Pościg

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Drużyna (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Hunters
Drużyna (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zuzanna Byczek
fantastyka

To była przyjemna lektura, ale bez szału. Podsumuje tutaj wszystkie 3 przeczytane do tej pory tomy, bo ewidentnie ta historia pierwotnie miała się zatrzymać na trylogii i ja też w ten sposób zakończe prawdopodobnie moją przygodę z tą serią. Bo o ile pierwszy tom podobał mi się, było to takie przyjemne czytadło na miarę zwiadowców, to na drugim tomie już się wynudziłam i...

Drużyna Czapli podąża szlakiem okropnego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać złodzieja nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andomal to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez niebezpieczne, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu...

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Trzeci tom serii niesie ze sobą zwieńczenie historii pościgu za piratami, którzy skradli z Hallasholm bezcenny skarb Skandian. Książka zgrabnie napisana, bez zbędnych dłużyzn, dynamiczna, a finał trzyma w napięciu. Drużyna Czapli jest coraz bardziej zgrana, los stawia chłopców przed trudnymi wyborami, zaś na barkach Hala spoczywa największa odpowiedzialność.
W momencie,...

Kontynuacja pościgu z poprzedniej części robi się coraz bardziej niebezpieczniej a pirat Zavaca nie ułatwia im niczego. Chłopcy jednak się nie poddają i decydują się wpłynąć na wody śródlądowe - co kłóci się z ich naturą oraz miłością do morza. Mają cel i nie spoczną, gdy go nie osiągną, co niewątpliwie wpływa na miłość do bohaterów, z którymi już się zżyłam i mam szczerą...

Pościg to zakończenie historii, która ciągnie się już od dwóch tomów. Jest napisana lekkim i przyjemnym językiem, ale chwilami staje się nudnym i niepotrzebnym przeciąganiem historii o skarbie Skandian i o ściganiu piratów.

Na początku autor przypomina nam pokrótce o wydarzeniach z poprzedniej części, co uważam za cenny fragment fabuły. Dzięki niemu wiadomo, na czym...

Po przeczytaniu nie mogłem się oprzeć wrażeniu że trylogia ma budowę bardzo klasyczną, trochę jak jakiś stary film dla dzieci . Na początku w pierwszym tomie uczą się , drugi to bardziej wartka akcja dochodzenia do celu i trzeci ostatni to finał z i zakończenie. Całość przeprowadzona bardzo klasycznie.

Książki spokojnie można by skompresować do jednej .

Mimo sielankowej...

Drużyna musiała się zrehabilitować😜😁. Ciekawe rozwiązanie, interesująca fabuła. Zasłużona kara i takaż nagroda.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Kolejna wspaniała opowieść z serii, równie wciągająca jak poprzednie. A jako że seria zapowiadana była jako trylogia, czytanie ostatnich stron z wielkim smutkiem, że to już koniec.

Dyskusje

2 147