Schronienie

Harlan Coben Cykl: Mickey Bolitar (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 348 str.
Shelter

W labiryncie kłamstw
Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Nie jestem w stanie uwierzyć, że spod pióra Cobena mógł wyjść taki gniot. Abstrakcyjne opowiadanie dla naiwnej młodzieży, a wielka szkoda, bo cykl zapowiadał się ciekawie.

Za pierwszym razem nie do końca mi się spodobała. Natomiast teraz uważam, że jest to bardzo dobra lektura, porusza wiele trudnych tematów dając dorosłym pogląd na problemy nastolatków i ich tok rozumowania.

Książkę przyjemnie się czytało, jednak mam poczucie strasznego mieszania wątków od klubu go go aż po obozy koncentracyjne, co sprawia, że nie wiem co o tej pozycji sądzić. Ponadto nastoletni bohaterowie dodatkowo wprowadzają poczucie, że nie można traktować tej książki poważnie, pomimo tak poważnego tematu Auschwitz, który został w niej między innymi poruszony.

Jest to pierwsza część trój tomowej sagi o Mickey'u Bolitar.
Co ja mogę powiedzieć, uwielbiam pióro Harlana Cobena także książkę "pochłonęłam" błyskawicznie :)

116/52/2019

Super ;)

Muszę przyznać,że książka,której głównym bohaterem jest Mickey Bolitar bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.Okazała się lepsza od tych z Myronem. Bratanek Myrona szuka zaginionej przyjaciółki ze szkoły,a przy okazji wplątuje się w wiele niebezpiecznych i dziwnych zdarzeń.W poszukiwaniachpomaga mu dwójka przyjaciół ze szkoły: Łyżka i Ema. Głównemu bohaterowi nie daje spokoju...

Przeczytałam ją z zapartym tchem. Coben nigdy jeszcze nie pozwolił mi przewidzieć końca lektury całkowicie. Ma cudowny styl pisania. Według mnie mimo wszystko nadal nie jest do końca doceniony. Nie sądziłam, że życie nastolatków w literaturze może być aż tak skomplikowane.

Powinnam wystawić dwie oceny- za thriller (i tu moja ocena 3) oraz za książkę dla młodzieży (i tu moja ocena 8). Owszem, czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie, fabuła ciekawa i z pomysłem, ale gdybym wiedziała że bohaterem jest piętnastolatek raczej bym się za nią w ogóle nie wzięła :)

Książkę oceniłem bdb , ale nie w kategorii thriller ,lecz jako lekka książka młodzieżowa z wątkiem sensacyjnym .

5 776
    2 548