David Bowie. Biografia

Bowie: A Biography
biografia, autobiografia, pamiętnik
Błażej Kubacki
muzyka biografia David Bowie Bowie

Ocena 8 ze względu na szacunek do autora, tłumaczenie na oklep, aczkolwiek treść książki, historia Bowiego ale też i jego rodziny wspaniale poprowadzona.

Ocena byłaby wyższa za samą treść, jednak polskie, ewidentnie "pośpieszne" wydanie ma nieco zbyt wiele literówek i wpadek translatorskich, by można je było przemilczeć. A szkoda, bo wystarczyło, aby korekta "przejechała" ją przed drukiem. Należy ponadto zaznaczyć, że polski czytelnik musi być w miarę dobrze zorientowany w zachodniej popkulturze, inaczej wiele odniesień może...

wybitny artysta zasługiwał na lepszą książkę

Książka o mistrzu z 2013r., więc bohater jeszcze żyje. Niestety całkiem niezłą opowieść o Bowiem niszczy fatalne, zbiorowe tłumaczenie.

Niech tłumacze zapamiętają, że istnieje też Diane Keaton, a nie Michael Keaton czy Buster Keaton - bo raczej łatwo odgadnąć kto grał u Allena w filmie o Nowym Jorku. Strach myśleć ile innych błędów zostało przemyconych.

Sama książka nie zachwyca (słyszałem, że jest inna biografia Bowiego na nieco wyższym poziomie, mam zamiar ją przeczytać), a dodajmy do tego fatalne tłumaczenie i polską redakcję... cóż, na drugie wydanie się nie zanosi. Jeżeli już to lepiej spróbować przeczytać po angielsku.

Interesujaca i pasjonujaca.

Książka gruba ale mało o Bowie. W jakiś sposób ciekawa. Jak na zagorzałego fana który pisał tą książkę to raczej napisana bez polotu i werwy. Z dystansem. Szkoda bo Bowie jest ogromnie barwną i nietuzinkową postacią.

Dla malych i dużych fanów mr.DB.
Choć uważam, że nawet sceptycy pokręconych pomysłów androgenicznego ANGLIKA, też znajdą w tej biografii wiele interesujących historii i ciekawostek.

Z D. Bowie po raz pierwszy zetknąłem się podczas koncertu "The Freddie Mercury Tribute" w 1992 r. Kilka lat później podczas oglądania "Christiane F. – My, dzieci z dworca ZOO" zafascynował mnie utwór "Heroes". Minęły kolejne lata i pomimo tego, że siedzę w całkiem innych klimatach to Bowie ciągle siedział mi w głowie.

Książka bardzo przybliża postać Davida Jamesa,...

Książkę ewidentnie tłumaczyło stado pijanych małp.
Dostałem ją w prezencie i przebrnąłem przez góra 20 kartek. Tłumaczenie straszne i śmieszne, a i narracja niespójna, sucha i momentami chaotyczna. Szkoda.

• Biografie
  • Muzyka