Łatwo przyszło, łatwo poszło

Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
A Fool and His Honey
Aurora Teagarden (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Martyna Plisenko
roe kryminał zagadka aurora teagarden

Takie czytadło z wątkiem kryminalnym... Na jeden wieczór.

Tom lepszy, niż poprzedni, przede wszystkim w warstwie obyczajowej, choć też nie do końca, bo portrety psychologiczne postaci są wewnętrznie sprzeczne, momentami aż do granicy mojej irytacji.
Autorka jest całkowicie pozbawiona tego rodzaju wyobraźni, którą można by nazwać wyobraźnią „dynamiczną”, „przestrzenną”. Wskutek tego każda akcja, gdzie ktoś kogoś próbuje zabić,...

Niewiele dzieje się w życiu Aurory. Odpowiedzialny mąż, dom i przyjęcia biznesowe. Ale bibliotekarka wręcz przyciąga nieszczęśliwe wypadki i kiedy okazuje się, że Regina ma dziecko, a później przepada bez śladu jest w stanie ruszyć za nią samochodem z marudzącymi współpasażerami. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała, to po wypadku Martina brak kontaktu Aurory i jego rodziny.

Jestem fanem Aurory w każdej sytuacji

Na półkach: , , , ,

Jestem oburzona! Jak tak mogła się skończyć ta książka? Oby w kolejnej części było coś co wynagrodzi czytelnikom takie zakończnie!

Zdecydowanie najsmutniejszy tom z cyklu o Aurorze. Aczkolwiek, jeden z lepiej napisanych, wyraźnie widać, iż kunszt pisarski Harris się rozwija i to w dobrym kierunku.

Tylko jedna uwaga - jak na takie lekkie kryminały, ten tom kończy się wyjątkowo smutno.

Utrzymywać w ciekawości i napięciu czytelnika przez tak długi czas to nie lada umiejętność. Po przeczytaniu jeszcze przez długo chodzi po głowie...ale fajnie chodzi po głowie :)

"Łatwo przyszło, łatwo poszło" to szósty tom przygód Aurory Teagarden, która prowadzi spokojne i szczęśliwe życie u boku swojego męża Martina Bartella. Po dawnych przygodach i zagadkach kryminalnych zostało jej już tylko wspomnienie. Jednak niebezpieczeństwo znowu nadchodzi i to nie ze strony drwala śpiewającego religijne pieśni w jej ogródku...

Z niespodziewaną wizytą...

To była chyba najlepsza część z dotychczasowych książek o Aurorze Teagarden; była taka żywsza od poprzednich części - więcej było dialogów, Aurora nie oddawała się długim przemyśleniom, bo wciąż inni bohaterzy byli przy niej.
Co do fabuły to od samego początku coś się działo, było chwilami zabawnie - ten cudny charakter Aurory: z zewnątrz serdeczna, gościnna kobieta z...

Dyskusje

• Kryminał
  • Kryminały
  • 2018
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Charlaine Harris
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Łatwo przyszło, łatwo poszło