MIŁ.OŚĆ

Ewa Kasprzyk Wydawnictwo: G+J biografia, autobiografia, pamiętnik
G+J
2013-09-25
2013-09-25

Lekkie a zarazem odważne, szczere, okraszone humorem wspomnienia Ewy Kasprzyk, które zdecydowanie umilają czas. Do tego piękne zdjecia, równie pięknej aktorki, uwodzą czytelnika.
Ewa Kasprzyk to charakterystyczna aktorka, na pewno każdy łączy ją z takimi filmami jak "Kogel-Mogel" czy "Komedia małżeńska", jednak na pewno nie każdy zna Panią Ewę z teatru, a wydaję mi się, że też byłoby warto, bo role, które opisuje przedstawiają się interesująco.
Pani Ewa opowiada bardziej o swoim dorosłym zyciu, malutko jest o dzieciństwie czy latach młodzieńczych. Czasami do rozmowy włącza sie jej ówczesny mąż, Jerzy.
Lektura nie za długa, w sam raz na wolne popołudnie lub wieczór. Może nawet czułam lekki niedosyt...

Książka napisana lekko, bardzo dobrze i przyjemnie się ją czyta. Pani Ewa fascynowała mnie od zawsze, to bardzo dobra aktorka, a do tego piękna, inteligentna i wrażliwa kobieta.
Autor bardzo ciekawie przedstawił postać Ewy Kasprzyk, bez zadęcia, bez zbędnego obciążenia, po prostu wyłania nam się kobieta pełna uczuć i sprzeczności, emocjonalna i bardzo interesująca. Na deser mamy przepiękne zdjęcia Pani Ewy, bardzo naturalne i naprawdę piękne!

Rzadko sięgam po biografie, ale ta wydała mi się dosyć interesująca głównie za sprawą świetnych zdjęć. Książka polecona przez znajomą, fankę Ewy Kasprzyk, ale całkowicie zasłużenie. Czyta się ją bardzo przyjemnie, nie jest ona stawianiem postumentu aktorce, ale przedstawia jako normalną kobietę, która może porozmawiać z każdym i rozmówca nie czułby się nieswojo w jej towarzystwie. To mi się bardzo podobało. Jedyne co mogę zarzucić tej książce to pozostawienie czytelnika z uczuciem niedosytu.

Marzec, to zdecydowanie miesiąc biografii/autobiografii/pamiętników. Wczoraj pisałam wam o świetnej pozycji dotyczącej pana Kazimierza Kaczora, a dziś przyszła kolej na leture, w której Ewa Kasprzyk odsłania kawałek siebie.

I to dosłownie oraz przenośnie, ale o tym za słów kilka.

Pani Ewa Kasprzyk jest polską aktorka teatralną, ale i filmową. Jej ostatnie kreacje można było podziwiać głównie w serialach, ale i filmach z gatunku komedia.
Zwolennicy seriali doskonale mogą kojarzyć panią Ewę z ról w takich serialach, jak: "Magda M.", "Złotopolscy", a z nowszych, to z roli Marii Strzeleckiej w "Przyjaciółkach".

Ja seriali na ogół nie oglądam. Odstępstwem jest serial, który uwielbiam, czyli "Ja to mam szczęście", a tam kreacja aktorki jest świetna. Gra ona matkę głównego bohatera, Jerzego Polaka. Matkę, która lubi dużo młodszych partnerów i ma słabość do zabiegów chirurgii plastycznej.

Ile jest prawdziwej Ewy Kasprzyk w postaci Katarzyny Polak? Otóż ostatnio w mediach panią Ewa pokazuje się jako kobieta pełną seksapilu, u boku dużo młodszego mężczyzny (portale plotkarskie doszukują się w tej relacji drugiego dna, choć Ewa Kasprzyk jest mężatką od wielu, wielu lat).

Tego,że Ewa Kasprzyk z roku na rok kwitnie coraz bardziej, że jest otwarta, nie wstydzi się pokazywania swojego ciała, nie boi się jasno i klarownie wypowiedzieć swojego zdania wiedzą wszyscy.

Ale jaka emocja jest najbliższa sercu aktorki. Otóż jest nią MIŁOŚĆ.

"Mił.ość - miły, miło, miłe chwile, ale kiedy ością staje w gardle, to można się od niej udusić" - mówi aktorka.

