Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia

AA
2013-04-01
2013-04-01
inVerso

Historia mało wiarygodna, za bardzo szczegółowy opis nieba i zbyt materialistyczne te niebo.

Książka pt. Byłem w niebie, to historia Richarda Sigmunda, o tym gdzie był co widział jak się tam czuł podczas kilku godzin jego śmierci.
Za razem jest to książka niesamowita, niewiarygodna, cudowna ale również pozwalająca się zastanowić nad swoim kruchym życiem.
Książkę jednak nie porwała mnie tak jakbym tego chciała. Momentami odnosiłam wrażenie że się powtarza, być może był taki zamiar, aby wszystko dotarło i dało do myślenia. Opis nieba, aniołów, Jezusa i wielkości Boga. Richard pokazuję jak każdy potrzebuję Boga, każdy pragnienie być zawsze blisko Niego i Jezusa.

Książka zawiera opis nieba i cytaty z Pisma Świętego.

Książka zawiera opis nieba i cytaty z Pisma Świętego.

Ciekawe spojrzenie na życie po śmierci.

Ciekawe spojrzenie na życie po śmierci.

Zaciekawiona historią życia po śmierci, historią o której opowiadała mi podekscytowana znajoma sięgnęłam po tę książkę.
Niestety między nami nie ma chemii.
Może i jest ciekawa... Może... mnie jednak nie urzekła. Zabrakło jakiegoś elementu układanki który złożyłby wszystko w całość.
Nie przemówiły do mnie perły i diamenty... I inne materialne dobrodziejstwa.
Ogólnie jest to historia mężczyzny, który miał wypadek samochodowy i umarł a po 8 godzinach spędzonych w niebie wrócił do świata żywych.
Jeśli lubicie taki klimat, jak najbardziej możecie na nią zerknąć. Może zainteresuje Was bardziej niż mnie ;)

Niestety między nami nie ma chemii.
Nie przemówiły do mnie perły i diamenty... I inne materialne dobrodziejstwa.
Ogólnie jest to...

To była piękna książka, i nie rozpisując się za bardzo, polecam ją każdemu.

To była piękna książka, i nie rozpisując się za bardzo, polecam ją każdemu.

Nie wiem czy to nie wymysł, bo to chyba protestant jednak napisał :(

Nie wiem czy to nie wymysł, bo to chyba protestant jednak napisał :(

Nie jest to pierwsza książka traktująca o powrocie z zaświatów, którą miałam okazję przeczytać i, niestety, nie porwała mnie. Niesie oczywiście jasne przesłanie, ale przekaz jest –jak dla mnie-zbyt natarczywy, groteskowy i szczegółowy. Autor zbyt mocno skupia się na budowlach, ich kształcie czy materiale, na dokładnych opisach elementów strojów aniołów czy innych istot za swoich widzeń. Zdaję sobie sprawę, że pragnie wszystko przekazać jak najdokładniej- nie o to tu jednak chodzi. Na szczęście sam autor pisze już na wstępie, że opis jest jak najbardziej subiektywny i doświadczenia innych ludzi będą się różnic. Może dlatego wszystkie spotkane przez niego osoby są pochodzenia amerykańskiego. Na pewno trudno jest naszymi ludzkimi słowami opisać takie przeżycie. Mimo tego -dla mnie to jednak niewystarczające, zwłaszcza w porównaniu z innymi pozycjami. Jednym słowem: dość przeciętna ksiązka.
Jeśli ktoś jednak chciałby skupić się na samym przesłaniu prawd Bożych, a nie na opisach ociekającego złotem miasteczka zwanego Niebem, to polecam. Dobrze wiedzieć, że każdy ma tam na górze księgę codziennie zapisywaną naszymi dobrymi i gorszymi uczynkami.

Wieki temu czytałam i dziś sobie o niej przypomniałam. Jedna gwiazdka tylko dlatego, że zero nie obniżyłoby należycie oceny ogólnej.

Autor kompletnie niewiarygodny. Pisząc tę książkę, zapewne miał przed sobą Biblię, czytał fragment i natychmiast dopasowywał siebie do niego.
Najmniejszy problem złapać go na tym, jeśli ktoś wie jak szukać.

Wydawałoby się pastor, osoba wiarygodna a okazuje się...wstyd.

Najmniejszy problem złapać go na tym, jeśli ktoś wie jak szukać.

Wydawałoby się pastor, osoba...

Rewelacja !!polecam wszystkim

Rewelacja !!polecam wszystkim

Dodaj cytat z książki Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia