W otchłani mroku

Patronat LC
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 5) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
Znak
krajewski zbrodnia zło popielski

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Investigator sagacissimus powraca*

35 Link do recenzji

W otchłani mroku Marka Krajewskiego jest moim skromnym zdaniem jedną z najlepszych i jednocześnie najbardziej brutalnych i przejmujących opowieści z cyklu o komisarzu Popielskim. Mało tego, twierdzę nawet, że jest to najbardziej mroczna historia jaką kiedykolwiek napisał Krajewski.
Intrygująca, powodująca miejscami uczucie złości, nawet nienawiści, ale też i bezsilności i...

Na półkach: , , , ,

Lektura „W otchłani mroku” jest jak zwiedzanie powojennego Wrocławia. Wielkim plusem powieści jest plastycznie oddany klimat tamtych czasów oraz ulice, które możemy odwiedzić i dziś poszukując znaków historii.
W 1946 roku część mieszkańców stanowią pozostali tam Niemcy, którzy nie opuścili miasta po przesunięciu granic, a także Polacy napływający z Ziem Utraconych....

Na półkach: , , , , ,

Co wspólnego ma spór współczesnych naukowców z wydarzeniami sprzed niemal półwiecza? Jak świeżo po wojnie odnajduje się Edward Popielski, niegdyś lwowski policjant a obecnie wrocławski detektyw? Tego wszystkiego czytelnik dowiedzieć się może z lektury "W otchłani mroku".

Książka ta napisana jest w charakterystycznym dla tego autora stylu - pod względem stylistyki, budowy...

Ciężkie, mroczne, brutalne, ale dobre. Wciągające maksymalnie od pierwszej do ostatniej strony.

Fabularnie może nic specjalnego, chociaż dość mocno klimatyczne. Trochę zbyt zagmatwane i przez to miejscami chaotyczne. Za to jak zwykle bardzo duży plus za stylizowany język, opisy realiów i naukowe wstawki z różnych dziedzin.

117/2019

Było to dopiero moje drugie spotkanie z twórczością Pana Marka Krajewskiego i pierwsze w tym cyklu, stwierdzam jednak, że zapewne nie będzie ono ostatnie. Książkę czyta się dobrze i szybko. Historia jest bardzo wciągająca i spójna mimo, że dzieje się w kilku płaszczyznach czasowych. Co prawda opisy są momentami brutalne (a może to po prostu moje odczucie związane z...

Jeśli dla kogoś będzie to pierwsza książka Marka Krajewskiego po którą sięgnie to będzie bardzo zadowolony, a Ci którzy już ją czytali będą podążali dobrze znanym schematem, który jest bardzo dobrze i ciekawie opisany. Czytając książki o Mocku i Popielskim zauważyłem, że nie interesuje już mnie sama fabuła, ale skupiam się na tych smaczkach jak dawna elegancja, maniery,...

Popielski w podwójnej roli;detektywa,który rozwiązuje sprawę agenta kolaborującego z UB oraz mściciela,który ściga radzieckich gwałcicieli.

Tym razem Krajewski zadbał o szczegóły.Intryga rozwija się od samego początku do końca.Tragiczne w skutkach zwroty akcji,zaskakujące zakończenie - znaki firmowe tego autora.

Dyskusje

1 967