Ptaki Polski

ptaki
flora i fauna
Atlasy zoologiczne
ptaki

Niezły atlas, choć już trochę nieaktualny

Atlas ptaków Polski Jana Sokołowskiego kupiłam w ubiegłym roku na rynku. Ma sztywną okładkę z obwolutą, na której jest monochromatyczny rysunek ptaków (inny rysunek niż powyżej, ładniejszy moim zdaniem), wydanie drugie z 1968 roku. Na każdej nieparzystej stronie jest kolorowy rysunek ptaka (ptaków), a po lewej opis. Autorem tablic jest Władysław Siwek, autorem pięknej...

Kiedyś obowiązkowy atlas na każdej domowej półce i skarbnica rysunków ptaków polskich.

Ładne i bardzo pomocne ilustracje + krótkie opisy. Przedstawiono bardzo wiele gatunków ptaków występujących w Polsce, a książka bezbłędnie pomaga w identyfikacji.

Żeby się nie powtarzać, to dodam tylko tyle, że dzisiaj ta książka stanowi świetną bazę porównawczą jeżeli chodzi o zwyczaje, występowanie i rozpowszechnienie wymienionych gatunków ptaków w latach 8o-tych i dziś. Poza tym książka pozwala szybko zorientować się czy patrzymy na dzięcioła dużego, czy średniego. Pozycja obowiązkowa.

Znakomita książka. Piękne ilustracje. Krótkie i treściwe opisy gatunków. Dla miłośników ptaków i nie tylko.

Tą książkę mamy w domu odkąd sięgam pamięcią. Gdy byłem bardzo młody, w telewizji nie leciało nic dla dzieci, nie było komputerów w domach to przeglądałem w nieskończoność ten pięknie ilustrowany atlas. Bardzo wiele informacji o ptakach które widzimy na co dzień a o ich życiu wiedzieliśmy tak niewiele. Co jedzą, jak budują gniazda itp. Jest to specyficzna książka, ale w...

Atlas do rozpoznawania ptaków jest warty polecenia, nie tylko miłośnikom i pasjonatom ptaków, ale również tym, którzy od czasu do czasu zastanawiają się "co to za ptak śpiewa za oknem"? Osobiście swoje pierwsze doświadczenia z obserwacjami ornitologicznymi stawiałem dzięki temu atlasowi, wspomagając się przewodnikami z kolorowymi zdjęciami.
Świetne ilustracje i kolory...

Jako dziecko sięgałam po tę książkę wielokrotnie. Zwięzłe opisy wyglądu ptaszków, opis głosów, jakie wydają i przede wszystkim przepiękne ilustracje. Polecam!

Jest to napewno pozycja dla miłośników ptaków. Bardzo dobre ilustracje i opisy pozwalają nam nauczyć się rozpoznawać występujące w Polsce gatunki ptactwa. Atlas jest podzielony na tablice z rysunkami poszczególnych gatunków a obok zamieszczone są informacje na temat wyglądu, cech osobniczych, wielkości a także sposobu odżywiania poszczególnych ptaków. Jest tutaj indeks...

Dyskusje

• Przyroda