Siedem grzechów głównych. Zazdrość

Okładka książki Siedem grzechów głównych. Zazdrość Robin Wasserman
Okładka książki Siedem grzechów głównych. Zazdrość
Robin Wasserman Wydawnictwo: Olé Cykl: Siedem grzechów głównych - cykl (tom 2) literatura piękna
Siedem grzechów głównych - cykl (tom 2)
Envy
Olé
2013-12-04
2013-12-04
Michał Zacharzewski

Okładka książki Cienie Nocnego Targu Cassandra Clare, Maureen Johnson, Kelly Link, Sarah Rees Brennan, Robin Wasserman
Cienie Nocnego... Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan, Robin Wasserman
Opowieści z Ak... Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Bitter of Tongue Cassandra Clare, Robin Wasserman
Bitter of Tongue Cassandra Clare, Ro...

UWIELBIAM kiedy w książce się coś dzieje, intrygują mnie spiski, nielojalność bohaterów, podstępy... Ta książka posiada w sobie to wszystko! Niesamowite! Zaczynają się prawdziwe problemy naszej pary...pojawiają się Kane i Harper... ciągłe napięcie!
Wszystkich, którzy podzielają mój entuzjazm do takkich rozterek, GORĄCO zachęcam, do przeczytania tej serii.

Po drugi tom cyklu „Siedem grzechów głównych” sięgnęłam z ciekawości jak potoczą się dalsze losy Adama i Beth.

Idealna para z Grace jest nadal razem. Adam nie przyznał się się do swego skoku w bok i i chyba zaczyna mieć z tego powodu wyrzuty sumienia. Coś zaczyna mocno zgrzytać w związku. Co jest oczywiście na rękę dla Kane'a i Harper. A do tego obecność Kai, która zaczyna się nudzić. A gdy ta dziewczyna się nudzi to inni mają problemy. Na kogo padło tym razem?

Mimo, że cykl skierowany jest do młodzieży, to jednak pierwszy tom przypadł mi do gustu. Niestety kolejny mnie rozczarował. Odniosłam wrażenie, że nie wnosi nic nowego do całej historii. No może poza kolejnymi intrygami. Jeśli ktoś miałby wyrobić sobie zdanie o dzisiejszej młodzieży to byłoby ono jak najgorsze – knują intrygi, zdradzają, są nielojalni, gonią tylko za zabawą. W żadnym z bohaterów nie widzę za dużo dobrych cech. Wszyscy są bardzo płytcy, skupieni tylko na sobie. Nawet idealna Beth.

Książkę czyta się dobrze. Idealna na zabicie czasu. Nie zmusza do myślenia. Taka przeczytać i zapomnieć. Młodzieży może przypadnie do gustu. Mi już chyba wrażeń związanych z tym cyklem już wystarczy.

Adam i Beth to idealna, perfekcyjna para on to typowy chłopak amerykański jest przystojniakiem o idealnych blond włosach, między nimi zaczyna coś się psuć, nie układa się im, wszyscy ich kochają prawie, ale nie wszyscy. W tym małym,urokliwym miasteczku jest sześciu bohaterów oraz nieskończenie wiele intryg.
Ich przyjaciele Kane i Harper wiedzą czego chcą czyli: Adama i Beth, przy czym wiedząc też już jak ich mają zdobyć rozbić ich związek by nie byli razem.
Pokazane jest w tej książce,jak można komuś zniszczyć związek mimo intryg, nieczystych intencji drugiej osoby.
Lekka, przyjemna, super lektura czyta się dobrze.
Poszukam pierwszego tomu w biblioteczce, bo ta część mnie zaskoczyła,wciągnęła natychmiast.

Ich przyjaciele Kane i Harper wiedzą czego chcą czyli: Adama i...

Bohaterowie co prawda są sztandarowi, historia przewidywalna, ale czyta się przyjemnie. Warto sobie przypomnieć jakie to człowiek miał "problemy" w liceum...

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Bohaterowie, którzy denerwowali mnie w pierwszej części, denerwują mnie nadal tj. Harper i Kaia.
Miranda nadal jest mi obojętna, jednak w tej części Kane wybił się i już nie jest tłem (przynajmniej dla mnie). Pojawia się nowy bohater Reed. Oczywiście nie brakuje intryg, bo przecież cała ta seria skupiona jest na intrygach i braku zaufania, wierności wobec drugiej osoby. Kane i Harper zawiązali spisek przeciwko Beth i Adamowi, który niestety udaje im się zrealizować. Harper w końcu dostała to co pragnęła w pierwszej części czyli Adama, ale sądzę, że nie na długo, gdyż uważam, że jest on niestały w uczuciach. Jak można się tak zachowywać i jednocześnie twierdzić, że się kocha kogoś?
W tej części moją uwagę przykuł również nauczyciel francuskiego, który może jeszcze namieszać w życiu bohaterów, albo Kaia namiesza w jego. W pierwszej części twierdziłam, że Beth jest niewinna. Chyba bardziej pomylić się nie mogłam, ale cóż zdarza się każdemu.

