Paddington przy pracy

Okładka książki Paddington przy pracy
Michael BondPeggy Fortnum Wydawnictwo: Znak Cykl: Miś zwany Paddington (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 7)
Paddington at Work
Znak
2010-01-01
2000-12-08
Anna Pajek

Okładka książki Paddington i Spacerek literek R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Ocena 6,9
Paddington i S... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Ocena 7,6
Paddington. Hi... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Paddington się krząta Michael Bond, Peggy Fortnum
Ocena 7,5
Paddington się... Michael Bond, Peggy...

Cały czas się zastanawiam, jak to możliwe, że taka mocno dojrzała (żeby nie powiedzieć stara) baba jak ja tak rozkochała się w tym niedźwiedziu.

Paddington totalnie skradł moje serce. Zdetronizował Kubusia Puchatka i stał się zdecydowanie moim najulubieńszym misiem.

Z nieskrywaną rozkoszą odkrywam kolejne jego przygody 🧡

Tym razem zastajemy Paddingtona podczas podróży na morzu i wspólnie z nim przeżywamy spotkanie z duchami. Towarzyszymy mu kiedy dał się oszukać i kupił fałszywe udziały od oszusta oraz jak sprytnie poradził sobie na giełdzie. Wreszcie obserwujemy jego smykałkę do budownictwa i innowacyjnych rozwiązań 😉

Niezmiennie polecam ❤️

Z nieskrywaną rozkoszą odkrywam kolejne jego przygody 🧡

Tym razem zastajemy Paddingtona podczas podróży na...

Uroczy, kochany niedźwiadek powraca, tym razem w książce „Paddington przy pracy”. Michael Bond stworzył postać, która chwyta za serce kolejne pokolenia.

Uroczy Paddington to bardzo pracowity niedźwiadek. Stara się sumiennie wykonywać swoje obowiązki i bardzo rzetelnie przykłada się do zleconych mu zadań. Tym razem, po niefortunnym zdarzeniu z akcjami naftowymi nieistniejącej spółki, postanawia zacząć pracować. W tym celu najmuje się u pana Curry’ego, pomaga panu Gruberowi, a także zatrudnia się w zakładzie fryzjerskim. Oprócz pracowania Paddington umie także odpoczywać, na przykład podczas przedstawienia baletowego.

Ale jak to w przypadku Paddingtona bywa, jego niezwykły dar do pakowania się w kłopoty i tym razem go nie opuszcza. Na szczęście ten przesympatyczny miś ze swoim nieodpartym urokiem oczarowuje wszystkich, a to, co zdawało się wielką katastrofą, zmienia się w błyskotliwe pomysły i nieszablonowe rozwiązania.

Jak zawsze podczas lektury przygód Paddingtona i tym razem bawiłam się świetnie. Niejeden raz uśmiechnęłam się z sympatią i pokiwałam ze zrozumieniem głową. Ten miś z pewnością skradnie Wasze serca.

To jak - zaprzyjaźnicie się z Paddingtonem?

Michael Bond „Paddington przy pracy”, il. Peggy Fortnum, wyd. Znak Emotikon
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 160

@znakemotikon
@paddingtonbear
@booki_dzieci

Przedstawiam Wam kolejny tom, już siódmy, przygód naszego ulubionego Misia "Paddington przy pracy". Tym razem poczytamy jak Paddington odkrywa, że zarabianie pieniędzy na bułeczki z marmoladą to nie taka prosta sprawa.

Gdy się dowiaduje, że w zakładzie fryzjerskim może zarobić równowartość czterdziestu bułeczek z marmoladą, od razu zabiera się do roboty! Jednak sprawy wymykają się misiowi z łapek, a jego pierwszy klient traci wszystkie włosy na głowie. I choć tarapaty to specjalność Paddingtona, to tym razem tak łatwo się z nich nie wykaraska…

Kolejny raz bawiliśmy się świetnie czytając o przygodach Paddingtona. Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom.

W serii ukazały się:
1.„Miś zwany Paddington”
2.„Jeszcze o Paddingtonie”
3.„Paddington daje sobie radę”
4.„Paddington za granicą”
5.„Nowe przygody Paddingtona”
6.„Paddington się krząta”
Jeśli jeszcze nie znacie przygód tego sympatycznego Misia to gorąco Was zachęcam do ich poznania.

🐻 Dziś swoją premierę ma kolejna część przygód Misia Paddingtona-tym razem wyrusza on do miasta. Jako że moje dziecko jest jeszcze zdecydowanie za małe, by przeżywać te historie z uroczym niedźwiadkiem, to sięgnęłam po nią ja i przyznaję, że spędziłam z nią bardzo miły czas.

🐻 „Paddington wyrusza do miasta” to zbiór opowieści, w których nasz dziecięcy ulubieniec, okazuje wszystkim swoją dobroć i wielkie serce, a że wychodzi jak zwykle to inna sprawa. Masa humoru gwarantowana!

🐻 Natomiast „Paddington przy pracy” to historie,
w których uczymy się, że zarabianie na swoje małe przyjemności-w przypadku Paddingtona, to oczywiście bułeczki z marmoladą-nie jest wcale takie proste.

🐻 Uważam, że obie pozycje, to będzie strzał w dziesiątkę dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ponieważ te historie nie tylko bawią, ale i uczą, dając przy tym dużo przestrzeni do rozmów z dzieckiem. Dodatkowo piękne kolorowe wydania, w twardej oprawie z ilustracjami, będą cieszyć każde dziecięce oko.

Paddington jest nam dobrze znany. Ten uroczy miś gościł w naszym domu już wiele razy i były to bardzo pozytywne odwiedziny, dlatego z przyjemnością sięgamy po kolejne jego przygody. Tym razem poczytamy o tym, jak postanowił pójść do pracy, niestety miał pecha i został oszukany. Co dokładnie się stało?

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało się ją szybko, doskonale się przy tym bawiąc.

Ilustracje w książce są czarno-białe, ciekawe i pomysłowe. Moim zdaniem uatrakcyjniają książkę.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Paddington się krząta” to książka pełna humoru i przygód uroczego misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/ZnakEmotikonPaddingtonprzypracy.html

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało...

Któż nie zna tego misia? Bardzo charakterystyczny z niego typ. Nosi czerwony kapelusz i niebieski płaszcz, a ze sobą zawsze ma walizkę, gdzie trzyma najpotrzebniejsze rzeczy.

Pierwszy raz spotkałam się z nim w bajce animowanej na jakimś kanale telewizyjnym. Miś bardzo mnie irytował, ale zarazem tak samo ciekawił. To bardzo miły i kochany, milusiński niedźwiadek. Mieszka u pewnej rodziny i bardzo dużo podróżuje po świecie.

Najbardziej denerwującą cechą Paddingtona jest fakt, że za co by się nie zabrał to za każdym razem coś zepsuje, ale oczywiście nie umyślnie i zawsze kierują nim dobre intencje i chęć pomocy, a że nie wychodzi to inna sprawa.

W tej części Paddington postanawia iść do pracy, aby zarobić pieniądze. Niestety zostaje oszukany przez mężczyznę i niedomyślny miś oddaje mu wszystkie pieniądze. Teraz trzeba spłacić dług i odszukać tego pana.

Książka przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia.

Dodaj cytat z książki Paddington przy pracy