Księżycowej melodii szept

Eve Lauda Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza literatura piękna
Warszawska Firma Wydawnicza
2012-08-27
2012-08-27

Jest to bardzo piękna opowieść o miłości (nie tylko tej damsko-męskiej),przyjaźni, spełnieniu, chorobie, bólu rozstania...
Aż trudno uwierzyć, że autorce udało się w tej skromnej objętościowo książce pomieścić tak wiele zdarzeń, uczuć, emocji oraz tak liczną grupę wspaniałych postaci.
Bardzo polecam tę powieść, bo na pewno każdemu się spodoba, dostarczając mnóstwo wzruszeń i pozytywnych emocji.

Książka jest przepiękna.Czyta się ja jednym tchem z wielki wzruszeniem i ze łzami w oczach.Chcę powiedzieć,iż przeczytałam dużo książek nawet tych nudnych bo mam zasadę czytania do końca,to ta książka mnie bardzo poruszyła i zaskoczyła gdyż tytuł,okładka jak i ilość stron nie do końca mnie zachęcała ,ale cóż było robić koleżanka mi ja poleciła i z entuzjazmem czekała aż przeczytam i wymienimy się opiniami .Mogę powiedzieć i zdradzić ,że pierwsza 1/3 książki od razu przypomniała mi film "Tylko mnie kochaj" ,ale historia dziewczynki z powieści i te przypadkowe sytuacje,które później miały duży wpływ na jej i nie tylko jej życie były nieporównywalne do (już po przeczytaniu) mało interesującej historii dziewczynki z filmu .
Musze przyznać,że pierwszy raz spotkałam się z tym,żeby tragedie jakie niewątpliwie tam są,nie wywołały u mnie uczucia zawiedzenia a wszystko dlatego,że podejście bohaterów i ich emocje są w taki sposób opisane ( pełne zaskoczenie jak dla mnie,ale miłe),że przyjęłam to z wielki wzruszeniem nie łączącym się z zawodem.Niesamowite ile może zdziałać sposób wypowiedzenia słów.
Jest oczywiście negatywna strona tej książki.Jak już wspominałam książka wywołuje potężne emocje i lepiej byłoby dłużej w nich pozostać a biorąc pod uwagę to,że tempo akcji jest szybkie, to powinna ona być przynajmniej 400 stronicowa dzięki czemu szybkie tempo nie byłoby tak odczuwalne
Kończąc powiem,że wszyscy moi znajomi odebrali ją w ten sam sposób i jeszcze nie ma osoby która by czytając nie płakała .
Z CAŁEGO SERCA POLECAM.JA JESTEM POD WRAŻENIEM.

• Literatura obca

Dodaj cytat z książki Księżycowej melodii szept