Darujmy sobie te święta

Skipping Christmas
literatura piękna
2013-11-26
Anna Esden-Tempska

Chciałam sprawdzić, jak się spisze pan Grisham w innym gatunku literackim. Sprawdziłam i niestety nie byłam zachwycona. Książka (dobrze, że krótka) niezwykle mnie irytowała, nic mnie w niej nie śmieszyło, może poczucie humoru mam inne niż autor. Cóż, zdarza się.

O czym książka ta traktuje? Otóż o tym, że rodzina Kranków zamierza zrezygnować z obchodzenia Świąt Bożego...

Mimo, że bardzo dawno temu oglądałem film, książkę czytało mi się z przyjemnością.

Jedna z nielicznych powieści Grishama, która nie jest prawniczym thrillerem. Jedna z wielu, które trafiły na duży ekran.

Uważam, że jest to odskocznia od prawniczych kryminałów Grishama, którą warto polecić dla odstresowania.

Świetnie się bawiłam czytając "Ominąć święta", choć już nie raz oglądałam film na podstawie książki. Koncerty kolędników pod oknami Kranków, łysiejąca w trakcie jazdy choinka czy choćby malowniczy zjazd Lutra z dachu, to tylko niektóre z przekomicznych scen w tej opowieści (pozwoliłam sobie na mały spoiler, gdyż jestem pewna, że i tak znacie te fragmenty). Jednak mimo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zasługuje na mocne 8

Miałem dodać opinię po świętach, ale dodaję ją dopiero teraz. Krótka historyjka, która sądzę, że poruszy każdego. Bardzo przyjemna, chwilami zabawna, ale pytanie - kto by nie chciał, żeby w święta nie stać przy garnkach? Końcówka bardzo dobra.
Na Święta - I.D.E.A.L.N.A :).

Urocza historyjka w sam raz na święta. Z tym, że ja naprawdę bym je ominął. Zwłaszcza jak pomyślę o marnowanym jedzeniu i tym czasie, kiedy ludzie biegają po sklepach robią kolejki, wydają na marne pieniądze. Jeszcze zrozumiem jak na książki. :)

Cóż, książka świąteczna, a ja ją przeczytałam w lutym, ale to chyba jakoś szczególnie nie szkodzi.
Jest to powieść o małżeństwie Kranków, którzy postanawiają w jednym roku nie obchodzić Świąt Bożego Narodzenia, zamiast tego wyjechać. Duże znaczenie ma argument finansowy - Luther wyliczył, że na choinkę, ozdoby, organizację wielkiego świątecznego przyjęcia i prezenty wydają...

Na półkach: , , , , , , , ,

Nie wiem czego oczekiwałam po tej książce. Niby wiedziałam, że kryminał to nie będzie ale nie spodziewałam się aż tak bardzo obyczajowej powieści. Autor pokazuje jak działa presja obchodzenia świąt i ukazuje, że święta to już nic innego jak ogromny konsumpcjonizm. Naprawdę myślałam, że Krankowie się nie ugną i będą obchodzić święta tak jak postanowili, no ale cóż...

Dyskusje

1 855