Phil Jackson. 11 pierścieni

Phil JacksonHugh Delehanty Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Eleven Rings: The Soul of Success
nba koszykówka Michael Jordan Chicago Bulls

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Władca Pierścieni

4 Link do recenzji

Tym, co najbardziej zainteresuje fanów NBA są wspomnienia Phila Jacksona z czasów budowania potęgi dwóch klubów: Bulls oraz Lakers. Zostają one rozłączone krótkim tekstem na temat rodzinnych relacji trenera (sądzę, że książka zawiera odpowiednią ilość wątków osobistych). Osobiście najbardziej spodobało mi się to w jaki sposób słynny „coach” opisywał...

Wybitna biografia, wybitnego Coacha w pełnym tego słowa znaczeniu.

"Jedną z rzeczy, która nauczyłem się jako trener, jest to, że nie da się nikogo do czegoś zmusić. Jeśli chcesz, żeby zawodnicy zaczęli zachowywać inaczej, musisz ich zainspirować"

Po książkę sięgnąłem po obejrzeniu serialu "Last Dance" na Netflixie który opowiadał o karierze Michaela Jordana. "11 pierścieni" jest świetnym uzupełnieniem gdyż przedstawia historę z prespektywy Jacksona w czasie kiedy był trenerem Chicago Bulls, a potem innych drużyn. Książka jest pełna ciekawych informacj jak budować przywództwo, wspolnote w drużynie czy ogranizacji....

2076

MEGA KSIĄŻKA polecam nie tylko fanom koszykówki czy sportu ale wszystkim innym którzy chcą poznać fenomen połączenia sportu, filozofii wschodu, medytacji, sztuki dyplomacji czy też motywacji oraz radzenia sobie z rożnej maści "gwiazdkami".

Ciekawa książka o przywództwie. Mniej koszykarskich zakulisowych smaczków, więcej filozofii , zen i medytacji.

Dla mnie jako trenera książka była ogromną inspiracją w prowadzeniu drużyny, o inny spojrzeniu na pewne sytuacje. Trener to jedna z ważniejszych osób w okresie dorastania u młodzieży ale rownież jest drogowskazem dla dużo starszych zawodników.
Serdecznie polecam. Można poznać świat sportowców od drugiej strony.

Bardzo dobra, mądra książka. nie tylko dla zapalonych koszykarzy :)

To nie tyle książka o koszykówce, co świetna pozycja coachingowa. Pomimo tendencji autora do samozachwytów, warto poznać idee, którymi kierował się w pracy i kontaktach z ludźmi. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla zainteresowanych szersza recenzja pod linkiem:

Wspaniała historia związana z osobą, która tworzyła historię NBA i moich ulubionych drużyn Chicago Bulls i LA Lakers. Niestety te emocje związane z koszykówką na najwyższym poziomie światowym juz odeszły niepamięć.

Ta książka to w sumie autobiografia jednej z najwybitniejszych postaci w historii NBA, a na pewno najlepszego trenera jakiego miała ta liga w swoich dziejach.
Phil Jackson, bo o nim mowa, najpierw był całkiem dobrym zawodnikiem, by zacząć z przytupem swoją karierę trenerską. To on stworzył chicagowski dream team, on kierował z ławki tę maszynę do zabijania kolejnych...

• Sport
  • Sportowe