Unstoppable: The Incredible Power of Faith in Action

Okładka książki Unstoppable: The Incredible Power of Faith in Action Nick Vujicic
Okładka książki Unstoppable: The Incredible Power of Faith in Action
Nick Vujicic Wydawnictwo: WaterBrook Press biografia, autobiografia, pamiętnik
WaterBrook Press
2012-10-02
2012-10-02
nick vujicic

Nie podołałam banałowi tej książki. Postać autora na pewno jest niezwykle inspirująca i ujmująca i tym na pewno można wypełnić strony ale ... jako pisarz jest po prostu mierny. Niektóre rozdziały są jednak niezwykle ważne np. ten dotyczący depresji,przemocy rówieśniczej, więc jeśli ktoś szuka wsparcia, pocieszenia to tam je znajdzie.

Nick chłopie bardzo mi pomogłes

Nick chłopie bardzo mi pomogłes

Być może są osoby, które ta książka zainspiruje czy też zmotywuje do działania, ja do nich nie nalężę. Zacząłem czytać i przerwałem. Przychylam się do opinii, że książka jest zbyt amerykańska, w negatywnym tego słowa znaczeniu, a także pełna banałów. To wszystko wydało mi się zbyt przesłodzone, zbyt proste. Czegoś zabrakło.

Bardzo dobra książka. Nawet jeżeli ktoś uważa inaczej to nie jest ona długa i przeczytanie jej nie zajmie dużo czasu.
Pokazuje jak docenić to co się ma w życiu. Nie każdy ma dom, jest zdrowy, ma auto, pracę czy nierozbitą rodzinę. Niektórzy mają dużo trudniej w życiu a mimo to cieszą się nim, wyciągają z tego życia najwięcej jak się da. O tym jest ta książka. Zdecydowanie polecam!

#178 - Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu - Nick Vujicic

#39/52/2019

To 287 storn biografii Nicka, połączonej z poradnikiem motywacyjnym, wydane przez Wydawnictwo Aetos Media

Dzięki temu, iż 2 razy oglądałam 2 razy wystąpienia Nicka na żywo, sama książka była dla mnie o wiele łatwiejsza do przyswojenia.

Nick chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, a także radością życia i optymizmem.

Uwielbiam jego słowa:
"Gorzej jest żyć w rozbitej rodzinie, niż nie mieć rąk i nóg.
Możesz mieć ręce i nogi, ale złamane serce."

#178 - Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu - Nick Vujicic

#39/52/2019

Nick chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, a także...

Początkowo myślałam, że czytam amerykański poradnik motywacyjny, jeden z wielu, ale już po kilkunastu kartkach zmieniłam zdanie. Owszem, to jest poradnik, ale jego autor jako osoba wierząca, udziela rad w świetle wiary, przełożonej na konkretne codzienne czyny. Nie zarzuca cytatami z Pisma św., tylko przekłada je od razu na sytuacje z życia. Im dalej czytałam, tym było lepiej - tyle kapitalnych zdań, kapitalnych porównań! Np. "Choć nie zawsze wypraszamy cuda, o ktore się modlimy, nie powinno to nas powstrzymywać od stawania się cudem dla innych ludzi". Książka dla wszystkich, także osoby starsze znajdą tu drogi wyjścia z typowych dla ich wieku problemów.
Autor podkresla w ksiazce wspolprace roznych kosciolow chrzescijanskich. Czyli praktykowany na codzien ekumenizm.
Zdecydowanie polecam!

Bardzo dobra, bardzo potrzebna i bardzo konkretna książka. Chociaż Nick w każdym swoim działaniu widzi wolę Boga i bardzo podkreśla Jego rolę w kształtowaniu swojego życia, uważam, że nawet osoby niewierzące lub wyznające inną wiarę mogą wiele wynieść z tej książki. Mnie na pewno dała dużo do myślenia, z pewnością kiedyś powrócę do niektórych fragmentów.

Druga część książki Nicka Vujicica. Nick zdradza w niej czytelnikowi swój sekret, podaje prostą odpowiedź: „Modlę się o Bożą pomoc, a następnie przekuwam swoją wiarę w działanie”. I o tym jest ta książka. Niepełnosprawność nie przekreśla szansy na udane życie rodzinne i sukcesy w życiu zawodowym. Autor proponuje aby wszelkie sprawy z którymi nie dajemy sobie rady powierzać Bogu - on się nimi zajmie, a my tymczasem mamy żyć i działać zgodnie z Jego naukami. Przytacza również historie swoich przyjaciół dotkniętych różnym cierpieniem, którzy również przyjmują taką postawę w życiu i odnoszą zwycięstwo, mimo, że ich sytuacja często nie uległa zmianie. Jest to bardzo cenne, gdyż nie mamy tu tylko czystej teorii, ale konkretne przykłady, w których sami możemy się odnaleźć. Niesamowicie ważne jest pomaganie innym ludziom i temu zagadnieniu Nick również poświęca sporo miejsca w lekturze. Postawa bierności nie przynosi niczego dobrego, jedynie pogłębia przygnębienie. Warto przeczytać!

Po tę książkę najlepiej sięgnąć nie z ciekawości, lecz gdy poczuje się taką nieodpartą chęć jej przeczytania. Gdy ktoś sięgnie po nią w nieodpowiednim momencie, nie wciągnie z niej tyle, ile faktycznie można... a można naprawdę dużo!

Na półkach: , , , , , , , ,

N I E S A M O W I T A K S I Ą Ż K A !!!
Nick urodził się bez rąk i nóg. A jednak jeździ po całym świecie, porusza się na deskorolce i uprawia sporty wodne. Podróżując daje ludziom nadzieję, pokazuje nam jak przetrwać kryzys, pokonać własne lęki i problemy. Jak niwelować destrukcyjne myśli, jak walczyć z niechęcią innych i jak uczyć się pokochać własne ciało. Daje ukojenie zwykłemu człowiekowi, przybliża do marzeń i inspiruje do zmian.
Książka napisana jest prostym językiem. Tekst jest czytelny i przejrzysty. I pomimo wszelkich przeciwności nasze życie ma sens i nieskończoną wartość oraz, że każdy ma do odegrania rolę na tym świecie.
Z całego serca polecam.

N I E S A M O W I T A K S I Ą Ż K A !!!

• Poradniki
  • 2015