Obsesja

E-bookowo
2012-12-13
2012-12-13
zdrada miłość erotyk

Zdecydowanie, zdecydowanie dla dorosłego czytelnika - czyta się z wypiekami na twarzy.

Książka przepełniona erotyzmem i seksem, lecz nie tylko....
Napisana łatwym językiem, więc czyta się ją szybko i przyjemnie.
Nie brakuje w niej również wątków sensacyjnych, a wszystko to przez zazdrość do faceta będącego mistrzem w seksie.

Książka przepełniona erotyzmem i seksem, lecz nie tylko....
Napisana łatwym językiem, więc czyta się ją szybko i przyjemnie.

Marta Grzebuła to autorka kilku książek o różnorodnej tematyce. Pisze kryminały, powieści z nutką fantastyki a także obyczaje. Jedna z jej książek, wydana w 2013 roku, jest romansem z nutką erotyki. Nosi nazwę „Obsesja”.
Aleks pochodzi z Londynu. W Polsce spędza sporo czasu, ma tu znajomych. Podczas Sylwestra poznaje Grace. Kobieta jest tajemnicza. Zabiera go z imprezy i spędzają razem upojną noc. Aleks nie może zapomnieć kobiety, która dała mu taką rozkosz. Próbuje ją odnaleźć, ale nie wie jak się nazywa, gdzie mieszka i pracuje. Na imprezie pojawiła się znikąd, nikt nie wie kim była. Nawiedza go w snach, widzi ją w twarzach innych kobiet. Gdy pojawiają się poszlaki dotyczące Grace próbuje je sprawdzić. W międzyczasie pojawiają się w jego życiu inne kobiety, kochanki, które odnajdują przy nim spełnienie i pełnię kobiecości. Jednak dla Aleksa nie SA to poważne związki. Ciągle myśli o Grace, wydaje mu się, że stracił głowę dla pięknej nieznajomej. Nie angażuje się w relacje z innymi kobietami, bo ciągle marzy o dziewczynie, która okazała się doskonałą kochanką. Drugiej takiej nie znajduje, traktuje przez to kobiety nieco powierzchownie. Czy odnajdzie Grace? I kim ona jest? A może to był tylko piękny sen, który nie ma prawa istnieć na jawie? I jak z brakiem Aleksa poradzą sobie inne kobiety?
Aleks jest przystojnym mężczyzną, który zakochał się w kobiecie, którą znał jeden wieczór. Myśli o niej nieustannie i tylko o niej mówi. Inne kobiety go interesują, chociaż kilka pojawia się w jego życiu. Spędza z nimi upojne noce, które jednak nie znaczą dla niego tyle, co dla nich. Angażuje się w poszukiwania kobiety swoich marzeń i miewa sny erotyczne z nią w roli głównej, tak realne, że aż bolesne po przebudzeniu.
Narracja trzecioosobowa często skupia się na mężczyźnie. Obserwujemy dzięki niej jego myśli i sny, zachowania i pragnienia. Poznajemy też relacje kobiet, które tracą dla niego głowę. Dostały one swoje krótkie podrozdziały, w których opowiadają, co czują.
W tej pozycji znalazło się kilka momentów, które dodają jej pikanterii. Sceny erotyczne opisano tu dokładnie i pomysłowo. Każda kobieta jest inna, ma inne pragnienia. Uchwycono to w tej książce, co jest ciekawym rozróżnieniem. Sceny nie są opisane nieśmiało, autorka rozkręca się wraz z kolejnymi stronami. Na początku nie nazywa wszystkiego wprost, potem jednak jest coraz śmielsza.
Język jest prosty, narracja przeważa. W dialogach pojawiają się momenty, w których Aleks nie rozumie słów, które wypowiadają do niego inne osoby. Pyta on wprost co oznacza dane słowo, co jest dobrym zabiegiem, który pokazuje, że Aleks nie mieszka w Polsce.
Korekta trochę nawaliła. Niekiedy brakowało znaków interpunkcyjnych, czasem dwa dialogi należały do jednej osoby. W niektórych wypadkach myślnik łączył się z wyrazem. Niedociągnięcia były denerwujące, ale nie przeszkadzały w odbiorze tekstu.
Jest to lektura o miłości i wszystkich jej odcieniach – obsesji, zawodzie, zdradzie, bólu, radości, namiętności i pragnieniu. To życiowa lektura, która opowiada o tym, co bywa nadal tabu – o seksie i samobójstwie. Znajdziemy tu toksyczną odmianę miłości w kilku wydaniach.
Komu polecam? Nie jest to łatwa lektura, mimo że erotyk dawałby takie poczucie. Kilka wątków warto poznać, chociaż główny bohater swoim zachowaniem nie napawa w wielu chwilach optymizmem. To książka warta uwagi, kolejna dobra pozycja w dorobku autorki.

