Pół życia

Magdalena Moltzan-Małkowska

Oficjalne recenzje i

Żyć jedną połową serca…

1373 159 87

Moim zdaniem autorka ma tę umiejętność, że zaczynając czytać jej książkę, chce się ją skończyć.
Ta książka opowiada historię jaką nie raz pisze życie- rozbita rodzina, której członkowie stają w obliczu tragedii i wyboru. Każdy nosi swoje rany, każdy ma swoje racje i każdy odbudował życie na nowo chcąc nie rozpaść się na kawałki.
Wątek z wilkami to ciekawe urozmaicenie; uświadamia,że może łatwiej by było żyć w watasze, gdzie role i zachowania są wpisane w naturę tych zwierząt. Ludzie czasami tak utrudniają sobie życie.

Wątek z wilkami to ciekawe urozmaicenie;...

Pozycja zainspirowana doświadczeniami Shauna Ellisa, który 2 lata żył w lesie z dzikimi wilkami. Nie tylko o tym jest ta książka, w zasadzie sama wilcza opowieść, to trochę bardziej tło zdarzeń, a na czele kroczy kwestia stanu wegetatywnego człowieka po wypadku oraz kwestia wyboru w sprawie eutanazji. Polecam fanom Picoult oraz osobom, które chcą co nieco dowiedzieć się o życiu wśród dzikich zwierząt.

Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Jest taka szczera i autentyczna.
Sięgając po lekturę kierowałam się przede wszystkim poruszaną materią.
Problem eutanazji to temat trudny, kłopotliwy, bolesny i kontrowersyjny.

Autorka mnie nie zawiodła. Znalazłam to czego z reguły szukam oddając się czytaniu. Emocje , bo o nich mowa. Jestem rozbita i mam kłopoty w tak zwanym "pozbieraniu się". Zadaje sobie pytanie " jak ja postąpiłabym w podobnej sytuacji".

Dodatkowy plus za urzekające opisy przyrody i możliwość poznania życia i zwyczajów wilków.

Sięgając po lekturę kierowałam się przede wszystkim poruszaną materią.
Problem eutanazji to temat trudny, kłopotliwy, bolesny i kontrowersyjny.

Poziom Joudi Picoult trzyma zawsze. Można się spodziewać dylematów moralnych i ciekawej historii w tle. Tym razem równorzędnie pojawiła się historia wilków. W autorce lubię to, że zagłębia się w temat. Z kart wyłania się prawda, wiedza i zamysł.
W przedmiotowej powieści historia była ciekawa, acz trochę nadzwyczaj tajemnicza. To mnie nie przekonywało.
Zawsze jednak lubię spojrzenie na temat, konflikt z różnych stron. Bo rzadko się zdarza, żeby strona nie miała racji, nie zasługiwała na zastanowieniem się nad nim i jego punktem widzenia. Dla takich książek, książek z morałem a przede wszystkim z szerokim horyzontem, warto poświęcić czas.

Zawsze jednak lubię...

Jedna z najlepszych powieści które do tej pory czytałam. Czasami tak jest że w rodzinie musi dojść do Wielkiej tragedii żeby odbudować relacje i zacząć na nowo z sobą rozmawiać i odkrywać długo skrywane tajemnice. Bardzo podobały mi się opisy życia wilków.

Bardzo interesująca opowieść. Czytało mi się trochę ciężko ale było warto.

Bardzo interesująca opowieść. Czytało mi się trochę ciężko ale było warto.

Piękna, świetnie napisana powieść. Zwłaszcza fragmenty o wilkach są rewelacyjne. Gorąco polecam!

Dawno nie czytałam nic tej autorki i po sporej przerwie czytało mi się rewelacyjnie.Piękna, wzruszająca historia. Wątek o wilkach niesamowity.Całość rewelacyjna, polecam.

Daje 8 za to przygotowanie autorki z zakresu wiadomości o życiu wilków jak o analizie stanu człowieka w śpiączce. Do tej pory, patrząc na lasy wyobrażam sobie sceny książki, w których mamy człowieka żyjącego z wilkami. Super informacje o zachowaniach w stadzie i hierarchii.

Recenzja książki pt. "Pół życia" autorka: Jodi Picoult
cyt. " Zamiast szukać tego, co stracone, lepiej skupić się na tym co nadejdzie".
cyt. "Mówił, że nie może stać z założonymi rękami, bo nie sposób spisać życia na straty".
cyt. "Czasem trzeba doświadczyć chaosu, zanim narodzi się ten, kto zapanuje nad sytuacją". (cytaty zawarte w ww. książce)

Książka pt. "Pół życia" to kolejna pozycja Jodi Picoult, z którą się zapoznałam. Autorka ponownie poruszyła niezwykle istotne tematy. Wiele miejsca poświęciła ludzkiej egzystencji, granicy między życiem a śmiercią, relacjom rodzinnym. Pojawiają się również bardzo ciekawe wątki o życiu wilków, ich zwyczajach. Pasjonat tych zwierząt Luke ulega poważnemu wypadkowi. W wyniku tego wydarzenia splatają się losy oddalonej od siebie rodziny. Mimo licznych różnic i animozji muszą podjąć decyzję odnośnie życia Luka, który w wyniku poniesionych obrażeń pozostaje w stanie śpiączki i lekarze nie rokują poprawy. W treści odnajdziemy inspirujące mądrości. Zdarzenia, losy bohaterów, ich odczucia skłaniają do licznych refleksji. Bez wątpienia jest to wartościowa pozycja.

Recenzja książki pt. "Pół życia" autorka: Jodi Picoult

Książka pt. "Pół...