Z innej bajki

Patronat LC
Jodi PicoultSamantha van Leer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Z innej bajki (tom 1) literatura młodzieżowa
Between the Lines
Data 1. wydania:
2012-06-26
Prószyński i S-ka
Between the Lines
Z innej bajki (tom 1)
literatura młodzieżowa

Oficjalne recenzje i

Opowieść o księciu z bajki

[ 33 ] Link do recenzji

Wciągająca oraz interesująca książka. Dobra zarówno dla nastolatek jak też starszych czytelników. Ciekawa koncepcja, dość dobrze przedstawiona. Na uwagę zasługuje też różny kolor czcionek oraz obrazki. Doskonała dla fanów baśniowych klimatów. Zdecydowanie polecam :)

Po raz kolejny mogę się pochwalić, że bohaterka mojej dzisiejszej recenzji trafiła do mnie przypadkiem. Z innej bajki znalazła się w paczce wraz z książką, którą kupiłam na wyprzedaży na jednej z facebookowych grup (swoją drogą, jeśli mam być szczera, nie pamiętam, co to była za książka). Sprzedająca dała tym wyraz swojej skruchy za to, że tak długo zwlekała z wysłaniem...

Ciekawa powieść, w baśniowych klimatach. Cieszę się, że rozróżniono kolorystycznie perypetie bohaterów z książki i tych rzeczywistych. To trochę inna Jodi, którą znamy z jej samodzielnych projektów, ta powieść jest przeznaczona dla nastolatek.

Po przeczytaniu muszę powiedzieć, że ja jestem chyba z innej bajki, bo ta książka w ogóle mi się nie spodobała. Niby bajka, niby dla dzieci, a niby dla dorosłych. W sumie nie wiadomo dla kogo.

Myślałam, że jak na pani Picoult przystało to będzie coś dobrego

Super książka dla młodzieży :)

Powiem tak - jeżeli masz więcej niż 15 lat to ta książka cię nie porwie, ba, myślę, że nie porwałaby mnie nawet jakbym miała 12 lat.

Minusy:
- nudna historia,
- cały czas ten sam problem - jak wydostać Oliviera z książki???,
- miłość (15 latków?) od pierwszego wejrzenia - no błagam...,
- bardzo się dłużyła, przez małą płynność akcji,
- typowa główna bohaterka, która...

Fajny pomysł na książke. Ciekawa fabuła. Gdyby trochę ją podrasować byłaby bardzo dobra. W obecnej formie ocena dobra.

Opowieść o miłości, przyjaźni. O tym, że nastolatkom czasem ciężko jest dostosować się do otaczającej rzeczywistości, nie znajdują akceptacji wśród rówieśników i czują się jak "z innej bajki".
Napisana zrozumiałym językiem, z pewną dawką humoru, z wciągającą fabułą i ciekawymi ilustracjami książka o książkach. O zależnościach i relacjach między Czytelnikiem a książką i jej...

Kiedy poszłam do biblioteki, "Z innej bajki" wcisnęła mi w ręcę przyjaciółka, nakazując wypożyczyć i przeczytać. Tak też zrobiłam i nie żałuję.
Nie jest to wielkie arcydzieło, ale czytało się naprawdę przyjemnie i szybko. Nie zżyłam się szczególnie z bohaterami, mogliby być nieco bardziej wyraziści. Książka nie jest przewidywalna i do ostatnich stron czytelnik zastanawia...

Dyskusje

2 224