Józef Mackiewicz i krytycy

Okładka książki Józef Mackiewicz i krytycy Marek Zybura, praca zbiorowa
Okładka książki Józef Mackiewicz i krytycy
Marek Zyburapraca zbiorowa Wydawnictwo: LTW publicystyka literacka, eseje
704 str. 11 godz. 44 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
LTW
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
704
Czas czytania
11 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9786375650938
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
944
237

Na półkach:

Niby "Mackiewicz i krytycy" a w środku bardziej "Mackiewicz i apologeci". Liczyłem mimo wszystko na trochę więcej polemiki, więc ciut się rozczarowałem. Parę tekstów mniej jednostronnych i przez to ciekawych jednak jest. Choćby Miłosza czy Stasińskiego (Zbyszewski też ładnie powbijał szpilę za to kategoryczne rozgraniczanie caratu od bolszewizmu Mackiewicza)

Niby "Mackiewicz i krytycy" a w środku bardziej "Mackiewicz i apologeci". Liczyłem mimo wszystko na trochę więcej polemiki, więc ciut się rozczarowałem. Parę tekstów mniej jednostronnych i przez to ciekawych jednak jest. Choćby Miłosza czy Stasińskiego (Zbyszewski też ładnie powbijał szpilę za to kategoryczne rozgraniczanie caratu od bolszewizmu Mackiewicza)

Pokaż mimo to

avatar
366
48

Na półkach: ,

Blisko siedemsetstronicowa cegła, którą z racji objętości ciężko wprawdzie „łyknąć” na raz, lecz prawda jest taka, że czyta się ją jednym tchem. Zestaw tekstów krytycznoliterackich, jakie powstawały (w kraju i na emigracji) w związku z kolejnymi powieściami Józefa Mackiewicza. Zaczynamy od "Buntu rojstów", a więc okres jeszcze przedwojenny, kończymy zaś na "Nie trzeba głośno mówić" – czyli końcówka lat sześćdziesiątych. Solidny przekrój. Do tego znajdziemy opinie późniejsze, tyczące zarówno konkretnych utworów, jak i próbujące całościowo ogarnąć spuściznę autora "Kontry", a nawet podejmujące problem oceny twórczości pisarza pod kątem określonej tematyki (np. Tatarzy, Rosja). Świetna pozycja. Zrobi zapewne wrażenie na czytelniku wtajemniczonym, to znaczy takim, który co nieco Mackiewicza w życiu przeczytał, chociażby liznął ze 2-3 powieści. Mam tego świadomość. Niemniej zszokowała mnie prosta obserwacja – otóż dodając do wirtualnej biblioteczki nowo odkrytą pozycję, zauważyłem ze zgrozą, że czytelników tu jak na lekarstwo. Parę osób (słownie: siedem),które jakoby „chce przeczytać”. Nikt natomiast tej książki nie przeczytał, nikt tym bardziej jej nie ocenił! Tabula rasa! A książka nie jest żadną nowością. Ba – ma już 9 lat. Wydano ją w roku 2009. Tymczasem żaden ze współczesnych czytelników jej nie dostrzegł. Jak to możliwe?

więcej na:
http://www.rafalsocha.com/2018/05/04/jozef-mackiewicz-i-nieczytelnicy/

Blisko siedemsetstronicowa cegła, którą z racji objętości ciężko wprawdzie „łyknąć” na raz, lecz prawda jest taka, że czyta się ją jednym tchem. Zestaw tekstów krytycznoliterackich, jakie powstawały (w kraju i na emigracji) w związku z kolejnymi powieściami Józefa Mackiewicza. Zaczynamy od "Buntu rojstów", a więc okres jeszcze przedwojenny, kończymy zaś na "Nie trzeba...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    2
  • 2018
    1
  • Siły sensu
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Józef Mackiewicz i krytycy


Podobne książki

Przeczytaj także