Spiel des Schicksals

1994-01-01
1994-01-01
niemiecki
9783596120321

Myślę, że dobry styl pisarski spowodował, że szybko wciągnęłam się w historię i z zaciekawieniem śledziłam przygody bohaterki.

Barbara Wood wydaje mi się pisarką nieco zapomnianą. W zalewie tych wszystkich nowych autorów starsze książki w bibliotekach leżą po prostu rzadko wypożyczane.
"Psy i szakale" to jej debiutancka powieść. Nie jest to jakaś rewelacyjna powieść, ale czytałam ją z zainteresowaniem.
Intryga jest ciekawa, sporo zwrotów akcji, tajemniczych postaci. Do tego klimatyczny Rzym i Egipt ze swoimi tajemnicami.
Może akcja jest trochę podkolorowana, ale książka w swojej kategorii jest całkiem dobra.
Raczej trudno będzie mi przeczytać wszystkie książki tej pisarki, ale możę uda się jeszcze chociaż kilka.

Niesamowicie wciąga!

Niesamowicie wciąga!

Moja ulubiona książka!

Moja ulubiona książka!

2041

Pani Basia jest moją ukochaną pisarką. Oczywiście chciałabym przeczytać wszystkie Jej książki i jestem na najlepszej drodze ku temu :)
Ze wszystkich powieści autorki najtrudniej było mi zdobyć właśnie tę - "Psy i szakale". W końcu znalazłam ją w jednym w internetowych antykwariatów.
Nie jest to szczyt możliwości pisarskich pani Barbary i nie polecam tej książki na pierwsze spotkanie z autorką. Do tego dochodzą rażące błędy w tłumaczeniu (świątynia może być Hatszepsut, nigdy nie "Hatszepsuta", bo Hatszepsut była kobietą!).
Jednak mało kto tak pięknie oddaje klimat Egiptu, jak właśnie pani Basia... Aż mi się zatęskniło :) Dodatkowa gwiazdka za pobudzenie mojej tęsknoty ;)

dobrze się czyta

dobrze się czyta