Blondynka na Kubie

Okładka książki Blondynka na Kubie
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Przygoda, podróż, świat literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Przygoda, podróż, świat
G+J
2012-01-01
2006-01-01
Kuba Ameryka Łacińska Karaiby Ernesto Che Guevara podróże

Lektura lekka i przyjemna. Zabawne teksty (smieszna postac Anglika, rownie fajny Hiszpan). Duzo sié dowiedzialam o Kubie, nie jestem pewna czy chcialabym tam pojechac. Smieszne ilustracje autorki. Szkoda, ze nie ma zdjéc. Na pewno siégne po kolejne z tej serii. Juz czeka Blondynka na Bali.

Świetna lekka i przyjemna. Odcięcie od codzienności gwarantowane. Super

Podróż po Kubie z wątkami historycznymi Kuby, kolonizacją przez Hiszpan, próbami przejęcia przez Stany Zjednoczone, walką o niepodległość i wolną Kubę pod przywództwem Fidela Castro i Ernesto Che Guevara. Zaprezentowane zostało całkowicie inne życie niż w demokratycznych czy też kapitalistycznych krajach. Na Kubie domy, ziemie należą do państwa. Prywatne mienie czy...

Nie jest to moja pierwsza książka tej autorki. Niestety jak dla mnie dosyć prymitywne podejście do świata, które ujawnia się we wszystkich zaliczonych pozycjach, co niestety nie przekonuje do sięgania po kolejne.

Wartka, trzymająca uwagę narracja. Autorska nie sili się na jakieś kompendium wiedzy o tym kraju, ale świetnie oddaje klimat swojej podróży, nawet jeśli czasami czuje się, że chyba troszkę fantazjuje. Ale to część jej osobowości i sposobu na podróżowanie, na życie

Dobrze się to czyta, ale po skończeniu lektury niewiele jednak w głowie zostaje. Może lepiej, żeby Autorka pisała o miejscach, w których przebywa trochę dłużej, niech to będą rzeczy bardziej pogłębione

Spodziewałam się czegoś innego, niewiele Kuby w tej książce. Z plusów - napisana lekko i przyjemnie, z dużą ilością ozdobników właściwych Beacie.

Może... Dla kogoś, kto bardzo niewiele wie o Kubie, rewolucji i Che, zafascynował się "Dziennikami motocyklowymi" i chciałby jeszcze dorzucić trochę miejscowego folkloru i ciągu dalszego. Ponadto drażniący, niczego nie wnoszący tłumaczony na chybił trafił slang Anglika (chyba wolałabym tu nawet zapis fonetyczny, ale wersji angielskiej) i przypisy objaśniające naprawdę...

Dzięki dużej dawce humoru książkę czyta się bardzo przyjemnie. Autorka opisuje zarówno wiele ciekawych miejsc architektonicznie i przyrodniczo jak i historię tego komunistycznego kraju. Można się z niej wiele dowiedzieć na temat Ernesta Che Guevary. Książkę uprzyjemniają dialogi z szalonym Hiszpanem i flegmatycznym Anglikiem. Idealnie czyta się w podróży.

To moja pierwsza książka Pawlikowskiej. Ciekawie opisuje swoje przygody na Kubie i jest dużo zdjęć pozwalający poczuć klimat tej podróży.

1 010
  • Podróżnicze
  • Podróże
  • 2013
  • Kuba
  • Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska Blondynka na Kubie: Na tropach prawdy Ernesta Che Guevary Zobacz więcej
Beata Pawlikowska Blondynka na Kubie. Na tropach prawdy i Ernesta Che Guevary Zobacz więcej