Zima

Okładka książki Zima Adam Wajrak
Okładka książki Zima
Adam Wajrak Wydawnictwo: Agora Cykl: Przewodnik prawdziwych tropicieli (tom 4) flora i fauna
flora i fauna
Przewodnik prawdziwych tropicieli (tom 4)
Agora
2012-01-01
2012-01-01
przyroda dla dzieci przewodnik Michał Skakuj zima zwierzęta

Okładka książki Detektyw Wróbel i struty dziób Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Detektyw Wróbel i złamane pióro Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Zajmujące przyrodnicze informacje, gawędy autora sprawiają, że przyroda wydaje się tuż, tuż, wystarczy wyjść z domu i bystrze się rozglądać.

Polecam trzeci tom książkowej serii tropicielskiej.

Polecam trzeci tom książkowej serii tropicielskiej.

Ta książka to jeden z powodów dla którego pokochałam zimę na nowo:)
Swoją ulubioną porę roku Wajrak opisuje, jak zawsze, fascynująco ale i bardzo przystępnie. Książka została podzielona na miejsca, w których warto prowadzić zimowe obserwacje. Mamy więc łąki i pola, jeziorka i rzeczki oraz bardzo zachęcający fragment na temat Bałtyku zimą.

Zimowy przewodnik uświadamia, że zimą można łatwiej natknąć się na tropy zwierząt, jak również łatwiej niektóre z nich zauważyć. Do karmników i na okoliczne pola przylatują ptaki, których próżno szukać u nas wiosną czy latem. Mowa chociażby o jemiołuszkach, czy jerach:)

Przewodnik obfituje w wiele praktycznych porad, które podpowiadają jak ubrać się na zimową wyprawę, albo jak sfotografować ptaka, żerującego na padlinie.

W tej części dowiemy się więcej o rysiu, polowaniu srokosza, zimorodku, wspaniałych kaczkach, a nawet o tajemniczym stworzeniu, które nazywa się... kur diabeł :)

Nie mogę też przejść obojętnie obok rewelacyjnych rysunków autorstwa Michała Skakuja. Są dowcipne, bardzo kolorowe i trafione w punkt. Świetnie oddają poszczególne gatunki, mimo oszczędnej kreski.

Polecam wszystkim, zwłaszcza tym, którzy często na zimę narzekają, bo może niespodziewanie odkryją w niej urok, dzięki lekturze tego przewodnika:)

Ta książka to jeden z powodów dla którego pokochałam zimę na nowo:)

Zimowy przewodnik uświadamia, że...

• Dla dzieci
  • Przyrodnicze