Nie ufaj nikomu

Amber
2015-09-04
2015-09-04
Ewa Spirydowicz
morderstwo zwłoki anonimy strach tajemnice niebezpieczeństwo prawda

"Nie ufaj nikomu" jest moim pierwszym spotkaniem z Panią Krentz i jej twórczością. Uważam, że całkiem niezłe. Pomimo, że gustuję w nieco innej literaturze, to przyznam, że czas spędzony na czytaniu tej powieści, nie uważam za zmarnowany. Nawet wątek romantyczny nie przeszkodził mi miło spędzić kilku tych upalnych czerwcowych wieczorów. Sądzę, że w przyszłości sięgnę po jakieś inne książki Jeane Ann.
#lubimyczytac #nieufajnikomu, #krentz

romans z dreszczykiem sensacji.czyta się lekko ale to ten z serii-przeczytaj i zapomnij.

Sama książka podobała mi się bardzo. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to zdecydowanie za mała czcionka, która póki co nie jest dla mnie problemem, ale dla osób starszych myślę, że tak. Bohaterowie książki zostali w mojej głowie na długo i nawet czytając kolejną historię myślałam o nich. Autorka przenosi nas w świat grozy i niektóre elementy są naprawdę straszne. Sam motyw butelki wódki jest świetnym posunięciem, skłaniającym do myślenia. Doskonała intryga, która mogła się udać. Pokazująca, że dla niektórych pieniądze stanowią wszystko, nie liczą się żadne zasady moralne czy zwykłe człowieczeństwo.

Początkowo wydawało się, że będzie to kolejny banalny kryminał. Jednak z kolejnymi stronami akcja książki była coraz ciekawsza, a historia w niej zawarta coraz bardziej mnie wciągała. Kryminał świetny dla pań, ponieważ ciekawił mnie nie tylko fakt, kto jest tajemniczym mordercą, ale również jak rozwinie się znajomość Grace z nowo poznanym Julius'em. Książka przypadkowo trafiła w moje ręce, ale na pewno nie przypadkowo z całego serducha wam ją polecam. Wczoraj zaczęłam czytać, a książka tak mnie zaciekawiła, że koniecznie dziś rano musiałam ją skończyć, aby przekonać się jak ta historia się skończy. I powiem Wam, że na pewno takiego zakończenia się nie spodziewałam. Godna polecenia. Sami sprawdźcie.

Historia banalna jak afirmacje. Na jeden wieczór.

Historia banalna jak afirmacje. Na jeden wieczór.

Od czasu studiów czytanie Jayne Ann Krentz, czy to pod rzeczywistym nazwiskiem, czy to jako Amandy Quick, czy jako Jayne Castle, jest moim sposobem na całkowite odmóżdżenie. Wszystkie książki mają dokładnie taką samą intrygę :),ten sam rodzaj dowcipu i tak samo zarysowanych bohaterów.
Jedyne, co wnoszą, to chwila wytchnienia w wymyślonym, nierealnym świecie. Sięgam po nie w chwilach, kiedy jestem strasznie zmęczona codziennością i świetnie się wtedy sprawdzają.
"Nie ufaj nikomu" nie odbiega poziomem ani tematyką od innych powieść tej autorki. Czyta się ją miło, łatwo i przyjemnie. Dla mnie dodatkowym plusem jest umieszczenie akcji w małym miasteczku nieopodal Seattle. Powieści Krentz z takim miejscem akcji lubię chyba najbardziej.

Przeczytam do końca, bo chcę wiedzieć kto jest mordercą, ale książka mnie nie porwała i kolejnego tytułu tej autorki nie będę szukać...

Nie mam porównania z innymi książkami pisarki, a z notki na książce wynika, że Jayne Ann Krentz ma ich na swoim koncie sporo.
Pozycja z gatunku lżejszych, więc łatwo i miło się czytało, pewnie znajdzie sporo zwolenniczek. Akcja łączy w sobie romans i sensację. Intryga całkiem zgrabna i ciekawa, romans też może być.
Lekka książka w sam raz na jeden lub dwa spokojne wieczory.
Niby jest dreszczyk emocji, ale i tak wiadomo, że wszystko dobrze się skończy. Niczego innego nie można się spodziewać po tym typie literatury.
Miły przerywnik między innymi pozycjami.
Ani nazbyt nie zachęcam, ale też nie odradzam.

Lekka książka w sam raz na jeden lub dwa spokojne...

Zalety:
- intryga - wcale nie banalna;
- wątek romantyczny - dobrze opisany; przy czym bohaterowie okazali się sympatyczni i niebanalni; szczególnie przypadł mi do gustu fragment, kiedy główny bohater sam przed sobą przyznał, że jego główna bohaterka nie jest w jego typie, ale... (sami się domyślcie).

Po przeczytaniu innych recenzji oczekiwałam więcej afirmacji, jednak było ich jedynie kilka i muszę przyznać, że nie były irytujące, raczej pasowały do sytuacji, czasem w dość zabawny sposób.

Jeśli znacie twórczość tej autorki, wiecie czego się spodziewać. Jeśli nie - to dobra pozycja by zacząć.

Zalety:
- intryga - wcale nie banalna;

Po przeczytaniu innych recenzji oczekiwałam więcej afirmacji, jednak...

1985

Niestety tym razem moja ulubiona autorka mnie zawiodła. I to bardzo. Ta książka jest po prostu nudna i przegadana.
W większości jest to romans z wątkiem sensacyjnym, ale brak w niej tego dreszczyku emocji, które tak lubię u tej autorki.
Jest co prawda morderstwo o dokonanie którego podejrzewana jest główna bohaterka, bo kiedyś w przeszłości była już zamieszana w podobną historię.
Jest zagrożenie, bo ktoś próbuje ją zastraszyć aż musi przenieść się do swojego kochanka, którego poznała u swoich przyjaciół podczas ranki w ciemno.
I jest też śledztwo, które uwalnia ją od podejrzeń, bo okazuje się,że motywem była zemsta i oczywiście pieniądze.
Ale i tak bohaterka musi sama poradzić sobie z mordercą.
Wszystko to mogło by być ciekawe, gdyby nie fakt, że to stanowi tylko tło. Bo większość to niekończące się rozmowy o afirmacjach, pozytywnym myśleniu i tym podobnych bzdurach, co nie powinno mnie dziwić skoro bohaterka była asystentką mówcy motywacyjnego.
Zawiodłam się na tej powieści, ale mam nadzieję, ze to tylko wypadek przy pracy i następne powieści autorki będą już bardziej normalne i trzymające w napięciu.

• 2017
  • 2015