I tu do nabycia druk OBSESJI i nie tylko, za kilka dni nowość OSZUKANA zapraszam, autorka http://www.wyczerpane.pl/dictionary/2,autor/word_id/8792,marta-grzebu-a

Za zgodą autorki recenzji
"Stan zakochania jest czymś najpiękniejszym, co może spotkać człowieka w życiu. Nic więc dziwnego, że ludzie uwielbiają romanse. Nawet ci, którzy się do tego nie przyznają. Niejeden głośno krytykujący „kiczowate romansidła” w ukryciu zaczytuje się erotycznymi perypetiami „pięknych i bogatych”, wzdychając przy tym z zazdrością. Z tych powodów literatura romantyczna – i ta „dla wszystkich” i ta bardzo śmiała – stanowi najszerszy dział literacki i jest najchętniej wydawana przez wszystkie oficyny. Do tego nurtu należy książka Marty Grzebuły-Łukomskiej „Obsesja” – opowieść o marzeniach i tęsknocie do prawdziwego, niepowtarzalnego uczucia, które zdają sie być jedynie przykrywką, usprawiedliwieniem poszukiwania erotycznych podniet.

Aleks jest pozornie typem zwykłego podrywacza lub, jak niektórzy mówią, „kolekcjonera dziewczyn”. Uwodzi je, rozkochuje w sobie, a następne porzuca by szukać następnej ofiary. Jednak podłożem zachowania Alexa jest ból i tęsknota za dziewczyną, którą utracił. Podświadomie szuka jej we wszystkich napotkanych kobietach i sam nie jest do końca pewny, czy cudowna Grace rzeczywiście istniała i czy spędził z nią tamte dwa cudowne dni. A może tylko ją sobie wymarzył… Za zżerające go od środka pragnienie odnalezienia „tajemniczej nieznajomej” płacą wszystkie kobiety, które uwierzyły w jego miłość i zostały następnie odtrącone. Jednak prędzej czy później musi przyjść czas zapłaty za wszystkie złe postępki, za każdą wyrządzoną innym krzywdę – w końcu i Alex się o tym przekonuje. Czy będzie już za późno, żeby mógł się zmienić?

Autorka znakomicie uchwyciła w swej książce portret typowego samca, który – za przeproszeniem PT Czytelników – myśli jajami, nie mózgiem i w gruncie rzeczy żywi pogardę dla kobiet. Liczą się dla niego wyłącznie jako seksualne zabawki, ich wartość intelektualna i moralna nic dla niego nie znaczy. Poszukiwanie tajemniczej Grace, którą utracił, jest dla niego tylko pretekstem, celem zastępczym, bo tym właściwym jest „zaliczenie” jak największej ilości kobiet. Powieść, choć chwilami mocna erotycznie, pozbawiona jest prostackiej wulgarności. Oczywiście nie polecałabym jej osobom bardzo młodym, właśnie ze względu na dość dosłowne opisy miłosnych uniesień, ale ludzie dość dojrzali, by nie robiło to na nich wrażenia, przeczytają ją z niewątpliwym zainteresowaniem. Jest to świetne studium psychologiczne skończonego męskiego egoisty, dla którego istotne jest tylko to, co dla niego korzystne i pożądane. Uczucia i potrzeby innych nie liczą się w ogóle. Alex nie umie docenić niczyich zalet ani tego, co ktoś inny może mu ofiarować. Stara się to ukrywać, ale jego własna osobowość jest przeraźliwie pusta, a na swoje nieszczęście jest dostatecznie inteligentny by zrozumieć, do czego to prowadzi. Pewnie dlatego z taką desperacją poszukuje Grace. Widzi w niej ratunek dla siebie, choć jeszcze wielkie pytanie, czy czasem nie ulega złudzeniu i żadnego ratunku dla niego być nie może.

