Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia

Okładka książki Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia Richard Sigmund
Okładka książki Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia
Richard Sigmund Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
My Time in Heaven. A True Story of Dying and Coming Back
Wydawnictwo AA
2013-04-01
2013-04-01
inVerso

Bardzo ciekawa książka, co prawda słyszałem i czytałem kilka relacji o tym co doświadczali ludzie przy śmierci klinicznej- i generalnie się to pokrywa, ale tak rozbudowanego opisu nie widziałem. Książka napisana przez Pastora- co może sprawić że niektórzy z zasady ją odrzucą, ale zupełnie niepotrzebnie.
Przedstawia uniwersalne przesłanie dla wszystkich ludzi.

Przedstawia uniwersalne przesłanie dla wszystkich ludzi.

2022

2022

Poruszające świadectwo człowieka, który miał ciężki wypadek samochodowy, umarł... i powrócił po ośmiu godzinach do życia, w chwili kiedy dwóch sanitariuszy wiozło jego ciało do kostnicy! Przez te osiem godzin dane mu było zobaczyć Niebo, spotkać Jezusa, zbawionych ludzi i doświadczyć obecności Boga, co na zawsze zmieniło jego życie. Bóg pozwolił mu zobaczyć także otchłań piekła, aby mógł służyć ludzią przestrogą...

Rozbawił mnie czyjś inny komentarz na temat tej książki: "Nie wiem czy to nie wymysł, bo to chyba protestant jednak napisał" - jak protestant, to nie może mieć racji, bo rację mają tylko katolicy, czy co? :D
Ale tak poważnie, to książka jest rzeczywiście dosyć słaba, powiedziałbym (chociaż fakt faktem, że miałem plik mp3 czytany przez automat, a to też osłabia wydźwięk). A to dlatego, że... a zacznę może od cytatu:

"Byłem świadomy tego, że ktoś zbliża się do mnie idąc moją drogą. Wtedy rozpoznałem, że to mój dawny przyjaciel, który wiele lat temu zginął w wypadku samochodowym. Byłem zdumiony widząc go tutaj, nie miałem pojęcia, że się nawrócił."

- no tak, bo przecież jakby się nie nawrócił, to nie mógłby trafić do nieba :D

I to właśnie mam na myśli, że to jest bardzo chrześcijańska wizja, przez co niezbyt wiarygodna, bo nie bardzo pokrywa się z innymi relacjami... Ale autor jako pastor jest chyba po prostu aż tak bardzo przywiązany do swojego światopoglądu, że to jedyna wizja jaką dopuściłby do swojej świadomości...
Poza tym książka zwłaszcza pod koniec jest naszpikowana cytatami biblijnymi - nie jest to więc nic szczególnie nowego ani odkrywczego... Ale jest krótka, szybko przesłuchałem, pewnie równie szybko się czyta, więc można przeczytać.

(przesłuchana: 22.05.2023)
3/5 [6/10]

Byliście kiedyś w niebie? Autor twierdzi, że w skutek śmierci klinicznej odwiedził to miejsce i w tej książce opisuje to, czego doświadczył. Patrząc na komentarze osób, które przeczytały tę pozycję, muszę stwierdzić, że opinie są podzielone. Jedni wierzą w autentyczność doznań Richarda Sigunda, inni zaś nie. Ja sama z początku byłam nastawiona sceptycznie. W pewnym momencie jednak byłam w stanie uwierzyć, iż to, co zobaczył, istnieje.

Książka skupia się głownie na opisie nieba. Tego, co zobaczył, poczuł, doświadczył autor. Na początku opisy te wydawały mi się być nudnymi, póżniej podeszłam do nich z większym zainteresowaniem. Mamy 21 rozdziałów na 165 stronach dosyć sporą czcionką. Do tego świadectwa oraz cytaty Pisma Świętego. Czyta się bardzo szybko.

Nie chcę zdradzać wszystkiego. Czy warto po tę książkę sięgnąć? Tak, ponieważ poszerza horyzonty. Nawet, jeżeli jesteś sceptykiem w sprawach nadprzyrodzonych, warto mieć o tym swoją opinię. Wierzącym zaś polecę lekturę niezależnie od finalnego do niej nastawienia. Tekst zwraca uwagę na to, co ważne być powinno dla każdego. Oczywiście idea niebiańska odbiega znacząco od tego, co uważamy za ważne w życiu doczesnym. Może choćby dlatego warto sobie przypomnieć, jakie wartości należy w sobie pielęgnować.

Historia mało wiarygodna, za bardzo szczegółowy opis nieba i zbyt materialistyczne te niebo.

Książka pt. Byłem w niebie, to historia Richarda Sigmunda, o tym gdzie był co widział jak się tam czuł podczas kilku godzin jego śmierci.
Za razem jest to książka niesamowita, niewiarygodna, cudowna ale również pozwalająca się zastanowić nad swoim kruchym życiem.
Książkę jednak nie porwała mnie tak jakbym tego chciała. Momentami odnosiłam wrażenie że się powtarza, być może był taki zamiar, aby wszystko dotarło i dało do myślenia. Opis nieba, aniołów, Jezusa i wielkości Boga. Richard pokazuję jak każdy potrzebuję Boga, każdy pragnienie być zawsze blisko Niego i Jezusa.

Książka zawiera opis nieba i cytaty z Pisma Świętego.

Książka zawiera opis nieba i cytaty z Pisma Świętego.

Ciekawe spojrzenie na życie po śmierci.

Ciekawe spojrzenie na życie po śmierci.

Zaciekawiona historią życia po śmierci, historią o której opowiadała mi podekscytowana znajoma sięgnęłam po tę książkę.
Niestety między nami nie ma chemii.
Może i jest ciekawa... Może... mnie jednak nie urzekła. Zabrakło jakiegoś elementu układanki który złożyłby wszystko w całość.
Nie przemówiły do mnie perły i diamenty... I inne materialne dobrodziejstwa.
Ogólnie jest to historia mężczyzny, który miał wypadek samochodowy i umarł a po 8 godzinach spędzonych w niebie wrócił do świata żywych.
Jeśli lubicie taki klimat, jak najbardziej możecie na nią zerknąć. Może zainteresuje Was bardziej niż mnie ;)

Niestety między nami nie ma chemii.
Nie przemówiły do mnie perły i diamenty... I inne materialne dobrodziejstwa.
Ogólnie jest to...

• Religijne
  • 2015
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia