Porwani

Okładka książki Porwani Paul Chandler, Rachel Chandler, Sarah Edworthy
Okładka książki Porwani
Paul ChandlerRachel Chandler Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Niesamowite historie biografia, autobiografia, pamiętnik
Niesamowite historie
Hostages
Hachette Polska
2013-03-20
2013-03-20
Piotr Kleszcz
podróż rejs porwanie piraci terroryści

Nie potrafię wyrazić współczucia dla porywaczy. Choć twierdzą, że robią to przez biedę, dla swoich ludzi, dla kraju itp., to sami wyżej postawieni grubo nabijają swoją kieszeń. I z tego też powodu wątpliwe by mieli zrezygnować z tak intratnego zarobku. Bo chciwość pragnie coraz więcej i więcej...
Smutne jest to, że Wielka Brytania nie zaangażowała się w uwolnienie tych starszych ludzi.

Dość topornie szła mi lektura. I nie dlatego, że nudziła ale nużyła. Nużyła brakiem postępu w uwolnieniu. Dlatego nie potrafię sobie wyobrazić jak Chandlerowie dali radę wytrzymać warunki w jakich się znaleźli. Nie jest łatwo doświadczać czyjegoś upokorzenia i cierpienia i zniewolenia. Niewola jest niedopuszczalna bo wolność i własna wola jest podstawowym prawem człowieka....

Książka napisana prostym językiem. Życie Rachel i Paula było bardzo monotonne po porwaniu ; tak też książka miejscami jest nudna, opisująca codziennie czynności więźniów. Pod koniec książki dochodzi do rozwoju akcji, kiedy to Rachel i Paul mają zostać uwolnieni. Trudno wyobrazić sobie bohaterów, książka nie jest zaopatrzona żadnymi fotografiami jak i również brakuje opisów wyglądu pary. Zachęciło mnie to do znalezienia w Internecie fotografii porwanych jak i również filmików nagranych przez piratów.

Dłużyła mi się , choć zainteresowała i skłoniła do dalszych poszukiwań odnośnie głównych bohaterów ,miejsca i wyarzeń

Historia przedstawiona w powieści jest bardzo interesująca, sposób napisania książki jest również ciekawy (powieść napisana jest w formie pamiętnika Rachel i Paula). Jednak nie ma w powieści wartkiej akcji i przez to trochę się podczas czytania nudziłam.

• Wyd. HACHETTE: Niesamowite historie
  • Przeczytane w 2014