Srebrna kula

Carrie Vaughn Wydawnictwo: Amber Cykl: Kitty Norville (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Kitty and the Silver Bullet
Kitty Norville (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marta Czub

Na półkach: , , , ,

Tak jak poprzednie części, tak i ta mnie nie zawiodła. Kitty zawsze coś ma w zanadrzu by postawić czytelnika przed ciekawą akcją. Tym razem mamy do czynienia z wojną mistrzów wampirów i likantropów. Zawrotna akcja, sceny opisane bardzo szczegółowo i miłość...
To co lubię najbardziej :) szkoda że to ostatnia część którą przełożono na język polski, na pewno jak zostanie...

Opinia dotyczy serii:

Kitty i nocna godzina
Cykl: Kitty Norville (tom 1)

Kitty i nocny Waszyngton
Cykl: Kitty Norville (tom 2)

Wakacyjne noce Kitty
Cykl: Kitty Norville (tom 3)

Srebrna kula
Cykl: Kitty Norville (tom 4)

Kitty - czyli postać można powiedzieć wyjęta z komiksów gdzie wraz z pełnią księżyca przemienia się w wilka i musi się wybiegać w lesie a o poranku...

Kitty i nocna godzina
Autor: Carrie Vaughn
Cykl: Kitty Norville (tom 1)

Kitty i nocny Waszyngton
Autor: Carrie Vaughn
Cykl: Kitty Norville (tom 2)

Wakacyjne noce Kitty
Autor: Carrie Vaughn
Cykl: Kitty Norville (tom 3)

Autor: Carrie Vaughn
Cykl: Kitty Norville (tom 4)

Być magiczną istotą w szarym świecie i żyć jakby nigdy nic - Czy tak się da ?

Nie...

Kitty Norville i kłopoty to elementy nierozłączne i wiedzą o tym doskonale wszyscy miłośnicy serii. Świetna część, wciągająca od początku i trzymająca w napięciu do samego końca. Fabuła jak zawsze przepełniona nieoczekiwanymi wydarzeniami, nadprzyrodzonymi mocami i mnóstwem wrażeń. Jednym słowem - rewelacja!

No i znowu mam mieszane uczucia jak to coś ocenić. Akcja mało realistyczna (w sensie fantasy - nie wymagam realizmu rzeczywistego). Brak wyjaśnienia wielu przyczyn, skutków itp. Ale czyta się nadal naprawdę dobrze.

Niestety nie mogłam załapać się na 3 cześć to zabrałam się za 4...hmm albo już wyrosłam albo się znudziłam nasza bohaterką bo miałam już jej serdecznie dość! Strasznie mnie irytowała ta cała Kitty. Poprzednie książki też mnie za bardzo nie zachwyciły. Chociaż po przeczytaniu tej części można spodziewać się kolejnej itd, itd...

Książka szczerze mówiąc wcale mnie nie zaskoczyła. Wojna wampirów? Wiedziałam że tak będzie. No ale cóż... gdy tylko zobaczyłam ją, stwierdziłam że będzie taka jak poprzednie... cudowna. Ale niestety jest tylko bardzo dobra. W każdym bądź razie polecam ;)

e-book

Tak właściwie to nie przeczytałam tej książki . Chciałam , się zapyta , czy ktoś chciał by się wymieni bądź , ktoś chciałby ją ode mnie odkupic ? Chętnych zapraszam , na moj profil

Podczas lektury zastanawiałem się kiedy bohaterka wpadnie w depresję. W moim odczuciu ukazane cierpienie wewnętrzne zupełnie nie licuje z tym czym Kitty jest.
Ogólnie taka sobie historyjka o wampirach i wilkołakach, żadnego mistycyzmu, żadnej tajemniczości. Nie pasowała mi.

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka