królicki

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Ocena 5,6
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...
Okładka książki Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Charles Ardai, Jay Brandon, Lee Child, Harlan Coben, Brendan DuBois, Jim Fusilli, Bonnie Hearn Hill, Steve Hockensmith, William Kent Krueger, Laura Lippman, Tim Maleeny, Rick McMahan, P.J. Parrish, Ridley Pearson, Tom Savage, R.L. Stine, Charles Todd, Tim Wohlforth
Ocena 6,6
Aż śmierć nas ... Jeff Abbott, Charle...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: W głębi lasu, Żona siodlarza, Adwokat, Sen szamana Harlan Coben, Michael Connelly, Earlene Fowler, William Kent Krueger
Ocena 7,1
KSIĄŻKI WYBRAN... Harlan Coben, Micha...

To już nie to samo, co seria z Myronem. Rozczarowałem się, bo Coben chciał zrobić z Mickeya kopię wujka Bolitara. Do samego końca lanie wody i dopiero finisz w miarę trzymający w napięciu. Mam dylemat czy sięgać po kolejną część z Mickey-em i się rozczarować czy odpuścić poświęcając czas na coś ciekawszego.

Koniówka "W domu" uświadomiła mi, że choć słuchałam cyklu "jak Pan Bóg przykazał", czegoś mi zabrakło. Migiem domyśliłam się, że pomiędzy 10. a 11. tomem koronnego cyklu Harlana C. powinno się poznać ten dużo krótszy o jego bratanku, ale... było już za późno (zwłaszcza, że zaczęłam od "Mów mi Win") i wiem, kim jest Ema czy jak się skończy "Odnaleziony"... mimo t osłuchało się ok, choć ciągle jęczenie Mikiego, że wszystko jest jego winą, było irytujące strasznie. Jest ok, choć jest dużo słabiej w porównaniu do przygód dorosłych.

Mickey Bolitar zmienia szkołę i wprowadza się do nie lubianego wujka po tym jak jego ojciec ginie w wypadku, a matka trafia na odwyk. Gdyby tego było mało, ze szkoły znika bez ostrzeżenia nastolatka, a miejscowa staruszka wyznaje Mickeymu, że jego ojciec wciąż żyje. Chłopak rozpoczyna śledztwo.

W opisie mamy pomieszanie z poplątaniem, ale pomyślałam, że rozwiązanie tylu zagadek na raz może być ciekawe. Nie spodziewałam się, że będzie to młodzieżówka. Pomysł na fabułę nawet intrygujący, ale już coraz mniej sięgam po książki, w których główni bohaterowie to nastolatkowie, a niektóre zdarzenia są zbyt mało realne. Z ledwością dotrwałam do końca.

W opisie mamy pomieszanie z poplątaniem, ale pomyślałam, że rozwiązanie tylu...

Polecam!!

Polecam!!

Świetna książka. "Połknęłam" ją w kilka godzin. Mimo, że postać głównego bohatera jest lekko podkoloryzowana to skradł moje serce. Jutro idę do ksiegarni po tom II.

Mam nieodparte wrażenie, że to książka młodzieżowa. Niektóre sceny (np w klubie go-go) skrajnie nieprawdopodobne. Mimo to autor skutecznie wzbudza ciekawość, co dalej?

Książka o nastolatkach i dla nastolatków. Po następne tomy nie sięgnę!

Książka o nastolatkach i dla nastolatków. Po następne tomy nie sięgnę!

Książkę oceniam pół na pół. Wciągająca i czyta się lekko, ale .... no jest te "ALE" - to nie jest to. Mam poczucie za dużej fikcji we fikcji. Chyba liczyłam cały czas na to, że wujek wkroczy do akcji. Wtedy bardziej uwierzyłabym w ucieczkę z klubu Go Go niż rozłożenie gangsterów przez czwórkę nastolatków i słuchających się ich pań tam tańczących.

Mickey! Ależ to fajny chłopak. Humor, lekka narracja i wątek zaginięcia Ashley, który nie okazał się wyrafinowaną intrygą. Mimo to, nie można się oderwać, a to za sprawą charyzmatycznego bohatera.

Pierwszy tom przygód bratanka Myrona Bolitara - Mickeya.
Sięgnęłam z ciekawości i nie mogłam się od niej oderwać. Warto po nią sięgnąć. Rozszerza się horyzont i postrzeganie całej serii o rodzinie Bolitarów. Poza tym książka napisana lekkim językiem. W niej dowiadujemy się więcej o całej paczce przyjaciół Mickeya, Emie, Łyżce ... Zresztą sięgnijcie po tę książkę, a następną trzeba przeczytać, by dowiedzieć się prawdy. Poznacie Nietoperzycę i jej słowa skierowane do młodego Bolitara. Książka zaprowadzi Was do Polski. Tak, wątek z drugiej wojny światowej. Nie zdradzam więcej.

Pierwszy tom przygód bratanka Myrona Bolitara - Mickeya.