Sowy tajemnicze i nieuchwytne

Justyna Mrowiec Wydawnictwo: Buchmann nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Buchmann
sowy
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
sowy

Jestem nieobiektywna. Kocham sowy i ta pozycja jet dla mnie skarbem.

Jest to ilustrowana mała książka opisująca sowy żyjące w Europie. Poza wierzeniami, mitami dotyczącymi tych ptaków mamy w książce przepiękne zdjęcia tych sów wraz z ich charakterystyką. Możemy się dowiedzieć jak działa sowie oko, są opisy anatomiczne ich piór i cechy szczególne.
Ta książka to trochę taki przewodnik po hermetycznym świecie jakie prowadzą te niebywale piękne...

Książka zawierająca jedne z ciekawszych opisów zwierząt. Jest tu prócz podstawowych faktów także ciekawostki mitologii i historii. Ukazane w pełnym przekroju włącznie z wierzeniami jakim jest owiany ów ptak. dodatkowo są opisy także i odgłosów tych tajemniczych zwierząt które jest najszybciej w ten sposób zidentyfikować.

Trochę mało do czytania, ale za to piękne zdjęcia :)

• Przyrodnicze
  • 2018
  • Próbując dogadać się z naturą
  • Ornitologia
  • WARSZAWA - BIBLIOTEKA
  • Moje własne

Dodaj cytat z książki Sowy tajemnicze i nieuchwytne