Okładka książki Rose
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon, Publicat Cykl: Rose (tom 1) Seria: Rose literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rose (tom 1)
Papilon, Publicat
2013-04-17
2013-04-17
Patrycja Zarawska

więcej Więcej

Mimo że nie przepadam za książkami Fantasy dla dzieci, czytało się ją całkiem w porządku. Ciekawa historia.

Moim zdaniem fantastyczna książka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. We mnie jako dziecku rozbudziła miłość do czytania.

Fabuła, która zachwyci każde dziecko, a i starszych z pewnością zaciekawią losy dziesięcioletniej Rose, która odkrywa w sobie magię, kompletnie zmieniając swoje życie. W końcu różnica między sierotą, która chce tylko mieć pracę, a...

"Rose" to niezwykle wciągająca, urzekająca, magiczna, ale tez nieco mroczna, tajemnicza i wzbudzająca niepokój opowieść dla starszych dzieci (8/9+). Fantastyka połączona z kryminałem - mojej córce bardzo się podobała; czytała, ba! wciągała jedna za drugą 😉 Polecamy!

Jestem już dwa razy pełnoletnia, a tę książkę przeczytałam jak dziecko, szybciej niż moja ośmioletnia córka, która przytargała ją z biblioteki. Rose jest przyjemna do czytania, pełna magii, zaskakująca, ale też dość mocna. Polecam młodszym, raczej od 8r.ż. i starszym.

Czytałam to mając 11 lat.
Pamiętam doskonale jak bardzo ta książka trzymała mnie w napięciu, jakie emocje wywoływała.
Niesamowita <3

Rose jest dziesięcioletnią dziewczynką z sierocińca dla dziewcząt Świętej Brygidy. W przeciwieństwie do innych dziewczynek jej marzeniem było, by w przyszłości samodzielnie na siebie zarabiać. Niespodziewanie zostaje zatrudniona w domu pana Fountaina - słynnego alchemika - jako młodsza pokojówka. Jest to niezwykłe miejsce. Wydawać by się mogło, że żyje własnym życiem....

Książka była niesamowicie interesująca i zachwycająca. Jednocześnie momentami była... przerażająca.

Nie wiem dlaczego większość opinii jest na TAK. Mi się bardzo nie podobało. ...a ten koniec... to jest po prostu masakra. Jakieś porywanie dzieci i nie powiem co jeszcze. Według mnie jest to książka dla osób po uzyskaniu dorosłości. Stanowczo nie polecam!

Bardzo głupio czułam się kupując książkę z półki o przedziale wiekowym 3+,
ale prawda jest taka, że "Rose" to świetna fantastyka, nie przypominająca w ogóle literatury dziecięcej.
Opowiada ona o poważnych zmaganiach pochodzącej z sierocińca dziewczynki, która zostaje adoptowana, aby pracować w domu słynnego maga. Rose od zawsze marzyła, aby móc odejść z sierocińca i...

Na półkach: , , , , ,

Uwielbiam kiedy w książkach pojawia się siedemnastowieczny Londyn, a tutaj dodatkowo przesiąknięty magią. Kto nie chciał kiedyś mieć magicznych mocy? Tyle rzeczy by to ułatwiło.

Ale magia nie służy tylko dobrym celom, o czym przekonuje się jedenastoletnia Rose, dziewczynka z sierocińca, zatrudniona jako pokojówka w domu czarodzieja, pana Fountaina. W mieście dzieją się złe...

• Chcę w prezencie
  • 2014