Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-02-28
2014-01-01
Fabryka Słów
inkwizycja Mordimer Madderdin
Cykl Inkwizytorski (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-02-28
inkwizycja Mordimer Madderdin

Recenzje oficjalnych recenzentów i

U inkwizytora po staremu

28 Link do recenzji

Książka sklada się z dwóch opowiadań. Pierwsze krótkie bez większych zwrotów akcji i skomplikowanych intryg. Natomiast drugie opowiada na początku o prostym śledztwie dotyczącym porwania córki bogatego kuzyna inkwizytora Teofila Dopplera. Sprawy szybko się komplikują i Mordimer musi podejmować trudne decyzje, mogące mieć wpływ na jego dalszą karierę w inkwizytorium....

Książka przedstawia dwa zlecenia przekazane inkwizytorowi bez licencji, przebywającemu w Hezie Mordimerowi. Cóż w przypadku drugiego zlecenia zawartego w opowiadaniu "Głód i Pragnienie" można mówić o zleceniu w zleceniu.
Ciekawe historie, ciekawe postaci. Warta przeczytania :)

Mimo, że są to nadal bardziej opowiadania, niż pełnoprawne powieści serii, nadal całkiem przyjemnie się śledzi karierę młodego inkwizytora. Chociaż nadal mam mieszany stosunek do głównego bohatera, zaczynam się przyzwyczajać. I nie mogę się doczekać, aż Mordimer wespnie się o kilka szczebelków wyżej w drabinie prowadzącej na szczyt...

Ulubiony tom

Kolejny dobry tom! Polecam!

Jest to moja pierwsza styczność z twórczością Jacka Piekary i nie powiem, jestem zdecydowany sięgnąć po inne tytuły przez niego napisane.

Nie wiem dlaczego ale we wszystkich książkach Jacka Piekary użekają mnie sceny których akcja rozgrywa się w karczmie.

P.S.
Opowiadanie "Głód i pragnienie" to klasyczne i porządne opowidanie z kochanym przez wszystkich inkwizytorem Mordimerem. Natomiast "Wiewióreczkę" traktuję jako eksperyment pt "Mordimer i zderzenie z biurokracją".

Moim zdaniem seria znacznie lepsza od Wiedzmina a w swym klimacie podobna.

„Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie” to świetna powieść. Wprawdzie nie najlepsza z cyklu, ale plasuje się w czołówce. To co wyróżnia niniejszy tytuł to barwne postacie poboczne i genialne dialogi. To dzięki tym aspektom książkę czyta się w mgnieniu oka.

Historia jak to bywa w książkach Jacka Piekary jest brutalna i opatrzona ostrym językiem. Myślę, że każdy fan cyklu nie...

Dalsze przygody młodego inkwizytora (cyt. "bez licencji (...)" i miłość Madderdina. Polecam kontynuować serię.

Dyskusje

3 652