Imperium Akwitanii

kryminał, sensacja, thriller
2013-02-01
978-83-7659-958-8
Tomasz Wyżyński

Bardzo dobrze stworzona opowieść o spisku skrajnie prawico-
wych wojskowych, chcących stworzyć imperium obejmujące
nie tylko ich ojczyste kraje, ale i inne państwa. Ludlum jak zwy-
kle trzyma poziom.

Amerykański prawnik Joel Converse przybywa do Genewy, żeby negocjować fuzję przedsiębiorstw. Okazuje się, że po drugiej stronie prawnikiem jest jego dawny przyjaciel, który prosi go o pomoc. Proponuje milion dolarów za zdobycie obciążających dowodów przeciwko byłym wojskowym i wspierających ich przemysłowców. Wszyscy są fanatykami, którzy chcą wprowadzić na świecie coś na...

Wyobraźni można autorowi pozazdrościć, wątków jest tyle, że wystarczyłoby na kilka powieści. Ale czasami ten natłok nuży i zdarzają się powtórzenia jakby autor nie dowierzał, że czytelnik nadąża.

Pan Ludlum ma wiele swietnych ksiazek - przeczytalem prawie wszystkie; a moje ulubione to:
- Tożsamosc Bourne'a
- Krucjata Bourne'a
- Mozaika Parsifala
- Przesylka z Salonik
- Protokół Sigmy
- Klatwa Prometeusza
A najlepsza to chyba TOŻSAMOSC BOURNE'A.
pozdrawiam ;]

Bardzo dobra powieść. Ciekawa fabuła, bardzo liczne zaskakujące zwroty akcji, świetnie zarysowane postacie.

Na półkach: , , , ,

Książka od momentu porwania Converse'a do końca miała bardzo szybką akcję. Uciekinier nie miał chwili wytchnienia. To jest to, co lubię najbardziej. Polecam, Ludlum jak zwykle mnie nie zawiódł.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna! Pierwszy tom się trochę dłużył i akcja rozkręcała się troszkę długo ale jak już przyszło co do czego to ... palce lizać! Akcja nabiera tempa TGV miejsce akcji wciąż się zmienia - to Genewa to Bonn to znowu Nowy Jork! Ciągłe zmiany lokalizacji i napięcie towarzyszące szpiegowskiej grze o życie głównego bohatera powodują, że od książki nie można się oderwać!
Polecam...

Książka dobra natomiast bez jakiegoś "wow".

Drugą połowę ksiązki przeczytałem praktycznie na raz, niewiarygodnie wciągająca.

Klasyczna powieść Ludluma- czytelnik sam dąży do rozwikłania zagadki... Wartka akcja, niespodziewane zwroty akcji.

• Robert Ludlum
  • Thriller/sensacja/kryminał