Słodka przynęta

Andrzej Szulc
powieść angielska
Inne

audio
Najlepsza w tej książce to Maria Seweryn, która koncertowo i aktorsko ją przeczytała.

Książka zaczyna się powoli, warto czytać ją niespiesznie, gdyż, jak to u McEwana, tło głównych wydarzeń przedstawione jest rzetelnie i szczegółowo, niczym w literaturze faktu. Pod koniec jednak akcja przyspiesza, a od ostatnich 100 stron nie mogłam się wprost oderwać. Zakończenie nie rozczarowuje. Zdecydowanie polecam.

Książka o tematyce szpiegowskiej, ale pisana z zupełnie innego punktu widzenia - sekretarki. Ciekawa tematyka choć niełatwy styl Autora.

Książka przeczytana przez Marię Seweryn. Jak już zacznę coś czytać lub słuchać to staram się nawet z niechęcią ale skończyć, no więc mamy tu przewidywalną zabronioną miłość bohaterów, ale końcówka nadrobiła kilka gwiazdek.

Powieść z niespodzianką :) Uwielbiam zagrywki Iana McEwana, są wspaniałe.

McEwan na wesoło.

Rzecz jasna, że Ian McEwan nie pisze komedii, przy których śliną można naznaczyć czytane strony, ale uśmiechanie się pod wąsem będzie towarzyszyło nam w trakcie pysznej lektury „Słodkiej przynęty”. W zamiarze ma być to lekko ironiczna książka o aferze szpiegowskiej. Smacznym wątkiem z pewnością jest sponsorowanie pisarzy przez agencje wywiadowcze do...

Lubię tego autora i prawie każda jego książka pozostawia mnie usatysfakcjonowaną. Tak było i tym razem. Polecam.

Zakończenie zupełnie zmieniło moje podejście do książki.
Ze dwa razy zastanawiałam się czy nie przerwać czytania ale ostatecznie czytało się ją dość przyjemnie więc dałam jej szansę.

No cóż... Tak jak większość recenzentów i czytelników przede mną napisała zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Cała reszta jest momentami nudna i dłużąca się. No ale czy nie do przejścia? No nie... Da się przebrnąć, szczerze mówiąc są nawet momenty przyjemne. Czy jest to pozycja obowiązkowa? Zdecydowanie nie? Czy jest to lekka lektura na wakacyjne dni, którą można zabrać...

1960

"Słodka przynęta" to moja trzecia książka McEwana. I chyba najsłabsza z dotychczas przeczytanych. Początek zapowiadał się obiecująco. Koniec był świetny, ale to co między nimi, irytowało, drażniło, zanudzało. Ale warto dobrnąć do ostatniego rozdziału :)

Dyskusje

• 2014