Neil Macgregor Wydawnictwo: Allen Lane historia
historia archeologia kultura
historia
angielski
historia archeologia kultura

Arcyciekawy spacer przez historię ludzkości.
Początkowo spoglądałam na ten tytuł, myśląc, że jest trochę na wyrost, gdyż jak można opisać historię świata bazując na zaledwie 100 przedmiotach. A jednak można.
Autor opisuje z pozoru całkiem banalne przedmioty, na które nawet w muzeum nie zwróciłabym zapewne uwagi i przeszłabym obok. Opisywane eksponaty są po prostu symbolem...

Bardzo ciekawa pozycja. Pokazuje historie swiata poprzez 100 roznych obiektow, niekoniecznie najbardziej popularnych. Przemieszczanie sie religii, transport, handel, pierwsze miasta, sztuka, artykuly codziennego uzytku - wszystko opisane barwnie, interesujaco. Mozna sie tylko domyslec, jak trudno bylo wybrac 100 przedmiotow.
Zdjecia sa dodatkowym atutem ksiazki.

• 2015
  • Marketing