Lou Reed Zapiski z podziemia

Notes from the Velvet Underground: The Life of Lou Reed
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jacek Mackiewicz
lou reed rock muzyka

Wszystko świetnie dopracowane. Tego chciałem. Za taką książkę skłonny jestem robić miliony tysięcy okrążeń wokół kanapy, formą kultu do pisarza za taki majstersztyk, no i dla Lou oczywiście. Lou fiutem był, ale jakże imponującym. Polecam szczerze!

Biografia boska. Wspaniała.

Jedna z najlepszych biografii jakie czytałem.

Fascynująca lektura o jednej z najważniejszych postaci w historii muzyki rockowej. Uważaj jednak jeśli jesteś ślepo zapatrzony w twórczość Reed'a. Podczas czytania "Zapisków z podziemia" możesz przeżyć ciężki szok.

Współtwórca legendarnego The Velvet Underground, a następnie solowy artysta opiewający uroki i mroki Nowego Jorku był jednym z największych mistrzów rockowej piosenki. Był artystą, który uwolnił rock and roll z infantylizmu okresu dorastania i zamienił trzyminutową piosenkę w nośnik treści jak najbardziej dojrzałych i wysokoartystycznych. Hołdował muzycznej prostocie. To...

Czytanie o Lou Reedzie przez ponad 500 stron to prawdziwe wyzwanie, jako że muzyk był wyjątkowym dupkiem (eufemizm). Tak przynajmniej wynika z licznych wypowiedzi jego bliskich, znajomych i współpracowników, przepytanych przez Howarda Sounesa na potrzeby biografii.

W Polsce Reed cieszył się umiarkowaną popularnością, niemniej utwory takie jak Walk on the Wild Side,...

"Howard Sounes, autor najnowszej biografii Reeda, choć jak sam przyznaje, jest jego fanem, to nie ucieka od trudnych pytań i przywoływania trudnych faktów. Wykonał zresztą w tym kierunku tytaniczną pracę – porozmawiał z większością, jeśli nie wszystkimi znaczącymi w życiu Lou Reeda postaciami. Zebrał najważniejsze zdarzenia, uporządkował relacje i w wyniku tego możemy mówić...

• 2017
  • Biografie
  • Bukbuk
  • Biografie muzyków, etc.
  • Studia: Dziennikarstwo Muzyczne
  • Biografie