Moja Islandia

Moja Islandia Magdalena Anna Węcławiak Novae Res literatura
literatura piękna
Moja Islandia Magdalena Anna Węcławiak Novae Res literatura

Wyzwanie na maj

Książecczka mi się podobała, mimo, że jest to tylko bardzo pobieżny i bardzo subiektywny opis życia na Islandii.

Jestem minimalistką, ale tutaj mamy do czynienia z tak lakonicznym opisem, że zanim zaczęłam oddychać wulkanicznym powietrzem, książka się skończyła. Szkoda.
Niedokończony szkic, bardzo powierzchowne osądy.

Książka zaciekawiła mnie tematyką.
Może i autorka odnalazła swoje miejsce na Islandii. Good for her.
Ale sama książka pełna jest banałów i niezbyt strawnie podanych obserwacji. Podziękuję.

Książkę czyta się jednym tchem, nie chodzi tylko o to, że mam mało stron, ale dlatego, że jest mega ciekawa. Można się z niej naprawdę dużo dowiedzieć o Islandii i jej mieszkańcach. Ciekawe obyczaje i mentalność Islandczyków po przeczytaniu tej książki już nikomu nie będą obce, a kraj okaże się piękny, ciekawy i wyjątkowy. Ja mam ochotę wybrać się do Islandii, żeby...

Książka do odhaczenia dla osób zainteresowanych Islandią. Nie wnosi zbyt wiele, jest przede wszystkim zapisem wrażeń i odczuć autorki. Z racji niewielu pozycji dotyczących tego kraju nie ma co grymasić, ale uczucie niedosytu po lekturze pozostaje.

Bardzo krótka książeczka, która nie wniosła wiele do mojego pojmowania Islandii. Jeśli ktoś nie ma co robić w wolną godzinę popołudnia lub wieczoru można przeczytać ale nic ponad to.

Ta niepozorna, bo licząca zaledwie 72 strony książeczka, to niezwykle ciekawe, osobiste spojrzenie na niezbyt odległą, zimną wyspę, cieszącą się coraz większą popularnością nie tylko wśród Polaków.

Z jednej strony z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książkę. Z drugiej jednak strony jestem rozczarowana jej gabarytami i tym, że w książce o obcym kraju nie ma ani...

Dyskusje

• Przeczytane w 2013