Cała historia opowiedziana jest pięknym, literackim językiem i pozbawiona nudnych dłużyzn, będących zmorą wielu psychologicznych powieści. Świetna lektura dla ludzi lubiących lekkie, a jednocześnie nostalgiczne erotyki. Bardzo starannie i estetycznie wydaną książkę, której okładka ozdobiona jest delikatną, artystyczną grafiką, można kupić przez stronę e-bookowo.pl i allegro.

Luiza „Eviva” Dobrzyńsk"

Za zgodą autorki recenzji

Miłość w naszym życiu ma ogromne znaczenie. To wspaniałe, wzniosłe uczucie, które przeważnie kojarzy się nam z samymi pozytywnymi cechami. W rzeczywistości nie zawsze tak jest. Czasem intymna relacja damsko-męska może przerodzić się w toksyczną więź. Coś na ten temat możemy dowiedzieć się z ,,Obsesji’’, najnowszej powieści Marty Grzebuła. Zaintrygowana magnetyzującą okładką i ciekawym zarysem fabuły nie mogłam odmówić sobie przyjemności poznania tejże książki. Czy warto było? Zaraz się tego dowiecie...

Sylwestrowa noc w Karpaczu. W wynajętej góralskiej chacie grupa przyjaciół z upodobaniem oddaje się zabawie. Wśród uczestników imprezy jest Tomek, gospodarz i inicjator całego przedsięwzięcia oraz Aleks, jego najlepszy przyjaciel z Anglii. Balanga trwa na całego. Nieoczekiwanie do Aleksa pochodzi piękna, tajemnicza Grace i zabiera go do swojej chatki, gdzie spędzają dwie upojne, szalone noce. Niestety nic nie trwa wiecznie. Nieznajoma kusicielka znika bez śladu. Zrozpaczony mężczyzna nie potrafi o niej zapomnieć. Wspólnie z Tomkiem rozpoczyna intensywne poszukiwania, lecz bezskutecznie. Nikt nie wie, kim jest ta dziewczyna i skąd pochodzi. Aleks czuje, że popada w swego rodzaju obłęd. Tęskni, marzy, rozpacza, w snach ciągle dziko kocha się z Grace. Niestety rzeczywistość przynosi tylko żal i pustkę, którą próbuje zagłuszyć przelotnymi znajomościami. I tak oto na jego drodze staje urocza, romantyczna Natalia, spontaniczna, pewna siebie Wiktoria oraz zjawiskowa Laura. Czy któraś z dziewczyn sprawi, że Anglik zapomni o swojej sylwestrowej kochance? Kim tak naprawdę jest Grace i czy kiedyś znowu pojawi się w życiu Aleksa?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Marty Grzebuły (pseudonim Jarzębina),absolwentką Studium Medycznego. Autorka zadebiutowała w 2010 r. tomikiem poezji: „W cieniu Jarzębiny” (Black Unicorn),następnie ukazały się „Owoce Jarzębiny” (Radwan). Na swoim koncie posiada również wiele powieści miedzy innymi: „Pomarańczowe ogrody”, „To, co mogło się zdarzyć” (Radwan),„Epizod na dwa serca”, „Kobieta z okna”, „Dzień, który nie miał jutra” (Warszawska Firma Wydawnicza sc J. Majedcki i J. Wernik),„Zapomnę imię twoje”, „Dotykając Nieba” (Wydawnictwo „ASTRUM”),,,Szachownica śmierci’’ oraz bieżąca pozycja.

Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać ,,Obsesję’’. Przeczuwałam, iż ta książka idealnie wpasuje się w mój czytelniczy gust. Zawiera wszystko to, co lubię najbardziej: gorące uczucia, namiętność, pożądanie, zachwyt, szaleństwo oraz chorą fiksacje. Fabuła już od pierwszych scen podgrzewa nasze zmysły. W urokliwej scenerii gór nasz główny bohater spędza rozkoszne chwile z piękną, seksowną nieznajomą, która niczym zjawa po dwóch dniach znika bez śladu. Mija kilka miesięcy. Oszołomiony mężczyzna nie potrafi przestać myśleć o namiętnej, dominującej kochance. Obsesyjnie o niej marzy, tęskni i śni.

– Kim jesteś Grace?! Dlaczego mi to robisz?! – wołał, mając wrażenie, że gdzieś tam pośród czerni nocy, wykręconych nienaturalnie gałęzi krzewów, stoi ona. Ona, która chciała go zniszczyć. Doprowadzić do obłędu. Szaleńczo zakochany, pragnący i pożądający jej ciała wtedy i dziś. Teraz mógł tylko starać się wykrzyczeć swój ból.

Muszę przyznać, nie udało mi się polubić Aleksa. Starałam się go zrozumieć na wszelkie możliwe sposoby, bynajmniej wraz z każdym kolejnym nieodpowiednim zachowaniem tracił w moich oczach. Zdaje sobie sprawę z tego, że pogubił się w uczuciach. Pragnął, aby któraś z jego przelotnych znajomości okazała się na tyle fascynująca, żeby wymazać z pamięci Grace. Niestety w tym dążeniu do zapomnienia pominął uczucia innych osób. Nie pomyślał, że jego działania mogą przynieść zgubne skutki. Zamiast słuchać serca kierował się pragnieniami swojego rozporka. Nie tędy droga, nie tędy. Namiętność nie zawsze idzie równomiernie w parze z miłością. Moim zdaniem Aleks uległ niezdrowej fascynacji kobietą, która dała mu to, o czym marzy większość facetów: szalony seks bez żadnych ograniczeń. To podbudowało jego ego, dzięki czemu poczuł się dowartościowany i bardziej pewny siebie, dlatego kiedy Grace znikła, poczuł jakąś stratę. Po pewnym czasie spróbował złagodzić swój ból w przypadkowych zbliżeniach z innymi dziewczynami. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że krzywdzi je tak samo, jak siebie. A do czego jest zdolna zraniona kobieta? Tego nikt nie jest w stanie tak naprawdę pojąć.

,,Obsesja’’ wciągnęła mnie bez reszty. Czytałam ją z zapartym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Autorka doskonale operuje piórem i nadaje słowom niebywałą lekkość. Akcja toczy się wartko w różnych zakątkach: Karpacz, Kraków, Wrocław czy Londyn, dzięki czemu możemy wspólnie z bohaterami odkrywać uroki tych miejsc. Na szczególne uznanie zasługują opisy scen łóżkowych. Lubię nazywać rzeczy po imieniu, dlatego cieszy mnie, że pani Marta bez owijania w bawełnę, ale jednocześnie z odpowiednim wyczuciem i smakiem nakreśliła moment zbliżenia kobiety i mężczyzny. Jest ostro, czasem perwersyjnie, ale nie wulgarnie. Doceniam również charakterystykę poszczególnych postaci. Nie są to papierowe marionetki, lecz wiarygodne, naturalne osoby uwikłane w swe role.

Ciekawym smaczkiem jest również tajemnica związana z tożsamością nieznajomej Grace. Nikt nie wie, kim jest ta kobieta, skąd pochodzi i jakie ma zamiary. Wraz z rozwojem wydarzeń stopniowo odkrywamy kolejne elementy układanki, które składają się na pewną intrygę. O co w tym wszystkim chodzi? Tego musicie dowiedzieć się sami. Oprócz wątku miłosnego nie zabraknie również kryminalnej zbrodni. Z przerażeniem obserwowałam, jak obsesja pewnej osoby przeradza się w obłęd, następnie prowadzi do jej duchowej zagłady. Czy można było się przed tym ustrzec?

