Zapora

Hubert Hender Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski (tom 1) Seria: Ja Gorę kryminał, sensacja, thriller
Oficynka
morderstwo zwłoki
Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Ja Gorę
morderstwo zwłoki

Oficjalne recenzje i

Policjant też człowiek

Link do recenzji

Nie polecam. Nudna i mało wiarygodna. Nawet ja -znająca śledztwa tylko z literatury i filmów poprowadziłabym je lepiej. Bardziej może krajoznawcza niż kryminalna, a chyba nie o to chodziło autorowi.

Czekam na kolejny tom!

Książka jest najogólniej mówiąc średnia. Zainteresowanie wzbudza pod sam koniec, gdy wreszcie coś zaczyna się dziać. Jedyna historia jaką tu przedstawiono to historia zapory. Poza nią nie wiemy nic o mieszkańcach, ofiarach, mordercy. Rozwiązanie sprawy po prostu się wydarza, bez motywu i wyjaśnienia.

Bardzo dobrze i szybko się czyta a do tego akcja toczy się w chyba jednym z najładniejszych miejscach w Polsce.
Na tytułowej zaporze dochodzi do serii bardzo brutalnych morderstw. Sprawca jest bardzo sprytny i wodzi policję za nos, zawszę jest o krok przed nimi.
Dzięki świetnej znajomości terenu i sprawności fizycznej bez problemu ucieka z miejsc zbrodni, oraz z...

Debiut powieściowy. Nieznany autor i skąpa jego biografia uruchamiają u odbiorcy nie tylko ciekawość co do jego osoby, ale także powodują, że czytanie powieści zyskuje pewien element tajemnicy, zagadki, sekretu. Dobre dla miłośników kryminałów, a tym w tym właśnie gatunku (tu połączonym z thrillerem) porusza się Hender.
Enigmatyczna (jak autor), a przy tym bardzo mroczna...

2059

Zwłoki w deszczu, we wszelakich możliwych kombinacjach, a wszystko w przecudnych okolicznościach przyrody, zapory w Pilchowicach. Trochę mroczno, trochę straszno, ale najczęściej mokro. Debiut powieściowy, więc wiele można wybaczyć. Mogę chyba dać szansę i sięgnąć po drugi tom przygód, komisarzy Iwanowicza i Gawłowskiego.

Czytało się bardzo dobrze, szybko, fabuła wciągała, jednak zakończenie mnie rozczarowało. Nie udało mi się znaleźć logicznego wytłumaczenia dla aż tak skomplikowanych morderstw, są jedynie niedopowiedzenia.

Ależ zawód!
Tak się ucieszyłam, gdy odkryłam, że ktoś pisze kryminały z akcją w Karkonoszach. Z zapałem zabrałam się za lekturę, a tu...emocje opadły w tempie natychmiastowym. Nie ma tu ani ciekawej fabuły, ani klimatu, ani wyrazistych bohaterów (choć ten element chyba wypadł mu i tak najlepiej). Zero akcji, straszne dłużyzny, powtórzenia, totalny brak pomysłu na intrygę....

Czasy współczesne, wieś Pilchowice na Dolnym Śląsku. Na zaporze w Pilchowicach dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Tego nie mógł zrobić człowiek, to bestia. Policja w kropce, nie mają żadnych śladów, świadków, morderca wyprzedza ich każdym krokiem. Mroczny kryminał z zaskakującym finałem. To pierwsze moje spotkanie z autorem, ale na pewno nie ostatnie. Polecam książkę.

Nie była zła. Myślałam, że będzie gorzej. Można jej poświęcić swój cenny czas.

• E-book
  • Literatura polska