Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-02-28
2014-01-01
Fabryka Słów
inkwizycja Mordimer Madderdin
Cykl Inkwizytorski (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-02-28
inkwizycja Mordimer Madderdin

Oficjalne recenzje i

U inkwizytora po staremu

[ 30 ] Link do recenzji

Oceniam na tle serii, uważam, że to najlepsza część do tej pory. Być może wpływ ma na to fakt, że wróciłam do serii po pół roku przerwy i zatęskniłam za Mordimerem ;) Książka składa się z dwóch opowiadań: pierwsze jest dość krótkie, ale na bardzo dobrym poziomie. Drugie, tytułowe, to zdecydowanie większą część lektury, również trzyma wysoki poziom. Jeśli ktoś zastanawia...

Pierwsze opowiadanie niestety nic nie wnoszące do całości cyklu i nawet nie za ciekawe. Drugie na niec lepszym pozimie (minimalnie wciąga), jednak poza pojawieniem się blizniaków- towarzyszy z pierwszych 4 tomów nic nie wnosi do świata przedstawionego.
Małym plusikiem jest to, że pojawia się typowa dla cyklu Mordimmera narracja "Wasz uniżony sługa" - to powoduje zawsze na...

Chyba najsłabsza część jak do tej pory. Pierwsze opowiadanie bez szczególnego znaczenia i mało ciekawe. Drugie natomiast zapowiadało się ciekawiej, w końcu dostaliśmy porządną kryminalną zagadkę. Niestety finał mnie rozczarował. Choć z drugiej strony przed Mordimerem otworzyły się zupełnie nowe możliwości. Teraz czas na Trylogię Ruską. Oby się tam dużo działo.

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Trzyma poziom poprzednich przygód Mordimera Madderdina

Pierwszy opowieść w porządku ale zakończenie (a raczej brak zakończenia) psuje efekt całej historii.
Plus:
- wprowadzenie bliźniaków
Minus:
- sposób wprowadzenia bliźniaków
- pójście na łatwiznę z rozwiązaniem ostatnich wątków

Gumy do żucia ciąg dalszy.
Jako, że Piekarę zacząłem od "Bicza Bożego" - a tam porównanie do gumy do żucia umieściłem - takoż po przeczytaniu drugiej pozycji ocenę cyklupozostawiam bez zmian.
Niby opowiadania w tym tomie nieco bardziej spójne, niby mniej nieprzewidywalne w logiki braku - ale zachwytu nie wzbudziły. Odrazy też nie. Skoro sięgnąłem po gumę do żucia dla...

Szybko się czyta. Kilka puzzli wskakuje w układance uniwersum, lecz nie na tyle, aby uznać Głód i pragnienie za obowiązkową czy jedną z lepszych pozycji w cyklu, gdyż nic nie zaskakuje, nieomal o nic nie wzbogaca.

Bohater okropny - napompowane ego, traktuje ludzi jak śmieci, straszne podejście do kobiet.

Kolejny tom przygód inkwizytora Mordimera, stanowiący kolejny prequel dla zasadniczej serii. W tym tomie mamy do czynienia z dwiema historiami - krótką "wiewiórką" oraz tytułowym opowiadaniem. Pierwsza historia jest krótka i niestety niezbyt zajmująca ani interesująca z punktu widzenia rozwoju postaci i uniwersum. Kompletnie nic nie wnosi i trudno stwierdzić by bawiła....

Dwa opowiadania, pierwsze pt Wiewióreczka jest dość słabe, wrècz nudne. Drugie tytułowe w porównaniu z pierwszym wypada lepiej. Odbiór utworu Piekary popsuło mi jedno zdanie pod koniec "W dodatku ten akurat poryw był dla mnie estetycznie obraźliwy, jako że dwóch spółkujacych meżczyzn nie może budzić u normalnego człowieka uczucia innego niż obrzydzenie."

Wiem, sa to...

Dyskusje