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki i serdecznie polecam ją każdemu, kto ma ochotę na zmysłową, odważną literaturę erotyczną ,,ku przestrodze”. Znajdziesz tu piękne, gorące uczucia, jednocześnie ogromną tęsknotę, ból, rozczarowanie, zdradę, pożądanie, dziki seks, zazdrość, upokorzenie, odrzucenie a nawet śmierć. Chcesz się przekonać, jak wysoka jest cena za miłość do nieodpowiedniej osoby? Zapraszam do lektury.

Z twórczością Pani Marty miałam przyjemność zapoznać się czytając książkę "Szachownica Śmierci". Czar tej pozycji nadal znajduje się w moim sercu, lecz jak jest z kolejną książką tej autorki? Czy "Obsesja" równie sprytnie zagościła w moim sercu na dłużej? Czy obsesyjna miłość i obłęd opisany w książce przypadł mi do gustu? Hmm..

Alex, chłopak który rozkochał w sobie tyle kobiet i który stał się ich niemal zagładą , jest głównym bohaterem w książce. Czarujący, przystojny, o pięknym akcencie budzi w kobietach podziw i ... pożądanie. Na jego widok każda kobieta niemal szaleje. On jednak pozostaje niewzruszony na ich wdzięki a łączy go z nimi tylko dziki i namiętny sex.
Chłopak bowiem pragnie tylko odnaleźć tajemniczą Grace, a spotkane na jego drodze dziewczyny są wyłącznie przygodami i odskocznią od kompletnego zwariowania.

Alex próbuje wszystkiego by dotrzeć do dziewczyny. Jego sny w którym upojnie i dziko kocha się z nieznajomą, popędzają go niemal w obłęd. Czy przerwie swoją tyranie? Kto mu w tym pomoże.. piękna i romantyczna Natalia? Namiętna i spontaniczna Wiktoria a może całkiem nowo poznana przypadkowo Laura?
Tylko , że jemu nie odpowiadają ONE, lecz liczy się jego osobista obsesja na punkcie swej bogini i pani- Grace.

Odpychane dziewczyny nie dadzą jednak tak łatwo o sobie zapomnieć. Wśród koleżanek rodzi się zawiść, zazdrość i niemal szał. Każda staje się zazdrosna, o te indywidualne,skradzione chwile w ramionach Alexa które mogły należeć wyłącznie do nich samych.
Do czego popchnie zazdrość jedną znich? Kto zapłaci najwyższą cenę za miłość do nieodpowiedniego mężczyzny? Czy obsesją można nazwać wyłącznie miłość Alexa do Grace? Kim tak naprawdę okaże się ona, i jaką tajemnicę odkryje przed Alexem?

Miło zaskoczyła mnie ta książka. Czytając ją pragnęłam by nie przemijała, niestety czas przy niej musiał kiedyś się skończyć. Nie żałuje jednak tego, ponieważ byłam ciekawa jak wszystko się potoczy. Od samego jej zaczęcia pomyślałam sobie "Tak, to jest coś." i tak pozostało do końca. Losy Alexa, chłopaka przeze mnie nierozumianego, potoczyły się bardzo interesująco i brutalnie, jeśli mogę je tak nazwać. Strasznie irytował mnie ten bohater tym, że jego postępowanie prawdę mówiąc było kierowane nie umysłem, lecz rozporkiem. Jak każdy facet kierował się żądzą, która odwróciła się od niego i niczym kobra zaatakowała go w najczulszy jego punkt.

Pierwszy raz czytałam książkę która miała w sobie tyle scen erotycznych zawartych w sobie. Lecz myślę,że w tej pozycji było to niemal pożądane ponieważ dodawało to książce większej pikanterii. Dzięki temu też, książka stała się niemal bardziej zrozumiana przez czytelnika, albowiem odczuwało się prawdziwe uczucia dziewczyn, które zostały zranione przez chłopaka. Najbardziej jednak współczułam jednej z nich, Natalii, z którą połączona jestem nie tylko imieniem, ale i niemal duszą. Dziewczyna była krucha, zauroczona w Alexie i bardzo wrażliwa, a on mimo wszystko, tak naprawdę nie dał jej niczego poza kilkoma spędzonymi godzinami. Zastanawiam się tak naprawdę czy jej uczucia były tego warte?
Nie będę jednak dalej rozczulać się nad tą postacią, ani nad żadną inną. Trzeba bowiem poznać ich bliżej, utożsamić się z nimi by poznać ich prawdziwe "ja" i podążać ścieżkami ich wyborów.