Miłość, ale i ości, które wbrew logice towarzyszą każdej odmianie tego upragnionego uczucia opowiada Ewa Kasprzyk w pozycji pt. "Mił.ość"

W tej lekturze wraz z aktorką wędrujemy po Polsce i nie tylko i czytamy o największych miłościach jej życia.
I nie chodzi mi o związki partnerskie, ale również te najwcześniejsze w życiu człowieka, czyli więzy rodzinne, po zawodowe pasje, uwielbienie swojego zawodu, miłości do męża, ale i do jedynego dziecka- córki.

Ewa Kasprzyk opowie, o kobietach, które kochała, i które miały zdecydowany wpływ na jej życie, czyli o babci i matce.

Kolejną miłością aktorki jest oczywiście jej praca. Opowie o swoich pierwszych doświadczeniach, rolach, które najbardziej zapadły w jej pamięci, ale i ludziach z nimi związanymi.

Pojawi się oczywiście wątek miłosny z mężczyznami, i nie tylko z mężem. Musi się także pojawić ten rodzaj miłości, który zmienia każdą kobietę, uczy pokory, ale i akceptacji dla najważniejszej istoty pojawiającej się w jej przestrzeni.

Takich mił.ości jest w tej lekturze wiele. Książkę czyta się błyskawicznie, gdyż jest bardzo ciekawa. Co najważniejsze nie jest to wywiad, a spontaniczne, czasami chaotyczne zwierzenia i wspomnienia aktorki. Odwiedzimy m.in. mój ukochany Teatr Wybrzeże w Gdańsku, który wszystko zapoczątkował w karierze Ewy Kasprzyk.

Warto zapoznać się z tą książką nie tylko dla treści, ale również dla rewelacyjnych zdjęć aktorki. Brawo dla fotografa. Podoba mnie się ich artystyczne ujęcia. Nie są to kolejne nudne ujęcia bohatera na łonie rodziny i przy stole kuchennym. Fotografię pokazują w pełni seksapil, wesoły, sangwiniczny charakter aktorki, ale także miłość do życia, pasje czerpania z niego co tylko jest możliwe i chęć, by żyć najpełniej jak się da.

Wiecie co mi uzmysłowiła ta książka? Wytknęła mi trochę moją ignorancję. Otóż nie miałam zielonego pojęcia, że jedna postać, mianowicie Barbara Wolańska, z filmu "Kogel mogel" jest grana właśnie przez Ewę Kasprzyk. Dziwicie się, jak to możliwe, skoro film widziałam setki razy? To jest właśnie magia aktora, zmienia się tak, by kojarzono go z kreacją bohatera, a nie nim samym w realu.

Ewa Kasprzyk chyba obok Grażyny Szapołowskiej jest najbardziej rozpoznawalną aktorką jej pokolenia. Kobieta niebanalna, ciekawa, pełna tajemnic. Może warto ją troszeczkę poznać....

figlarneczytanie.blogspot.com

I to dosłownie oraz przenośnie, ale o tym za słów kilka.

Piekna kobieta, piekne zdjecia, historie...no takie sobie.

Piekna kobieta, piekne zdjecia, historie...no takie sobie.

Cena: 15,00 zł + 10,00 zł przesyłka.

Cena: 15,00 zł + 10,00 zł przesyłka.

Wywiad, przyjemny i ciekawy w czytani. Choć książkę kupiłam głównie dla jej wizualnej strony, bardzo inspirujące fotografie... <3

Pani Ewa dość chaotycznie o sobie samej.
Sama lektura niewiele wnosi, głównie zdjęcia są warte uwagi. Szkoda czasu.

Pani Ewa dość chaotycznie o sobie samej.
Sama lektura niewiele wnosi, głównie zdjęcia są warte uwagi. Szkoda czasu.

Lekka i przyjemna książka. Pani Kasprzyk nie zdradza zbyt wielu szczegółów ze swojego życia. Cała książka jest zgrabnie i poprawnie przeprowadzonym wywiadem. Piękne zdjęcia są świetnym dodatkiem("wypełniaczem")do całości.

Bardzo ładnie wydana książka, którą zdobią przepiękne, artystyczne zdjęcia cudownej i zjawiskowej, kobiety, jaką jest niewątpliwie Ewa Kasprzyk. Sam wywiad niestety za krótki!!

• Posiadam w wer. papierowej
  • Targi Książki 2014 - Warszawa