Paddington przy pracy

Okładka książki Paddington przy pracy Michael Bond
Okładka książki Paddington przy pracy
Michael Bond Wydawnictwo: BIS Cykl: Miś zwany Paddington (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 7)
Paddington at Work
BIS
2000-12-08
2000-12-08
Anna Pajek
miś Paddington

Okładka książki Paddington wyrusza do miasta Michael Bond, Peggy Fortnum
Paddington wyr... Michael Bond, Peggy...
Okładka książki Paddington w ogrodzie R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Paddington w o... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Przyjaciele Grzegorz Kasdepke, Mira Stanisławska-Meysztowicz
Przyjaciele Grzegorz Kasdepke, ...

Miś Paddington to postać znana i uwielbiana na całym świecie, ale muszę Wam się przyznać, że ja dopiero teraz poznałam tego uroczego misia 😊

Michael Bond "Miś Paddington przy pracy".

To już 6 tom przygód Niedźwiadka uwielbiającego jeść marmoladę . Choć poprzednie części są mi obce to nie stanowiło to dla mnie problemu. Książkę można czytać ze zrozumieniem bez znajomości wcześniejszych tomów.

Miś Paddington wraca z wizyty u ciotki z Peru. Rodzina Brownów nie może się doczekać powrotu swojego członka rodziny i ruszają by się z nim spotkać. Gdy Miś spostrzegł swoich bliskich na statku uznał,że to halucynacje i czym prędzej popędził do lekarza okrętowego. Całe to zamieszenie powoduje, że wygrywa zakład. Za swoją wygraną kupuje udziały w Spółce Naftowej Portobello. Jak się szybko okazuje nasz bohater został oszukany, ale na całe szczęście wszystko dobrze się kończy.

Paddington chcąc zarobić pieniądze na bułeczki z marmoladą pomaga sąsiadowi Curry'emu, zatrudnia się również w zakładzie fryzjerskim. Jak można się domyślić podczas swojej pracy jak zwykle wpada w tarapaty.

Nie zabraknie również dobrego humoru i nasz niezdarny miś zatańczy w sztuce baletowej. Ku zaskoczeniu wszystkich zachwyci publiczność swoim występem 😊

To ciepła i lekka powieść o przygodach niezdarnego niedźwiadka. Książka jest w twardej oprawie, posiada niewiele ilustracji. Została podzielona na 7 rozdziałów. Czcionka jest dosyć duża, więc książkę czyta się dosyć szybko.

Mały niedźwiadek poraz kolejny zachwyca swoich wielbicieli !

Michael Bond "Miś Paddington przy pracy".

Zostać zaginionym, wygrać niemałą sumkę, paść ofiarą oszusta, wykonać na czyjejś głowie fryzjerską katastrofę i jeszcze zrobić z tą osobą niezły interes... A to nie wszystko...

Komu taka seria zdarzeń mogłaby się zdarzyć?

Oczywiście odpowiedź może być tylko jedna, jeśli widać gdzieś większe poruszenie, tłum gapiów i słychać krzyki to sprawcą tego jest Paddington Brown- niedźwiedź od afer specjalnych.

Paddington stara się być bardzo przedsiębiorczym i zaradnym niedźwiedziem, chętnie służy pomocą, chce się wykazać i poczuć docenionym. Jednak ma dar do wpadania na niezbyt trafione pomysły, wybierania ryzykownych rozwiązań czy nie przemyślenia własnych działań. Często te jego wybryki uchodzą mu płazem. Jak on to robi? Chyba mimo tego całego pecha, który przykleił mu się do łap razem z marmoladą, Paddington ma ogromnego farta. Jednak czy tym razem szczęście go nie opuści i poszkodowane osoby będą na tyle wyrozumiałe żeby puścić w niepamięć szkody, które wyrządził?

Całość recenzji na profilu IG _ksiazkowanie_

Komu taka seria zdarzeń mogłaby się zdarzyć?

Na pewno większość z Was zna uroczego Misia w czerwonym kapelutku. 😍To już kolejny tom z jego przygodami.

W tej części Paddington uczy się, że zarabianie na bułeczki z marmoladą to nie jest prosta sprawa. Misio jest jednak pracowity i zaradny. Pewnego dnia wygrywa dużą sumę pieniędzy, lecz szybko ją traci przez to, że jest zbyt ufny do ludzi. Po drodze sporo narozrabia. Gdy dowiaduje się, że w zakładzie fryzjerskim może zarobić tyle, że wystarczy mu aż na czterdzieści ulubionych bułeczek, od razu podejmuje się tej pracy. Niestety jak to u naszego niedźwiadku bywa wpada znów w tarapaty.

To już 7 tom przygód małego niedźwiadka o wielkim sercu. Jednak nasza przygoda z tą serią dopiero się zaczyna.  Wcześniej czytałyśmy o nim tylko Picturebooki. Książka napisana jest w sposób zrozumiały dla kilkulatków. Proste czarno-białe ilustracje współgrają z tekstem.  Dzięki temu, że podzielona jest na rozdziały idealnie sprawdzi się do wieczornego czytania.

Książeczka zapewniła nam mnóstwo śmiechu. Razem z moją 4latką świetnie się przy niej bawiłyśmy. Paddington skradnie nie jedno małe i duże serduszko. Napewno żadne z Was nie oprze się jego urokowi, a błyskotliwe pomysły i dar do wpadania w tarapaty sprawią Wam mnóstwo frajdy.

Cały czas się zastanawiam, jak to możliwe, że taka mocno dojrzała (żeby nie powiedzieć stara) baba jak ja tak rozkochała się w tym niedźwiedziu.

