Pomysł na każdą okazję

Okładka książki Pomysł na każdą okazję Richard Fobes
Okładka książki Pomysł na każdą okazję
Richard Fobes Wydawnictwo: Ravi poradniki
poradniki
The Creative Problem Solver's Toolboox
Ravi
1998-01-01
1998-01-01
Adam Sumera
pomysły kreatywność rozwiązywanie problemów logika

W książce znalazłem wszystko, czego chciałem: teorii, praktyki, ćwiczeń, pomysłów. Można w niej znaleźć konkretne algorytmy, które można zastosować w różnych sytuacjach, żeby znaleźć dobre/ nowe/ świeże rozwiązanie. Co istotne, algorytmy uniwersalne, rzecz rzadko spotykaną w różnego rodzaju poradnikach.

Nie przeczytać książki, po którą sięgnęłam? Nie zdarza mi się to często. Ale po miesięcznym "męczeniu" "Pomysłu..." i przeczytaniu połowy objętości książki - rezygnuję.
Sięgnęłam po tę pozycję ze względu na intrygujący tytuł "Pomysł na każdą okazję. Podręcznik twórczego rozwiązywania problemów". Stwierdziłam, czemu nie? Może dowiem się czegoś ciekawego.
Sam pomysł na napisanie takiego poradnika i forma przedstawiania treści były trafione, jednakże na 196 stronach, które przeczytałam nie znalazłam nic odkrywczego ani interesującego. Cały tekst dąży do tego, by pokazać jak ważne jest myślenie nieszablonowe. Moim zdaniem jednak, myślenia nieszablonowego nauczyć się nie da, a już na pewno nie pomoże w tym ta pozycja, którą odrzucałam tyle razy, bo mnie po prostu nudziła.

Sam pomysł na...

Podręcznik uczący analizowania i poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Instrukcja jak rozbierać problemy na części pierwsze i szukać rozwiązań. Wymaga dużo skupienia więc bywa męcząca jak to podrecznik. Zawiera praktyczne przykłady z życia codziennego i zawodowego. Zagadki i rozwiązania jak skutecznie pozbyć się niechcianego towarzystwa lub wybrać samochód by być zadowolonym z zakupu. Może sam coś wymyślisz, może ogarniesz działanie dyferencjału albo przynajmniej wsiądziesz do windy ze spokojem że nie spadnie.

• Niedoczytane
  • Chce przeczytać jeszcze raz
  • Czeka na półce
  • Polecam
  • Poradniki
  • Biznes
  • Literatura (popularno)naukowa

Dodaj cytat z książki Pomysł na każdą okazję