Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach

Okładka książki Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach Andrzej G. Kruszewicz
Okładka książki Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach
Andrzej G. Kruszewicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Opowiada o... nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Opowiada o...
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2010-01-01
2010-01-01

Okładka książki Najwięksi w świecie zwierząt Andrzej G. Kruszewicz, Marcin L. Kruszewicz
Najwięksi w św... Andrzej G. Kruszewi...
Okładka książki Sekrety życia seksualnego zwierząt Katarzyna Burda, Andrzej G. Kruszewicz
Sekrety życia ... Katarzyna Burda, An...

Na półkach: , , , , , ,

Książka - poradnik obserwacyjny dla całej rodziny. Większy format,twarda oprawa, kredowy papier.
Piękne wydanie z racji na kolorowe fotografie,ilustracje, wyróżnienia w tekście, oznaczenia,żeby łatwiej można było coś znaleźć.

Jest to książka z serii ,,Kocham polską przyrodę’’.
Autor ogłasza na wstępie 1 października jako Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Album posiada bogaty zasób wiadomości na tematy : gdzie obserwować ptaki, jak przywabić je do ogrodu, jak ostrzegać ,by nie rozbijały się o szyby domostw w locie, wszystko o budkach lęgowych, poidełkach i oczkach wodnych,jak stworzyć przyjazny ogród ,w jaki sposób dokarmiać ptactwo i kiedy, co zrobić gdy znajdziemy chorego ptaka.

Podano adresy, telefony, strony internetowe, adresy mailowe do najróżniejszych organizacji zajmujących się ochroną ptaków, łącznie z azylem dla ptaków.

Zapoznajemy się też ze szczegółową budową ptaka, wszystko poparte obrazkami i odnośnikami.
Mamy też słowniczek ptasi dla niezrozumiałego słownictwa fachowego jak np. czatownia, obrączkowanie itp.

Reszta książki podzielona jest na działy odnośnie występowania ptaków.
I tak mamy: na podwórku i za miastem - wróble, mazurki, , sroki, gołębie,
grzywacze, sikory, jaskółki, szpaki ,jemiołuszki itd. ;
w polu i w lesie – dudki, sójki, dzięcioły, kukułki, sowy, orły itd.;
nad wodą i na łące – czajki, bociany, bieliki, łabędzie, żurawie, zimorodki itd.

Na końcu przedstawiono okładki książek, które warto przeczytać jeszcze w celu poszerzenia wiedzy oraz strony internetowe ,którymi warto się zainteresować.

Cudowne wydanie, pisane przystępnym językiem. Strony są bardzo przejrzyste. Bardzo przyjemnie się czyta, gdyż nie są to tylko suche podręcznikowe wiadomości. Autor postarał się ,ażeby zachęcić do zgłębiania wiedzy. Podaje mnóstwo różnych ciekawostek, własnych wniosków z osobistych obserwacji ptaków. Wszystkie nazwy ptaków są w języku polskim, łacińskim i angielskim.
Najważniejsze informacje mieszczą się w kolorowych ramkach.
Lektura jest bardzo inspirująca i zachęca do zgłębiania ptasich tajemnic.

Polecam , nie tylko zainteresowanych ornitologią. Weźcie książkę w plener i wraz z dziećmi spróbujcie podpatrzyć przyrodę. Może przyda się też i lornetka. Wszystko zależy od Waszej inwencji. Najważniejsze by być z dziećmi na powietrzu i dobrze spożytkować ten czas wspólnie.

Jest to książka z serii ,,Kocham polską przyrodę’’.
Autor ogłasza na wstępie 1 października jako Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Album posiada bogaty...

Fajna książka. Ładne zdjęcia. Polecam.

Fajna książka. Ładne zdjęcia. Polecam.

Jestem nieco zawiedziona, spodziewałam się wielu ciekawostek, pięknych fotografii, zamiast tego otrzymałam podstawowe informacje.
Miło, że jest przejrzysty układ książki, bardzo pomocny przy szukaniu konkretnych informacji. Książka jest przeznaczona dla młodszych dzieci oraz kompletnie zielonych w zakresie ornitologii, czytelników.

Fotografie są piękne, szczególnie te zrobione w terenie.
Polecam.

Fotografie są piękne, szczególnie te...

Książka, o zakupie której marzyłam odkąd mam dzieci ale ciągle były za małe. I już, jest! Starsza córka jest już w takim wieku, że z powodzeniem mogę jej czytać książki nieco bardziej poważniejsze, przyrodnicze, naukowe, pełne ciekawostek, informacji i treści.

Jeśli chcecie pokazać dzieciom wyjątkowe książki, które rozbudzą w Waszych dzieciach ciekawość do świata to nie mogliście trafić lepiej.
Mnóstwo wartościowej wiedzy, przepiękne realistyczne ilustracje, ciekawy sposób przedstawienia wiedzy - tekst jest różnorodny, szybko się czyta.

"O ptakach" wydawnictwa Multico to potężna dawka wiedzy o ptakach Polski, wzbogacona ciekawostkami i zwyczajami z ich życia. Ilustracje wprost zachwycają i każda z ponad 100 stron zachęca do czytania.

Fajna książka o tych najbardziej znanych gatunkach ptaków Polski. Jednak moim zdaniem dobra dla najmłodszych, żeby poznali co w ogrodzie, lesie i na drzewie śpiewa ;)

Pięknie wydana i pięknie opisana. Świetny przewodnik po świecie ptaków dla maluchów i ich rodziców- ornitologicznych laików (wreszcie odróżniam wronę od gawrona!).

Jest wiele albumów o ptakach. jednak by zainteresować dziecko przyrodą nie wystarczą stare atlasy z rycinami. Książka pełna anegdot autora i barwnych ilustracji.

Na półkach: , , , , , , ,

Tym razem jeden z naszych najwybitniejszych ornitologów, Pan Andrzej Kruszewicz, postanowił napisać książkę o ptakach, skierowaną do najmłodszych wielbicieli skrzydlatych. Książkę tę można czytać razem z dzieckiem, i na jej podstawie- uczyć się rozpoznawać najpopularniejsze ptaki występujące w Polsce.
W odróżnieniu od innych leksykonów, ta książka (w pięknym, albumowym wydaniu),skupia się na szczegółach, które początkującym miłośnikom ptaków pomogą w rozpoznaniu konkretnego gatunku, czy np odróżnieniu wróbla domowego od mazurka.
Na pewno jest to świetna książka dla najmłodszych wielbicieli ptaków, a nazwisko Autora jest rekomendacją samą w sobie.

W odróżnieniu od innych leksykonów, ta książka (w pięknym, albumowym...

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka