Pomóc Jani. Dziewczynka pogrążona w obłędzie i walka o jej ocalenie

Michael Schofield Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Historie Prawdziwe literatura faktu
January First. A child's descent into madness and her father's struggle to save her
Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk
Znak Literanova
literatura faktu reportaż schizofrenia
literatura faktu
Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk
Historie Prawdziwe
literatura faktu reportaż schizofrenia

Na półkach: , , , , ,

Pochłonęłam tę książkę w niecały dzień. Bardzo przeżyłam tą historię i niejednokrotnie wstrzymywałam powietrze, w oczekiwaniu tego co będzie dalej, co się stanie z tą małą dziewczynką, co się stanie z jej rodzicami.

Historia jest smutna, momentami straszna, trzymająca w napięciu, ale jednocześnie bardzo wciągająca, jest w niej coś co nie pozwala zrezygnować z lektury. A...

Historia rodem z horroru, a że na faktach to przeraża podwójnie. Niemoc, beznadzieja, brak pomocy. Nieświadome swej choroby dziecko i bezsilność rodziców. Mam 3 córki, nawet wyobrażenie sobie podobnego problemu przerasta mnie, wielki szacunek dla rodziców Jani. Rzadko odrywam się od ulubionego gatunku literackiego, pozwoliłam sobie na małą odskocznie czytając tę historię i...

Straszne jest doświadczać zachowania kogoś, kogo nie odstrasza potencjalna konsekwencja ani nie ma (na dany moment) empatycznych odruchów. Najgorsze, kiedy ten ktoś jest naszym dzieckiem. Niby to dzieci powinny czuć respekt i pewną obawę, jednak w przypadku osoby z odmiennym sposobem działania umysłu, typowe działania wychowawcze są całkiem nieskuteczne. Dlatego póki się...

🔽
Książka która potrafi wywołać najprzeróżniejsze emocje w człowieku. Jest to prawdziwa historia, która spisana została przez ojca Jani.
🔽
To mocna i autentyczna opowieść o walce, cierpieniu, chorobie na Schizofrenie i związanych z nią trudnościach. A przede wszystkim to prawdziwa próba miłości rodziców do chorego dziecka💙
✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏
Michael Schofield w książce "Pomóc...

Wzruszająca opowieść o miłości i poświęceniu ojca do swojej chorej córki mimo iż książka doprowadza do łez ponieważ jest smutna i szara strefa życia obojga rodziców pomaga zrozumieć aspołeczne zachowania ma bardzo dużo ważnych wskazówek w funkcjonowaniu z dziećmi z zaburzeniami a najważniejsze to miłość cierpliwość i akceptacja

Piękna książka o miłości rodzicielskiej. O codzienności i zmaganiach w dramatycznej walce o pomoc dla chorej Jani. Wszystko napisane tak szczerze i przejmujaco, że wzrusza do łez.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała książka o sile miłości do dziecka. Janni to zdecydowanie oczko w głowie taty,który pokłada w niej wielkie nadzieje od momentu jej pierwszych słów czy kroków. Wybitnie uzdolniona dziewczynka w marzeniach taty może nawet dostanie kiedyś Nobla tymczasem marzenia zdarzają się z okrutną rzeczywistością. Bujna wyobraźnia i niewidzialni przyjaciele dziewczynki okazują...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna, aczkolwiek bardzo ciężka książka. Ciężka emocjonalnie. Nieszczęście dotykające rodziny, choroba dziecka, wyciska łzy. Smutna historia, która mimo wszystko wciąga i do końca ma się nadzieję, że bohaterzy pokonają przeciwności losu.

„Schizofrenii nie da się wyleczyć. Nie ma na nią lekarstwa”.

Jani zawsze była innym dzieckiem. Bardzo bystrym, energicznym i żądnym wiedzy. Już od najmłodszych lat wymagała stałego zainteresowania rodziców, potrafiła mówić, znała cały alfabet i radziła sobie z liczeniem.
Rodzice wiedzą, że ich ukochana córeczka jest wyjątkowa i znoszą wszystkie jej agresywne zachowania...

Książka pełna najróżniejszych emocji. Niesamowicie wciągająca. POLECAM!

Dyskusje

• 2013
  • 2014
  • Domowa biblioteczka
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu

Michael Schofield Pomóc Jani. Dziewczynka pogrążona w obłędzie i walka o jej ocalenie Zobacz więcej