Pani Marta w tej książce pokazała mi się z zupełnie innej strony. Autorka świetnie grała do samego końca z czytelnikiem w zabawę: "Zgadnij kto". Myślałam niemal, że wiem kto jest winny, a tu taka niespodzianka! Gratuluję takiej książki i jak najbardziej podpisuję się pod tym, by było takich pozycji więcej.

Bardzo spodobała mi się ta książka i serdecznie polecam ją wszystkim, którzy nie boją się mieć później na punkcie tej pozycji "obsesji" ;)

Alex, chłopak który rozkochał w sobie tyle...

Powieść Marty Grzebuły jest zdecydowanie przeznaczona dla dojrzałego czytelnika. Nasycona jest erotyzmem, pożądaniem. Autorka nie bała się opisywać intymnych zbliżeń bohaterów, nie owijając w bawełnę, a nazywając rzeczy po imieniu. Są to bardzo realistyczne opisy, w pełni działające na naszą wyobraźnię, ale utrzymane w dobrym smaku i guście.

Tytuł w pełni odzwierciedla stan głównego bohatera. Po spędzeniu dwóch upojnych dni z tajemniczą Grace, główny bohater Aleks stracił dla niej głowę. Śnił o niej, marzył, tęsknił za nią, pogrążał się w szaleństwie i obsesji, zamykając się na możliwość związku z inną kobietą. Poddawał się tylko krótkiej fascynacji cielesnej, dla niego jednak nie znaczącej nic więcej niż zaspokojenie własnych potrzeb seksualnych. Przyznaję, że nie mogłam tego kompletnie zrozumieć. Przez ponad pół roku pogrążał się w swojej obsesji za kobietą, z którą spędził zaledwie dwa dni na rozkoszach cielesnych. Nie wytworzył się między nimi żaden związek, tak naprawdę nie poznali się. Mimo to pokochał ją i tęsknił za nią tak mocno, iż zdominowała nawet jego sny. Sam cierpiąc i uprawiając tylko przypadkowy seks nie zauważył, że wprowadzał kobiety w stan, w jakim sam się znajdował. Pożądały go, przywiązywały się, chciały od niego więcej. Początkowo nie zauważał, że krzywdził je tak samo, jak sam się czuł.

Chociaż książka przesycona jest erotyzmem, to jednak ma w sobie też tajemnicę. Od samego początku intryguje postać Grace, która pojawia się znikąd. Nikt nie może powiedzieć za wiele na jej temat, ciężko ją odnaleźć. Kim jest owa kobieta, która w tak krótkim czasie zawładnęła życiem mężczyzny? Do tego w prologu pojawia się postać dziewczyny, która szuka swojej zemsty. Czy Grace i ta dziewczyna to jedna i ta sama osoba?

Styl autorki jest przyjemny w odbiorze, ułatwia szybkie czytanie. Przyznaję, że jedyną wadą były lekkie powtórzenia, które rzuciły mi się w oczy. Nie psuły jednak one całkowitego odbioru, nie wpływały na gorszy całokształt powieści.

Pani Marta Grzebuła prowadziła akcję w różnych zakątkach Polski. Malowniczy Karpacz, zarówno zimą jak i latem, Kraków czy Wrocław. Mogłam wraz z bohaterami przeżywać ich poszukiwania, towarzyszyć im w podróży, a przyznaję że uroki Karpacza przemówiły do mnie i chętnie bym się tam wybrała na relaks.

"Obsesja" jest moją pierwszą polską powieścią z tak mocnym wątkiem erotycznym. Nawet w chwilach najmocniejszych i najostrzejszych zbliżeń między bohaterami, miała ona więcej smaku, estetyki i erotyzmu, niż w moich wcześniejszych doświadczeniach z tego typu gatunkiem w amerykańskiej literaturze. Książka jest przyjemna, posiada tajemnicę i pobudza nasze emocje, dlatego uznaję ją za naprawdę miłą przygodę.

Tytuł w pełni odzwierciedla...

Kobiecego umysłu nikt, nie jest w stanie odszyfrować. Co skrywa się w jej głowie, wie tylko ona. Kobieta potrafi dążyć do swojego celu, ale za jaką cenę? Jest nieprzewidywalna, szalona jak również skryta i tajemnicza. Kobieta dla mężczyzny jest zagadką, której nie jest w stanie pojąć. A jaka jest kobieta zraniona? Czy jest wulkanem który może wybuchnąć w każdej chwili? I do czego jest zdolna?

Czy ktoś może sobie wyobrazić bardziej romantyczną scenerię? Śnieg, góry, sylwester i ona piękna nieznajoma, z którą Alex spędził dwie niesamowicie upojne noce. I choć wszystko zaczyna się jak bajka, ona po owych upojnych chwilach znika. I choć nikt nie wie skąd wzięła się tajemnicza kobieta, Alex się nie poddaje i szuka swojej pięknej nieznajomej, która tak bardzo namieszała mu w życiu.

Choć przez pół roku nie natrafił na żaden jej ślad, nie zapomina o niej. Śni o owej Grace, a sny są tak prawdziwe, że trudno jest odróżnić jawę od snu. Mimo że na jego drodze stają równie piękne i wyjątkowe kobiety, żadna nawet w jednym procencie nie przypomina mu Grace. A konsekwencje za swoje czyny poniesie tylko on!

Kim okaże się piękna Grace i jaka tajemnica się za nią kryje? A co z innymi kobietami, jak one się zachowają?

Czy któraś z nas zastanawiała się kiedyś jak to jest zakochać się bez wzajemności, a może zdarzyło nam się, że jakiś facet nas kiedyś skrzywdził, poniżył. Jakie wtedy emocje nam towarzyszyły, do czego byłyśmy w danym momencie zdolne i o czym myślałyśmy?

Ostrzegam to jest książka dla pełnoletnich. Powieść kipi seksem, pożądaniem i namiętnością. Autorka świetnie opisała sceny zbliżeń, nie zapominając o najdrobniejszych szczegółach. I ta tajemnica, którą owiana jest od samego początku, a nawet drobny wątek kryminalny. Ach, dzieje się wiele!

Nawet nie wiem kiedy pochłonęłam książkę, był to moment. Dopiero zaczęłam czytać, a tu bach już koniec. Lektura jest tak wciągająca, że nie ma czasu na oderwanie się od niej, a wręcz nie wypuści cię ze swojego świata. Jest to kolejny przykład, jak świetnych autorów mamy i jak świetnie wciągają czytelnika w swój, wykreowany świat. I mimo, że nie są tak doceniani jak zagraniczni autorzy, piszą dla nas dalej i nie poddają się i za to bardzo dziękuję Pani Marcie, która zauroczyła mnie swoją twórczością.

„Obsesja” przeniesie cię w całkiem inny świat, którym rządzi pożądanie, a może jednak to miłość… Jedno od drugiego jest oddzielona tak cienką granicą, że czasami trudno to rozróżnić. A całość staje się obsesją, która może doprowadzić do obłędu. Czy warto zatracić się i ponieść tego konsekwencje, które mogą ciążyć jak wyrok? A może, trzeba postępować tak jak wymagają tego inni i tak jak by się wydawało, że „tak będzie najlepiej”?

Czytelniku jeżeli jesteś gotowy, przenieść się w ten świat i sprawdzić o czym pisze, nie czekaj, tylko zabieraj się za czytanie! Przeżyjesz piękne chwile wraz z lekturą. Możesz uronić łze, czasami się pośmiać, a nawet rozwiązywać zagadki. Będą to chwile nie zapomniane, ale jakże pełne emocji. Jesteś na to gotowy?

Moja ocena: 10/10

• :-),:-),:-)