Darujmy sobie te święta

literatura piękna
2013-11-26
Anna Esden-Tempska

Książka zasługuje na mocne 8

Miałem dodać opinię po świętach, ale dodaję ją dopiero teraz. Krótka historyjka, która sądzę, że poruszy każdego. Bardzo przyjemna, chwilami zabawna, ale pytanie - kto by nie chciał, żeby w święta nie stać przy garnkach? Końcówka bardzo dobra.
Na Święta - I.D.E.A.L.N.A :).

Urocza historyjka w sam raz na święta. Z tym, że ja naprawdę bym je ominął. Zwłaszcza jak pomyślę o marnowanym jedzeniu i tym czasie, kiedy ludzie biegają po sklepach robią kolejki, wydają na marne pieniądze. Jeszcze zrozumiem jak na książki. :)

Cóż, książka świąteczna, a ja ją przeczytałam w lutym, ale to chyba jakoś szczególnie nie szkodzi.
Jest to powieść o małżeństwie Kranków, którzy postanawiają w jednym roku nie obchodzić Świąt Bożego Narodzenia, zamiast tego wyjechać. Duże znaczenie ma argument finansowy - Luther wyliczył, że na choinkę, ozdoby, organizację wielkiego świątecznego przyjęcia i prezenty wydają...

Na półkach: , , , , , , ,

Nie wiem czego oczekiwałam po tej książce. Niby wiedziałam, że kryminał to nie będzie ale nie spodziewałam się aż tak bardzo obyczajowej powieści. Autor pokazuje jak działa presja obchodzenia świąt i ukazuje, że święta to już nic innego jak ogromny konsumpcjonizm. Naprawdę myślałam, że Krankowie się nie ugną i będą obchodzić święta tak jak postanowili, no ale cóż...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

John Grisham w swym opowiadaniu ukazuje nam atmosferę przedświątecznej gorączki oraz wahania ludzkich nastrojów.Pewnie jak każdy z nas chce by święta były idealne,by wszystko wypadło jak najlepiej ale zapewne niekiedy mamy ochotę by wszystko rzucić ,wyjechać i mieć święta za sobą.Czy tak ,jak główni bohaterowie Ominąć Święta ",Norze i Luterowi, uda się wytrwać w swoim...

Nie wiem czy to jest typ powieści, w której John Grisham dobrze się czuje, ale jak na małą odskocznię od codzienności jest całkiem w porządku. Chociaż to chyba ten wyjątek, który lepiej zekranizowano niż napisano, miło się go czyta.

Wciągająca historyjka, która nie zabierze dużo czasu. Polubiłem Johna Grishama za jego styl pisarski i narrację. Osobiście brakowało mi tu trochę humoru, ale ogólnie polecam.

Przeczytałam w trzy dni. Mimo, że nie jest jakaś super śmieszna jak to jest w opisie, to nie dało się o niej nie myśleć. Bardzo podobała mi się końcówka, kiedy główny bohater oddał swoją wycieczkę sąsiadom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety nie zaciekawiła mnie ta książka, trochę się zawiodłam, tylko zakończenie spowodowalo ze ocena książki jest Wyższa.

Dyskusje

1 817