Requiem dla tancerki

Okładka książki Requiem dla tancerki Agnieszka Fibich
Okładka książki Requiem dla tancerki
Agnieszka Fibich Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
W.A.B.
2011-03-09
2011-03-09
978-83-7414-910-5
literatura polska

Fabuła książki bardzo mnie wciągnęła. Podobało mi się iż akcja dzieje się dwutorowo. Przyznam że trudno mi było z pełną klarownością wskazać zabójcę co uważam za kolejny plus. W sumie czy nie to zabawa w detektywa w domowym zaciszu zachęca nas do sięgania po kryminały?
Z minusów dla mnie to: za dużo scen erotycznych z panem komisarzem i jego kochanką oraz sam motyw zdrady.

Książka przewidywalna. Bardziej romans, niż kryminał. Denerwowało mnie lekceważące zachowanie głównego bohatera - Cesara. Ostatnia strona - na siłę wybielenie głównego bohatera. Mógł do końca pozostać draniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wypożyczona przez przypadek, wybrana trochę na chybił-trafił w kolejce w bibliotece, ale okazała się całkiem niezła. Po przeczytaniu recenzji czekałam, kiedy odgadnę rozwiązanie ;). Faktycznie można się w pewnym momencie domyśleć rozwiązania, ale ogólnie historia wciągająca. Nie zarywałam dla niej nocy, ale czyta się szybko. W mojej ocenie dobra do autobusu i na wakacje. Trochę kryminał, trochę powieść obyczajowa i oczywiście romans(e).

Wciągająca, ale mniej więcej od połowy przewidywalna.

Wciągająca, ale mniej więcej od połowy przewidywalna.

Pierwszy raz od długiego czasu, wessała mnie książka polskiego autora. Najpierw plusy. Po pierwsze świetny styl i język, czuć lekkość, nie ma tutaj nic na siłę, książkę czyta się z przyjemnością, bardzo szybko. Po drugie świetny, hermetyczny klimat, brak rozwlekłych pobocznych wątków, które byłyby jedynie wypełniaczami. Po trzecie świetnie zbudowany główny bohater, wyraźnie oddzielony od postaci drugo i trzecioplanowych. Na minus - wątki poboczne, które łączą się z głównym, mogły by być nieco bardziej rozbudowane, czytelnik chciałby się dowiedzieć, "co tam się wydarzyło?" Trochę mało tych moralnych przemyśleń głównego bohatera.
Cały wątek kryminalny dość spójny, jednak miejscami brak konsekwencji.
Cała książka jest na prawdę dobra! Wreszcie polska autorka kryminałów z talentem :)
Polecam!

Okładka i tytuł zachęciły mnie do sięgnięcia po tę książkę. Przyznaję, wciągnęła mnie i pochłonęłam ją w jeden weekend. Czyta się ją przyjemnie. Autorka w przejrzysty sposób wprowadza równoległe, ciekawe wątki, nie wprowadzając przy tym plątaniny zdarzeń, w których możnaby się pogubić.
Polecam tym, którzy szukają ciekawej powieści z elementami kryminalnymi.

Ps. Książka zachęciła mnie do sięgnięcia po drugą publikację autorki.

Polecam tym, którzy szukają ciekawej powieści z elementami kryminalnymi.

Ps. Książka...

1985

Paryż i Warszawa. Młode kobiety, tancerki, baletnice. Czy coś łączy zbrodnie dokonywane na młodych dziewczynach? Próbuje to odkryć Cesar, policjant przydzielony do sprawy.
Autorka nieco zakłóciła wątki kryminalne nadmiernym skupianiem się na życiu osobistym Cesara i rozterkami młodego męża. Za mało tu tajemnicy i emocji, bo sprawcę morderstw dość łatwo odgadnąć.
Nie jest to zła książka, historia jest bardzo ciekawa, ale osobiście wolałabym nieco więcej kryminału w kryminale.

Nie jest...

Czytając tą książkę, prócz oczywiście kryminalnej zagadki, cały czas wokół nas krąży wniosek- miłość zjawia się niespodziewanie i nie odchodzi.

Książkę "Requiem dla tancerki" kupiłam na jednym z typowych stołów w markecie z ceną 9,99zł. Czy za taką cenę było warto? Warto! Jednak z perspektywy czasu, po jej przeczytaniu wyższej ceny bym za nią nie zapłaciła. Niby kryminał, niby akcja, jakaś była, ale czy trzymająca w napięciu? Zaintrygowała mnie opisana historia, choć była nieco przewidywalna, szczególnie w drugiej połowie książki. Nie mogę powiedzieć, że ta książka jest niewarta uwagi, ale przyznam, że spodziewałam się czegoś lepszego.

Nigdy bym tej książki pewnie nie przeczytała gdyby nie to ,że przypadkiem natrafiłam się na nią w....supermarkecie.
Książka na szczęście okazała się wielkim pozytywnym zaskoczeniem.
Ogólnie wolę literaturę obcą ale dzięki tej książce będę chyba częściej sięgać po literaturę polską.
Historia ciekawa, świetnie napisana i przede wszystkim naprawdę wciągająca.
Naprawdę polecam.

Książka na szczęście okazała się wielkim pozytywnym zaskoczeniem.
Historia ciekawa, świetnie napisana i przede wszystkim naprawdę wciągająca.
Naprawdę polecam.

• Biblioteka