Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje - XXX wieków historii

Jewish History, Jewish Religion: The Weight of Three Thousand Years
literatura faktu
Jan M. Fijor
żydzi syjonizm talmud tora judaizm

Antysemita - osoba, której nie lubią żydzi.

Gdyby nie została napisana przez Żyda, książka ta pewnie nigdy by się nie ukazała a z całą pewnością została uznana by za antysemicką.

Bardzo ciekawa książka wyjaśniająca kulturę żydowską.

Po pierwsze jest to książka bardzo krytyczna (ale sama prawda) ogólnie rzecz pisząc wobec Żydów (religia, polityka państwa Izrael. Kolejność nie jest przypadkowa). Po drugie (dla mnie najważniejsze) napisał ją Żyd. Podobnie jak w przypadku Finkelsteina (nazwisko mówi samo za siebie jaka to narodowość haha) autora głośnego "Przedsiębiorstwa holokaust" p. Szahak również miał...

• Historia
  • History
  • Nauki społeczne - historia
  • Antropologia i etnografia
  • Religia, filozofia i etyka
  • Pozostałe

Izrael Szahak Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje - XXX wieków historii Zobacz więcej