Bogowie jak ludzie

Okładka książki Bogowie jak ludzie
Marcin Wolski Wydawnictwo: Solaris Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Archiwum Polskiej Fantastyki
Solaris
2013-09-12
1991-01-01

więcej Więcej

"Gdyby ten szkielet pieskiego życia powlec chrupiącą skórką fantazji?" - zastanawia się bohater powieści. I autorowi w pełni się to udało. Szarą polska rzeczywistość PRL-u splata z fantazją, że ewolucja człowieka była (i jest) sterowana przez istoty z kosmosu. Hipotezę rozpowszechnioną przez Denikina autor przedstawia na swój własny. satyryczny i ironiczny sposób....

Książka zostawiła dwojakie wrażenie. Z jednej strony jest dynamiczna i napisana w sposób intrygujący poprzez wymieszanie wielu wątków, których rozszyfrowanie zajmuje sporo czasu, ale daje również masę satysfakcji. Z drugiej strony wątek fantastyczny wydawał mi się trochę jałowy - brak mu było jakiejś iskry, czegoś, co przyciągnęłoby uwagę czytelnika na dłużej.

Książka...

Na półkach: , , , , ,

Po latach przerwy, kolejne czytanie "Bogowie jak ludzie" znów przyniosło dużo radości. Marcin Wolski w najwyższej formie. Fabuła dynamiczna i niczym nieskrępowana wyobraźnia autora.

Polecam zdecydowanie :)

1909

Na półkach: , , , ,

Połączenie typowego, "bondowskiego" thrillera ze science fiction typu "von Däniken". Mity o bogach z całego świata mają jedną wspólną cechę: opisują prawdziwe zdarzenia i prawdziwych herosów, potomków przybyszy z kosmosu, obdarzonych mocami, które Ziemianie mogą opisać jedynie jako nadnaturalne, boskie. Prawda o owych przybyszach zostaje odkryta przypadkowo w czasie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomijajäc wätek fantastyki ktöry powiela wielu autoröw - jako kryminal swietna. Jak zwykle Mistrz Wolski zaskakuje pomyslami,skokami. Polecam i na kanapie i do poduszki.

Początek mnie nie zachęcał, ale w trakcie było coraz lepiej - łączące i przeplatające się wątki, ciekawy pomysł, świetne zakończenie. Doskonała polska fantastyka.

• Fantastyka
  • Wolski Marcin
  • Książki
  • Marcin Wolski
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Bogowie jak ludzie