Koń i jego chłopiec

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Horse and His Boy
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia
The Horse and His Boy
Opowieści z Narnii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
Narnia

Zdecydowanie moja ulubiona część Opowieści z Narnii!

Przeczytałem3,4razy,a i tak bawiłem się dobrze za każdym razem.

Dawno czytałam, bo jakieś 9 lat temu. Historia bardzo fajna i przyjemna do czytania - jak każda inna z serii "Opowieści z Narnii"

Wydarzenia rozgrywają się w Złotym Wieku, gdy władzę w Narni sprawowało rodzeństwo. Więcej powiedzieć nie mogę bo nie pamiętam, ale wiem, że mi się podobała.

Piękna książka, do której lubię wracać. Chłopiec z rybackiej wioski spotyka na swojej drodze mówiącego konia Bree, który opowiada mu o swojej ojczyźnie, Narnii. By uniknąć losu niewolnika, chłopiec przyłącza się do konia i oboje wyruszają na północ. Po drodze spotyka ich, rzecz jasna, cała masa niezwykłych przygód. Książka jest pięknie napisana, pokazuje wartość odwagi i...

Na półkach: , , , , ,

Po ostatnim tomie po prostu musiałam sięgnąć po następny.

Tym razem głównym bohaterem jest Szasta, który na swojej drodze spotyka mówiącego konia-Briego, który jak się później okazuje był jako źrebię mieszkańcem Narnii.
Jest teraz pod opieką niezwykle okrutnego właściciela, który jak się potem okazuje pragnie wziąć w niewolę chłopaka, odkupując to od jego opiekuna.

I tu...

Historia z czasów wielkich królów. Szasta chce opuścić Kolormen i po drodze spotyka Arawis. Cóż to za lew ich goni i jak dalej się potoczy ich przygoda? Odsyłam do książki.

Książka ciekawa

"Koń i jego chłopiec" to interesująca książka z perspektywy cyklu. Pierwszy raz wyruszamy poza granice Narnii i poznajemy Kalormen, jego odmienność i obyczaje.

Szasta odbiega od poprzednich bohaterów cyklu i po spotkaniu z antypatycznym Eustachym wypada nad wyraz pozytywnie. Oczywiście nie byłaby to książka Lewisa gdyby bohaterowie się czegoś nie nauczyli w trakcie swojej...

Kolejna część cyklu Opowieści z Narnii. Tym bohaterem tej części jest chłopiec o imieniu Szasta, mieszka on w chatce ze starym rybakiem Arsziszem. Pewnego dnia wraz z mówiącycy koniem postanawia dostać się do Narnii

Dyskusje

10 488