Carska manierka

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Odkrywanie tajemnic przeszłości

35 Link do recenzji

2016 ocen

Są momenty lepsze i gorsze. Jedno opowiadanie jest w tempie, leci dobrze i wciąga, następne wlecze się niemiłosiernie. Przy ostatnim nawet się po części całkiem wyłączyłam. To po prostu nie mój styl, choć bardzo doceniam ogrom pracy włożonej w napisanie. Miło było też posłuchać o znajomych regionach. Takie pozycje przypominają mi, że nawet od strony literackiej dobrze jest...

Pierwsze spotkanie z Pilipiukiem i jestem pozytywnie zaskoczony. Krótkie i treściwe opowiadania, które pożerałem błyskawicznie. Wciąga, śmieszy, daje do myślenia...

Nie jestem fanką zbiorów opowiadań ani pasjonatką historii, jednak ta książka bardzo mi się podobała. Pilipiuk potrafi zawrzeć przyjemne i intrygujące historie w krótkiej formie. Czasem opowiadanie ładnie się zamyka, czasem potrafi zostawić niedosyt i chęć na więcej.

Bardzo polubiłam postać Roberta, który był główną postacią w kilku opowiadaniach. Z chęcią poznałabym jego...

Kolejny zbiór opowiadań od Andrzeja Pilipiuka. Poza oprawa graficzną docenić należy samą treść i pomysły na poszczególne fragmenty historii. Z tych kilku rozdziałów znudziły mnie chyba tylko dwa, ale i one dla fanów tego autora nie powinny być dużym minusem w tej pozycji.

Dobrze się czyta, jak większość opowiadań Pilipiuka, ale chyba żadne z nich nie zostanie mi w pamięci na dłużej.

Na półkach: , , , , ,

Tom "Carska manierka" to idealna lektura dla wszystkich fanów Roberta Storma i doktora Skórzewskiego.
Na książkę składa się kilka opowiadań o Robercie, następnie o doktorze i zamyka ją historia niezwiązana z tymi postaciami.
Mi chyba najbardziej, jak zawsze, przypadły do gustu te o Stormie :)

Carską manierkę czyta się lekko i przyjemnie. Przed sięgnięciem po nią założyłem sobie, że na tej lekturze na jakiś czas poprzestanę z czytaniem powieści o zabarwieniu fantastycznym. Nie ma tu nieoczekiwanych zwrotów akcji, wymyślnych bohaterów czy niesamowitych postaci a mimo to całość trzyma poziom. Umiejscowienie pewnych aspektów w realnym świecie pozwala w większym...

Niektóre opowiadania całkiem fajne ale w większości nieco przeszkadza przesadny narodowościowy sznyt.

Nie znałam dotychczas prozy Pilipiuka. Wiem tyle, że udziela się w okolicy Wojsławic na imprezach fantastycznych, jest regionalistą i ma wiedzę historyczną większą, niż ogólna. Wiele lat minęło odkąd poznałam jego nazwisko, a przeczytałam pierwszą jego książkę.

Zaczęłam od "Carskiej manierki", bo była w kolekcji książek autorów polskiej fantastyki. Zanim wezmę się za...

Jestem nieobiektywna, ponieważ bardzo lubię styl Pilipiuka :) przygody doktora Pawła Sórzewskiego w niedalekiej przeszłości, kiedy czasami trafia na nienazwane i Roberta współczesnego poszukiwacza przygód i detektywa archeologa. Lubię, kocham i z przyjemnością słucham o fantazji historycznej.

Dyskusje

2 702