Okładka książki Prawdziwy gangster. Od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz Jon Roberts, Evan Wright
Jon RobertsEvan Wright Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
American Desperado. My Life - from Mafia Soldier to Cocaine Cowboy to Secret Government Asset
Znak Literanova
2012-08-20
2012-01-01
Alicja Gałandzij
gangster mafia kokaina

O czym nie mają pojęcia normalni ludzie

Książka dla fanów mocnych klimatów, gdzie temat śmierci, łamania prawa i ogólnych zasad moralnych nie wywołuje gęsiej skóry. Momentami mocne opisy sprawiania bólu i tortur, jednocześnie ukazujące w pełnej krasie działanie karteli. Prawdziwa opowieść człowieka, który robił wiele różnych rzeczy społecznie nieakceptowalnych. Historia o życiu w innym świecie, pełnym narkotyków, seksu, pięknych dziewczyn i ogromnych pieniędzy. Dla nas historia wydaje się nie realna, dla nich to był chleb powszedni. Zdecydowanie polecam.

Odniosłem wrażenie, że strasznie podkoloryzowane.

Odniosłem wrażenie, że strasznie podkoloryzowane.

Jedno, wielkie nic ciekawego. Moralna miernota głównego bohatera poraża, a do tego styl literacki tego czegoś woła o pomstę do nieba. Proponuję: ręce precz od tej lektury jeśli nie chcesz czytelniku bezowocnie tracić czasu, co ja niestety już uczyniłam.

Bardzo ale to bardzo dobra biografia. Wciągająca, lekka i szokująca. Nigdy nie interesowałam się tym tematem, ale książka pochłonęła moje myśli w stu procentach. Z całego serca polecam!

Gangster-bajkopisarz, mam wrażenie, że gość wszystkie 'urban legends' jakie istnieją o gangsterach przypisał sobie. Na luźny letni weekend OK.

Wciągająca, czyta się ją bardzo szybko. Ciężko uwierzyć, że ludzie, którzy mają wiele zbrodni na sumieniu wciąż żyją, lub dożyli późnej starości w chwale i bogactwie.
Historia gangstera pokazuje jak wyglądała rzeczywistość w dobie rozwoju narkobiznesu w USA. Narkotyki, sex, zbrodnie, pieniądze, układy.. znajdziesz tu wszystko, łącznie z prywatnymi historiami z udziałem najsłynniejszych wówczas osób.
Wciąż wierzysz w sprawiedliwość? I najważniejsze - czy Jon ma rację mówiąc, że życie udowodniło mu, że "zło zawsze wygrywa" ?

Zajmująca, bardzo dobrze napisana, budująca napięcie.

Zajmująca, bardzo dobrze napisana, budująca napięcie.

Masa anegdotek ze smutna dla ludzkości puentą. Niemniej warto odnotowac ze dobrze napisana i polecam, choc raczej jako depresyjna lektura dla ludzi o mocnych nerwach.

Książka wciąga od pierwszych stron i nie puszcza aż do samego końca. Akcja niczym w dobrym Hollywoodzkim filmie, a to przecież samo życie. Nie nudziłem się nawet przez chwilę, książka napisana bardzo fajnym językiem, czyta się ją jednym tchem. Jeśli ktoś lubi klimaty "Człowieka z blizną" to serdecznie polecam. To kawał dobrej książki.

Dosadna, bardzo dokładna historia jednego z największych handlarzy narkotyków w dziejach USA. Brutalna, niekiedy wręcz nieprawdopodobna, a co najważniejsze - bez cenzury, dzięki czemu czyta się jednym tchem. Pikanterii dodają prawdziwe nazwiska osób związanych z show businessem i polityką. Kawał śwetnej lektury. Gorąco polecam!

• Biografie
  • Do kupienia

Evan Wright Prawdziwy gangster. Od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz Zobacz więcej