Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku

Okładka książki Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku Marcin Sitko, Paweł Urbaniec, Daniel Wyszogrodzki
Okładka książki Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku
Marcin SitkoPaweł Urbaniec Wydawnictwo: C2 reportaż
reportaż
C2
2013-11-20
2013-01-01
Woodstock 1969 Sitko Urbaniec Wyszogrodzki Muzyka Festiwal Hipisi

Książka "Woodstock 1969: najpiękniejszy weekend XX wieku" w bardzo przystępny, obrazowy sposób przedstawia kolejno kontekst polityczny całego wydarzenia, przygotowania organizatorów, a w końcu poszczególne dni festiwalu, towarzyszące im niedogodności i występujących muzyków. Później kilka stron poświęconych jest przybliżeniu sylwetek artystów, którzy wystąpili na deskach Woodstocku. Mniej więcej od połowy książki rozpoczynają się wywiady z niektórymi muzykami, którzy brali udział w tym wydarzeniu, dzięki czemu możemy poznać magiczną naturę Woodstocku '69 z wielu perspektyw.
Niestety jest bardzo ciężko dostępna i wydałam na nią dość duże pieniądze, ale nigdy nie pożałowałam tego zakupu. Polecam <3

Festiwal w Woodstocku nie byłby tak udany, gdyby go lepiej zorganizowano.

Festiwal w Woodstocku nie byłby tak udany, gdyby go lepiej zorganizowano.

Ja polecam coś z polskich klimatów czyli "Woodstock generation czyli wyższa szkoły jazdy"

Ta książka jest legendarna niemalże jak pierwszy festiwal Woodstock.

Ta książka jest legendarna niemalże jak pierwszy festiwal Woodstock.

Fantastyczna! Przenosi do tamtych czasów!

Fantastyczna! Przenosi do tamtych czasów!

Przez bardzo długi czas chciałam przeczytać ta książkę, zwłaszcza, że cieszy się ona pochlebnymi opiniami. Myślę, że ten czas sprawił, ze moje oczekiwania wobec tej publikacji urosły do naprawdę wysokich. Czy rozczarowałam się? Po części na pewno, spodziewałam się bardziej szczegółowego opisu samego wydarzenia i mniejszej liczby wywiadów, zwłaszcza iż niektóre pytania były powielane - czego nie uważam za błąd - wręcz przeciwnie, równocześnie jestem pod wrażeniem tego, o jak różne rzeczy autor był w stanie zapytać uczestników festiwalu. Z pewnością publikacja ta dostarcza wielu informacji na temat tego przełomowego wydarzenia. Czytając niektóre z wypowiedzi, osób opowiadających o festiwalu w tak pozytywny sposób jedyne czego się pragnie to wrócić do tamtych lat i mieć możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym, pełnym miłości i życzliwości wobec innych, co na tego typu wydarzeniach w obecnych czasach się nie zdarza, festiwalu.

Często słyszę "chciałbym żyć w tamtych czasach/urodziłem się w niewłaściwym czasie"...Ludzie! Moim zdaniem każdy, komu opisane w książce idee są bliskie ma swój własny, mały Woodstock w sercu - i o to w tym wszystkim chodzi! O pozytywne podejście do ludzi, do świata, o pomaganie, dawanie czegoś od siebie. Owszem, nie usłyszycie już tamtej wspaniałej muzyki na żywo, ale nie to uczyniło ten festiwal wyjątkowym. Przeczytajcie tę książkę, posłuchajcie "Candles in the rain" - to nadal jest aktualne! Dla każdego, kto tego chce.

Festiwal w Woodstock, który odbył się w sierpniowy weekend ’69 roku to wydarzenie, które na zawsze zmieniło oblicze muzyki. Impreza odbywająca się pod hasłem „Peace, Love and Happiness” przyciągnęła ponad 400 tys. ludzi i mimo logistycznego chaosu trwała w najlepsze. Uczestnicy mogli posłuchać takich gwiazd jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Carlos Santana czy Jefferson Airplane. Niektórych jednak zabrakło.

Autorzy dają nam niespotykaną okazję poznania najsłynniejszego festiwalu świata od środka. Całość podzielona jest na trzy części, dzięki czemu dowiadujemy się o wszystkich najważniejszych aspektach imprezy.

Na samym początku obok rysu historycznego i opisu organizacji tego przedsięwzięcia, dostajemy szczegółową relację z każdego dnia Woodstocku, łącznie z cytatami gwiazd i organizatorów oraz opisami każdego koncertu i wszelkich wydarzeń obok, w tłumie fanów.

Tekst ozdabiają liczne czarno-białe zdjęcia z festiwalu, prezentujące długowłosych hippisów najczęściej z wyciągniętymi w górę dłońmi w geście legendarnej już litery V oznaczającej znak pokoju. Możemy zobaczyć także ten ogromny tłum pod sceną, który jest naprawdę imponujący.

Pełną recenzję znajdziecie na https://niekulturalnakulturalnie.wordpress.com/2016/03/29/w-czasach-hippisow-i-wolnej-milosci-woodstock-1969-najpiekniejszy-weekend-xx-wieku/

Interesująca, wciągająca, szybko się czyta. Bardzo dokładne opisy poszczególnych koncertow itp, ciekawe wywiady.

Kompletne i kompetentne źródło wiedzy na temat legendarnego Festiwalu. Czyta się ją bardzo dobrze. Latami czekałem na taką książkę. Zapełnia doskonale lukę na tego rodzaju wydawnictwo. Brawa dla autorów, napisać z perspektywy Polski tak rzetelną książkę, szacunek.

• Mgr
  • Chcę wrócić

Daniel Wyszogrodzki Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku Zobacz więcej
Paweł Urbaniec Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku Zobacz więcej
Marcin Sitko Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku Zobacz więcej