Paddington totalnie skradł moje serce. Zdetronizował Kubusia Puchatka i stał się zdecydowanie moim najulubieńszym misiem.

Z nieskrywaną rozkoszą odkrywam kolejne jego przygody 🧡

Tym razem zastajemy Paddingtona podczas podróży na morzu i wspólnie z nim przeżywamy spotkanie z duchami. Towarzyszymy mu kiedy dał się oszukać i kupił fałszywe udziały od oszusta oraz jak sprytnie poradził sobie na giełdzie. Wreszcie obserwujemy jego smykałkę do budownictwa i innowacyjnych rozwiązań 😉

Niezmiennie polecam ❤️

Z nieskrywaną rozkoszą odkrywam kolejne jego przygody 🧡

Tym razem zastajemy Paddingtona podczas podróży na...

Uroczy, kochany niedźwiadek powraca, tym razem w książce „Paddington przy pracy”. Michael Bond stworzył postać, która chwyta za serce kolejne pokolenia.

Uroczy Paddington to bardzo pracowity niedźwiadek. Stara się sumiennie wykonywać swoje obowiązki i bardzo rzetelnie przykłada się do zleconych mu zadań. Tym razem, po niefortunnym zdarzeniu z akcjami naftowymi nieistniejącej spółki, postanawia zacząć pracować. W tym celu najmuje się u pana Curry’ego, pomaga panu Gruberowi, a także zatrudnia się w zakładzie fryzjerskim. Oprócz pracowania Paddington umie także odpoczywać, na przykład podczas przedstawienia baletowego.

Ale jak to w przypadku Paddingtona bywa, jego niezwykły dar do pakowania się w kłopoty i tym razem go nie opuszcza. Na szczęście ten przesympatyczny miś ze swoim nieodpartym urokiem oczarowuje wszystkich, a to, co zdawało się wielką katastrofą, zmienia się w błyskotliwe pomysły i nieszablonowe rozwiązania.

Jak zawsze podczas lektury przygód Paddingtona i tym razem bawiłam się świetnie. Niejeden raz uśmiechnęłam się z sympatią i pokiwałam ze zrozumieniem głową. Ten miś z pewnością skradnie Wasze serca.

To jak - zaprzyjaźnicie się z Paddingtonem?

Michael Bond „Paddington przy pracy”, il. Peggy Fortnum, wyd. Znak Emotikon
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 160

@znakemotikon
@paddingtonbear
@booki_dzieci

Przedstawiam Wam kolejny tom, już siódmy, przygód naszego ulubionego Misia "Paddington przy pracy". Tym razem poczytamy jak Paddington odkrywa, że zarabianie pieniędzy na bułeczki z marmoladą to nie taka prosta sprawa.

Gdy się dowiaduje, że w zakładzie fryzjerskim może zarobić równowartość czterdziestu bułeczek z marmoladą, od razu zabiera się do roboty! Jednak sprawy wymykają się misiowi z łapek, a jego pierwszy klient traci wszystkie włosy na głowie. I choć tarapaty to specjalność Paddingtona, to tym razem tak łatwo się z nich nie wykaraska…

Kolejny raz bawiliśmy się świetnie czytając o przygodach Paddingtona. Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom.

W serii ukazały się:
1.„Miś zwany Paddington”
2.„Jeszcze o Paddingtonie”
3.„Paddington daje sobie radę”
4.„Paddington za granicą”
5.„Nowe przygody Paddingtona”
6.„Paddington się krząta”
Jeśli jeszcze nie znacie przygód tego sympatycznego Misia to gorąco Was zachęcam do ich poznania.

🐻 Dziś swoją premierę ma kolejna część przygód Misia Paddingtona-tym razem wyrusza on do miasta. Jako że moje dziecko jest jeszcze zdecydowanie za małe, by przeżywać te historie z uroczym niedźwiadkiem, to sięgnęłam po nią ja i przyznaję, że spędziłam z nią bardzo miły czas.

🐻 „Paddington wyrusza do miasta” to zbiór opowieści, w których nasz dziecięcy ulubieniec, okazuje wszystkim swoją dobroć i wielkie serce, a że wychodzi jak zwykle to inna sprawa. Masa humoru gwarantowana!

🐻 Natomiast „Paddington przy pracy” to historie,
w których uczymy się, że zarabianie na swoje małe przyjemności-w przypadku Paddingtona, to oczywiście bułeczki z marmoladą-nie jest wcale takie proste.

🐻 Uważam, że obie pozycje, to będzie strzał w dziesiątkę dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ponieważ te historie nie tylko bawią, ale i uczą, dając przy tym dużo przestrzeni do rozmów z dzieckiem. Dodatkowo piękne kolorowe wydania, w twardej oprawie z ilustracjami, będą cieszyć każde dziecięce oko.

Paddington jest nam dobrze znany. Ten uroczy miś gościł w naszym domu już wiele razy i były to bardzo pozytywne odwiedziny, dlatego z przyjemnością sięgamy po kolejne jego przygody. Tym razem poczytamy o tym, jak postanowił pójść do pracy, niestety miał pecha i został oszukany. Co dokładnie się stało?

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało się ją szybko, doskonale się przy tym bawiąc.

Ilustracje w książce są czarno-białe, ciekawe i pomysłowe. Moim zdaniem uatrakcyjniają książkę.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Paddington się krząta” to książka pełna humoru i przygód uroczego misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/ZnakEmotikonPaddingtonprzypracy.html

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało...

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Średnio wciągająca. Niektóre historie są bardzo ciekawe inne mniej, ale ogólnie Paddington nadal umie namieszać 😂

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Domowa biblioteczka
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Paddington przy pracy