Od złudzenia do prawdy

Okładka książki Od złudzenia do prawdy Gloria Polo
Okładka książki Od złudzenia do prawdy
Gloria Polo Wydawnictwo: Vox Domini biografia, autobiografia, pamiętnik
Vox Domini
2008-01-01
2008-01-01
83-86092-02-5
Agnieszka Zuba

" Od złudzenia do prawdy" to niezwykle mocne świadectwo kobiety, stomatolożki, żony i matki, Glorii Polo, która trafiona przez piorun, stanęła na granicy życia i śmierci. W cudowny sposób jej spalone niemal w całości ciało uległo regeneracji a ona sama, pod wpływem tego mistycznego doświadczenia, przeżyła przemianę wewnętrzną i z innej perspektywy spojrzała na swoje ziemskie życie.
W książce, która jest zapisem jej mówionego świadectwa, Gloria przedstawia swoją podróż w Zaświaty, spotkanie z Bogiem, duchami nieczystymi i wszystkimi tymi, których miała okazję spotkać w doczesnym życiu. Ukazana jej została Księga Życia, gdzie we właściwym Bożym świetle mogła odczytać całe swoje życie. Jej postępowanie zostało też "rozliczone" wg dziesięciu przykazań.
Mocna, wartościową książka. Nie tylko dla wierzących. Pozwala spojrzeć na siebie i swoje ziemskie bytowanie z innej perspektywy oraz zburzyć mur kłamstw i złudzeń, którymi lubimy się otaczać. Bardzo polecam ♥️

Wzbudza głębokie refleksje. Nie sposób zanegować przedstawionych w świadectwie wydarzeń. Polecam zarówno mniej jak i bardziej wierzącym bądź nie wierzącym w ogóle - otwiera oczy na wiele spraw.
Dla mnie jedna z tych ważniejszych książek.

Dla mnie jedna z tych ważniejszych książek.

Zawsze jak czytam tego typu relacje, zastanawia mnie jedno. Jak ktoś może twierdzić, że znalazł się w zaświatach, skoro... uwaga, uwaga... był jedynie w śpiączce, a samej śmierci uniknął.

Do tzw. zaświatów można trafić tylko i wyłącznie po śmierci – ostatecznej i nieodwracalnej. Wszystkie relacje osób, które przeżyły, są więc jedynie efektem złudzeń produkowanych przez ich własne mózgi.

Współczuję Pani Polo, ale nie mogę przyjąć tej książki jako rzetelnej czy wiarygodnej relacji z zaświatów. Co najwyżej jako zapis wewnętrznych przeżyć i psychicznych zmagań z poczuciem winy i innymi silnymi emocjami.

Świadectwo kobiety trafionej przez piorun, która unikneła śmierci. Podczas śpiączki przebywała w zaświatach i wróciła by złożyć świadectwo.Jest to mocna książka o życiu Glorii przed wypadkiem, o jej mistycznym przeżyciu w następstwie wypadku i nawróceniu. Naprawdę warto przeczytać

Praktycznie rzecz biorąc, nie można uznać tego za książkę. Nie jest to nawet wywiad, to świadectwo. Świadectwo wiary. Ale przede wszystkim świadectwo inne niż wszystkie. Nie wiem, czy to, co opowiedziała Gloria Polo wpłynie mocno na moje życie, ale trzeba przyznać, że opisane wydarzenia są mocne i czasem straszne. Po przeczytaniu trudno jest w to uwierzyć, ale równie ciężko jest nie wierzyć. Świadectwo na pewno każdy odbierze inaczej, w zależności od życiowych doświadczeń. Myślę że warto przeczytać tę pozycję, nie ze względu na wiarę, sposób przedstawienia historii (rozumiem, że to zwykłe spisanie tekstu mówionego, ale czasem jest zbyt chaotycznie),ale przeczytać po prostu, dla siebie. Nawet, jeśli to świadectwo nie zmieni nic w kwestii wiary, to na pewno skłoni do refleksji nad lepszym życiem.

Książka mówi o grzechach pani Glorii Polo, za które miała być ukarana piekłem. Opisuje, jak Najwyższy sądził ją według Dekalogu, o cudach, które dla niej uczynił i o drugiej szansie. Ciekawa, jednakże była pisana słowo w słowo z przemowy pani Glorii. Tym samym sprawiło to, że brakuje mi tego języka, jaki zazwyczaj jest w książkach. Ale poza tym książka jest świetna, gorąco polecam!

Gorąco polecam wszystkim. Książka napisana na faktach, świetna i naprawdę dająca do myślenia. Może po przeczytaniu jej coś odmieni się w waszym postrzeganiu świata i we własnej wierze , tyczy sie to zarówno wierzących jak i tych niewierzących.

Książką tą przeczytałam już dwukrotnie . I za drugim razem wywarła na mnie o wiele większe emocje niż za pierwszym razem . Gdy czytamy świadectwo autorki sami możemy na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem i postępowaniem nie jako zrobić rachunek sumienia. Książka warta przeczytania :)

Po przeczytaniu tej książki nasuwa mi się słynne powiedzenie "jak trwoga to do Boga". Ale w sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo wielu z nas zaczyna głębiej wierzyć, gdy potrzebujemy wsparcie Najwyższego.
Niemniej jednak niektóre fragmenty książki są dla mnie dziwne, ciężko w to uwierzyć i mam mieszane uczucia.
Pomimo tego opowieść Glorii Polo otworzyła mi oczy na pewne kwestie życia i mojej wiary. Myślę, że warto było ją przeczytać.

Pomimo tego opowieść Glorii Polo otworzyła mi oczy na pewne...

Piękna, wzruszająca książka oparta na prawdziwym życiu autorki.
Polecam :)

Piękna, wzruszająca książka oparta na prawdziwym życiu autorki.
Polecam :)

• Religia
  • Ciekawe
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Od złudzenia do prawdy