Kto się śmieje ostatni

Okładka książki Kto się śmieje ostatni Amy Gentry
Okładka książki Kto się śmieje ostatni
Amy Gentry Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Last Woman Standing
Prószyński i S-ka
2019-09-17
2019-09-17
Magdalena Rychlik

Kiepska ta książka :-(
W przeciwieństwie do wielu osób, dla mnie początek był lepszy niż reszta.
No i samo zakończenie też takie do zaakceptowania.
Kto nie przeczyta, nic nie straci.

Kiepska ta książka :-(
W przeciwieństwie do wielu osób, dla mnie początek był lepszy niż reszta.
No i samo zakończenie też takie do zaakceptowania.
Kto nie przeczyta, nic nie straci.

Napisana przyjemnym lecz dość dziwnym językiem, zdecydowanie więcej jest opisów niż dialogów, przez co czytanie szło mi dość powolnie.

Główne bohaterki został wykreowane w bardzo ciekawy sposób, na dłuższą metę jednak denerwowały mnie żarciki Dany, które miały uwiarygodnić to, że jest komikiem jak rozumiem. Książka przedstawia ciekawe relacje między bohaterami, które na pierwszy rzut oka wydają się być normalne.

Pierwsza połowa książki była strasznie nudna, akcja działa się powoli, dodatkowo było mało dialogów. Na szczęście w drugiej połowie akcja się rozkręca i tutaj z kolei miałam wrażenie, że działa się nieco za szybko, w niektórych momentach mogłaby tak nie pędzić. Denerwowało mnie też zachowanie Dany, która mimo tego, że jest dorosła, nie miała czasem odwagi aby jasno się sprzeciwić. Zakończenie mi się spodobało oraz uratowało tą książkę w moich oczach. Zakończenie intrygi było dla mnie niespodziewane, mimo wszystko uważam że konsekwencje powinna ponieść jeszcze inna osoba, no ale niestety tak się nie stało.

Książka nie jest tak zła jak sądziłam początkowo, ale ma dość dużo wad. Jeśli komuś zalega na półce to można po nią sięgnąć, ale zdecydowanie są książki warte większej uwagi.

Kolejna dobra książka przy której nie można się nudzić.
Historia komediantki estradowej Dony, która podczas jednego ze swoich występów poznaje tajemniczą Amandę. Bardzo szybko się zaprzyjaźniają ze sobą do tego stopnia, że zawierają pakt, że zemszczą się na mężczyznach, którzy je wykorzystali seksualnie. Niewinna zabawa z dnia na dzień przeistacza się w niebezpieczną grę, która ma śmiertelne skutki.
Dwie bliskie sobie niby przyjaciółki jak się potem okazuje stają się dla siebie wrogami i zaczynają walczyć przeciwko sobie.
Do ponad trzy czwarte książki byłam pewna o co w całej tej historii chodzi. Jednak autorka sprytnie mnie wysterowała i okazało się, że nic nie wiem. Wielki szacunek za tak sprytne wykolegowanie czytelnika.
Akcja cały czas jest ciekawa i wartka. Co rozdział pojawiają się nowe wątki i coraz nowsze fakty.
Książkę czyta się szybko ale z ciekawością i zainteresowaniem. Zakończenie zwala z nóg i sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną książkę tej autorki.

Kolejna dobra książka przy której nie można się nudzić.

Pierwsze strony książki czyta się dość opornie, jest dużo teksu, mało dialogów i akcji, jednak z czasem powieść staje się bardziej dynamiczna. Duży plus za poruszenie tematu bieżących problemów społecznych takich jak przemoc, zemsta czy napaść na tle seksualnym.

Bardzo dobry thriller, może początkowe 100 stron trochę się dłuży ale potem akcja nabiera tempa i jest tylko lepiej aż do zaskakującego finału. Polecam

To nieprzewidywalny thriller psychologiczny. Na początku trochę nudny, ale szybko się rozkręca.
Ciekawy styl, specyficzny klimat i powolna akcja.
Główna bohaterka Diana Diaz jest początkującą komiczką, stand-upperką, kabareciarą, czyli zajmuje się rozśmieszaniem ludzi na scenie. Czy to łatwe zadanie? Absolutnie nie. Szczególnie w świecie i branży rozrywkowej zdominowanej przez mężczyzn. Chciałam aby się jej udało, kibicowałam jej aby spełniło się jej marzenie, i aby zarabiała pieniądze robiąc to co lubi.Obserwujemy jej zmagania i to jak bardzo się stara zaistnieć na scenie.
Podczas jednego z występów poznaje Amandę kobietę, która chętnie i bezinteresownie jej pomaga. Kim jest tajemnicza kobieta? Czy faktycznie nie będzie oczekiwała nic w zamian? Obie kobiety się lepiej poznają i zaprzyjaźniają. Niestety zaczyna się robić dziwnie gdy Diana czuje się obserwowana i szpiegowana na każdym kroku. Amanda osacza nowo poznaną kobietę, zmienia się w stalkerkę i psychopatkę.
Właściwie namawia ją do zemsty na osobach, które ją kiedyś skrzywdziły. Czy faktycznie o to chodziło od samego początku?
Przyznam, że dałam się zwieść i gdy wydawało mi się, że znam zakończenie to okazało się, że nie wszyscy są tymi za których się podają.Mamy tu molestowanie, gwałt, przemoc, brak równouprawnienia kobiet i mężczyzn, zemstę po latach.
Warto przeczytać tę powieść.

Zapraszam Was do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

Ciekawy styl, specyficzny klimat i powolna akcja.

Totalny bełkot...nie dotarłam do połowy...

Totalny bełkot...nie dotarłam do połowy...

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Biblioteczka domowa III
  • 03 Literatura Popularna
  • 2020 rok
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Kto się śmieje ostatni