Niewidzialne

Okładka książki Niewidzialne Heather Graham
Okładka książki Niewidzialne
Heather Graham Wydawnictwo: G+J, Burda Publishing Polska Cykl: Krewe of Hunters (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Krewe of Hunters (tom 5)
The Unseen
G+J, Burda Publishing Polska
2013-09-25
2013-09-25
Katarzyna Kasterka
morderca ofiary detektyw śledztwo instynkt

Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

Książka przyjemna, czyta się szybko. Bohaterowie przyjemni, można ich polubić. Mimo swojego fachu sprawiali wrażenie swojskich, przystępnych ludzi. Wątek paranormalny jak dla mnie nieco przesądzony, tzn. zbyt dużo rzeczy działo się po sobie w szybkim tempie.
Jak dla mnie była to miła rozrywka na dwa wieczory. Jeżeli ktoś spodziewa się literatury górnych lotów, niech nawet za tę książkę nie łapie. Dla mnie ok.

Do San Antonio przyjeżdżają kobiety w poszukiwaniu przygody bądź też pracy i nagle ślad po nich ginie. Do zjawiskowego zaginięcia dochodzi w Longhorn In&Saloon, dawnym zajeździe. W jednym z pokoi są ślady krwi, lecz co dziwne nigdzie nie ma ciała ofiary.
Sprawą zajmuje się FBI, którzy korzystają z pomocy Kelsey O'Brien oraz miejscowego rangera Longana Raintree. Tych dwoje łączy nie tylko zamiłowanie do pracy, lecz także niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktów ze zmarłymi.
Kelsey i Logan znajdują szczątki młodych kobiet. Zidentyfikowanie ofiar nie jest łatwe, lecz śledczym udaje się ustalić ich tożsamość. Główni bohaterowie znajdują elementy, które łączą wszystkie kobiety, co potwierdza ich przypuszczenia, iż ofiary nie były przypadkowe. Czym kieruje się seryjny morderca?
Całą książkę czytałam z zapartym tchem. W każdym rozdziale działo się coś takiego, co nie pozwalało odłożyć książki. Polecam wszystkim, którzy lubią kryminały.

Morderstwo, niespodziewana propozycja oraz współpraca, która wydawałoby się nie ma szans na powodzenie... To tyle jeżeli chodzi o początek, ponieważ później robi się trochę zbyt cukierkowo... Profesjonalizm oraz chęć szybkiego rozwiązania sprawy morderstw schodzi na drugi plan, bo nie wygrywa walki z romansem, który się rodzi pomiędzy dwójką przedstawicieli stróżów prawa... Trochę to naciągane, a zapowiadało się tak dobrze. Seryjny morderca, nadprzyrodzone zjawiska, poszukiwania złoczyńcy oraz pewnego legendarnego skarbu do czasu, gdy miłość nie wchodzi na salony. Dosyć dobrze się czyta, ale trochę akcja upada, gdy bardzo profesjonalna pani sędzia federalna wpada jakoś bardzo szybko w ramiona pana rangera. Trochę to oklepane i płytkie. Plus tej książki to morderstwa, bo dosyć ciekawie są popełniane, więc to nie do końca totalny chłam. Romans z dreszcze w tle, na jeden wieczór dobry.

To moje trzecie spotkanie z twórczością pani Graham i do tej pory nie potrafię określić, czy mi się podobają jej powieści, czy nie. Jej książki na pewno czyta się szybko, potrafią wciągnąć. Z drugiej jednak strony widzę pewien schemat, przez który wydaje mi się, że to nie trzecia książka, a trzynasta. Na pewno fajne jest to, że Autorka potrafi elegancko wybrnąć z wątku paranormalnego, zrzucając całą winę na "rzeczywiste" postaci. A w jej świecie duchy są przewodnikami, nie prześladowcami. Bardzo miły jest wątek romantyczny, pisarka nie boi się też "pikantniejszych" scen, chociaż ogranicza je do minimum. Zaznacza, że coś się dzieje między bohaterami, ale nie wchodzi w szczegóły. I dobrze, bo jej książki są idealne do pociągu - skracają drogę, a jednocześnie zapewniają rozrywkę.
Polecam :)

Cóż mogę powiedzieć... Jak dla mnie nie porywa ani fabułą ani nawet nie zauroczył Mnie żaden występujący w publikacji bohater. akcja jest po prostu miałka i przewidywalna. Już od połowy książki byłam w stanie przewidzieć zakończenie.