Osobiście nie chciałabym żyć w takim toksycznym miejscu, dla mnie to jest niepojęte, brak moralności, zaufania,szczerości, rozmowy, która tak naprawdę rozwiązałaby wszystkie problemy.

W skrócie: tę część polecam zdecydowanie bardziej niż pierwszą i mam nadzieję, że kolejne części będą coraz lepsze. :)

Książka pełna intryg,zazdrości,chęci zdobycia za wszelką cenę...
Świetna.Zobaczcie sami,do czego doprowadzi takie zachowanie.

Polecam i idę po następne części :)

Książka pełna intryg,zazdrości,chęci zdobycia za wszelką cenę...
Świetna.Zobaczcie sami,do czego doprowadzi takie zachowanie.

Polecam i idę po następne części :)

Adam i Beth są razem, ale od dłuższego czasu nie układa im się.
Harper i Kane ich przyjaciele, mają na nich ochotę, chcą ich ze sobą skłócić a póżniej przyjść z pomocą i zabrać to czego pragną.
A pragną ich..

Ten tom czyta się z pewnością lepiej, może przez to, że powstało więcej intryg.
Książka opowiada o próżnych nastolatkach, którzy nie liczą się z uczuciami innych, zrobią wszystko to na co mają ochotę za wszelką cene.

Adam i Beth są razem, ale od dłuższego czasu nie układa im się.
A pragną ich..

Ten tom czyta się z pewnością lepiej, może przez to, że powstało więcej intryg.

Tak jak wspomniałam we wcześniejszym poście zabrałam się za lekturę kolejnej części tej młodzieżowej serii. Drugi tom zatytułowany Zazdrość przykuł moją uwagę. W porównaniu do pierwszej części ten zleciał mi bardzo szybko. Akcja nabrała tempa, powstało więcej intryg, także to wszystko spowodowało, że strony zleciały mi bardzo szybko. Momentami łapałam się nawet na tym, że ciężko mi ją było odłożyć w połowie wartkiej sceny. Co prawda bardzo przewidywalnej, ale może potrzebowałam takiego zwykłego oczyszczacza.

Jeżeli ktoś czytał pierwszą część wie już mniej więcej o co w tej serii chodzi. Ta druga jest kontynuacją pierwszej, więc podobnie jak w poprzedniej seks jest tu postawiony na pierwszym planie. Nastolatki wkraczają w dorosłe życie w bardzo próżny, snobistyczny i egocentryczny sposób. Myślą tylko i wyłącznie o sobie. Knują wszyscy przeciwko każdemu. Nie liczy się dla nich przyjaźń i wszystko inne. Potrafią w imię miłości zdradzić każdego, nawet zadać ból tej kochanej osobie.

Podoba mi się podejście autora do samego tematu, który nie tylko skupił się na zdeprawowanych nastolatkach, ale i na osobach starszych, które powinny być przykładem. Pokazał nam, że problem nie leży tylko w zamkniętym kręgu nastolatek. Starsze osoby także są podatne na zło i tak zwane grzechy. Autor powoli stopniuje nam napięcie. W tej części bardziej poznajemy owego zdeprawowanego nauczyciela języka francuskiego. Może jeszcze nie tak dokładnie, jak głównych nastolatków, ale już wiemy coś więcej. I o ile w poprzedniej części był on ciekawą postacią, w tej już droga którą obrał nie do końca mi się podoba.

Pojawiło się przez chwilę dwóch nowych chłopców, o których tak naprawdę nie wiemy za wiele. Jestem ciekawa, czy któryś z nich utrzyma się na dłużej i przeczytamy o nim w następnej części. Głęboko wierzę, że będzie to dostawca pizzy, w którym drzemie nieodkryty jeszcze temperament.

A jeśli chodzi o główne postacie, które już poznaliśmy to wśród nich nic się nie zmieniło. Każdy kieruje się tymi samymi założeniami. I wydawać by się mogło, że każdy zadowolony jest ze swego dotychczasowego życia, a jednak gdzieś głęboko w swej podświadomości pragną być kimś innym. Niestety nadal są płytkie i pozbawione wszelkich uczuć.

Nie podobało mi się to, że opis na okładce nie odpowiada temu co jest w książce. Trochę to oszukane. Po krótkim opisie z tyłu książka wydaje się dużo bardziej ciekawa i nieprzewidywalna, niż jest w rzeczywistości. Nie jest to lektura wysokich lotów. To książka bardzo przeciętna, mimo wszystko ta część jest lepsza od tomu pierwszego. Niestety nie na tyle, bym mogła wam ją polecić z czystym sumieniem.

Bardzo fajna i lekka lektura - idealna na wyleczenie książkowego kaca :)

Bardzo fajna i lekka lektura - idealna na wyleczenie książkowego kaca :)

Ta książka pokazuje jak z zazdrości można zniszczyć czyjś związek. Ogólnie polecam.

• 2015
  • 2015