Na początku chciałabym podkreślić,że nikogo nie chcę obrazić.
*ani to kryminał,ani thriller,ani obyczajówka, takie to nie wiadomo co i jeszcze z domieszką fantasy
*nie wzbudza żadnych emocji
*ciągle powtarzają się te same kwestie z tą różnicą,że ktoś inny je wypowiada
*kryminolodzy i patolodzy którzy nie potrafią określić czasu zgonu
*duch z przeszłości,który zostaje informatorem policyjnym
Dawno nie czytałam tak marnej powieści.

Na początku chciałabym podkreślić,że nikogo nie chcę obrazić.
*nie wzbudza żadnych emocji
*ciągle powtarzają się te same kwestie z tą różnicą,że ktoś inny je wypowiada
*kryminolodzy i patolodzy którzy nie potrafią określić czasu zgonu
*duch z przeszłości,który zostaje...

2006

"Niewidzialne "to według mnie jedna z jej słabszych książek.
Fajny temat. Policja znajduje ciała , a raczej kości kilku kobiet, które bardzo interesowały się starym hotelem w którym w jednym z pokoi w połowie XIX wieku zostało popełnione morderstwo i do dzisiaj mimo generalnego remontu dalej straszy.
Zostaje powołana specjalna komórka złożona z ludzi którzy posiadają dar rozmowy ze zmarłymi, żeby rozwiązać te tajemnicze morderstwa.
No i nic ciekawego się nie dzieje, śledztwo takie nijakie, brak tego dreszczyku emocji, romans mało ciekawy i nawet duchy i nawiązanie do przeszłości nie pomagają. Za to zakończenie jest zaskakujące.

"Niewidzialne "to według mnie jedna z jej słabszych książek.
Zostaje powołana specjalna komórka złożona z ludzi którzy posiadają dar...

Heather Graham ma w swoim orobku literackim kilkadziesiąt książek. Niektóre z nich jednak wyróżniają się na tym tle - opowiadają o ludziach, którzy mają kontakt z duchami. Z bohaterami ,,Niewidzialnych" miałam okazję zetknąć się podczas lektury ,,Legendarnej posiadłości", jednak obie publikacje nie tworzą całości.

Ile jest się w stanie zrobić, by zyskać legendarny klejnot warty miliony? Czy jest się dla niego w stanie zabić, choć od chwili, gdy widziano go ostatni raz minęło naprawdę wiele czasu? Kelsey i Logan wraz z ekipą prowadzili śledztwo zamordowanych kobiet. Na początku nic nie wskazywało na to, by coś je łączyło. A jednak. Czy udało im się dotrzeć do mordercy, zanim zginęła kolejna niewinna osoba?

Książkę wypożyczyłam z biblioteki, więc skusiłam się na jej lekturę. Moim zdaniem jest mniej ciekawa niż te, z którymi miałam już okazję się zapoznać. Co prawda, do samego końca nie wiadomo, kto jest mordercą. Jak to zwykle bywa w kryminałach okazuje się nim być ten, kogo najmniej się spodziewamy. Tak było też tym razem.

Ciekawym wątkiem było pojawienia się duchów i rozmowa z nimi. Niektórzy bohaterowie z powieści mają nadprzyrodzone zdolności i mogą widzieć osoby zmarłe. Myślę jednak, że w ,,Legendarnej posiadłości" ten wątek został nieco lepiej skonstruowany. Całość akcji toczy się w małej mieścinie, gdzie przed laty zginęła Rosie, a wraz z nią zaginął wiele warty klejnot. Czy udało się go odnaleźć?

,,Niewidzialne" to książka, którą czytałam dwa dni. Niespecjalnie interesowało mnie jej zakończenie, aczkolwiek muszę przyznać, że Heather Graham udało się mnie zaskoczyć. Jest to średnia lektura, którą można przeczytać, gdy nie mamy w planach nic lepszego.

Moja ocena: 4,5/6

Ile jest się w stanie zrobić, by zyskać legendarny klejnot...

Po przeczytaniu Niewidzialnych pomyślałam sobie - całkiem przyjemna lektura, ale bez szału. Czytelnik się nie nudzi, ale też nie ma fajerwerków, czegoś tutaj zabrakło.

Fabuła ciekawa, jednak według mnie napisana w irytujący sposób.

Fabuła ciekawa, jednak według mnie napisana w irytujący sposób.

• Kryminały
  • Thriller romantyczny