Psia kupa

Kwon Jeong-saengJeong Seung-gak Wydawnictwo: Kwiaty Orientu literatura dziecięca
Edyta Matejko-Paszkowska
Kwiaty Orientu
filozofia dla dzieci bajka koreańska literatura koreańska
literatura dziecięca
Edyta Matejko-Paszkowska
filozofia dla dzieci bajka koreańska literatura koreańska

W nietuzinkowy sposób opowiedziana historia o znajdowaniu sensu swojego istnienia i poczuciu własnej wartości. Być może, dla dorosłych to pewnie "szok kulturowy", ale dzieci powinny być zachwycone.

(…) „Psia kupa” to książka zaskakująca. Kwon Jeong-saeng snuje opowieść, która naprawdę zadziwia filozoficzną niejednoznacznością, połączeniem intymności i uniwersalności, zwykłą prawdą o życiu i o nas samych.
Przyznam szczerze, że tytuł i okładka z defekującym białym psiakiem w centralnej części może budzić podejrzliwość i cechuje się raczej minimalnym potencjałem...

Mądra bajka pełna wrażliwości.

Recenzja: http://ewakruchowska.pl/polecane-ksiazki/psia-kupa/

Nigdy bym nie pomyślał, że taka książka wpadnie mi w ręce.
Tak samo jak wcześniej ten tytuł (i podobne) gdzieś tam obijały mi się o oczy, tak też twierdziłem, że to ... co najmniej dziwny tytuł dla dzieci.

Ale! Naprawdę mi się ta historia podobała. Napisana tak... nostalgicznie. Niby o kupie, a można odnaleźć w tym... siebie - jakkolwiek to brzmi.

Swojego poglądu na...

O tym, że psi bobek nie gryzie /Psia kupa - Kwon Jeong-saeng/

Przedstawię wam bajkę, bajkę o stolcu, czyli kupie, gównie, odchodach, fekaliach, ekskrementach, łajnie, gnoju, bobku, kale, klocku, mierzwie. Nie, to żaden makabryczny żart – to książka dla dzieci. O dziwo, całkiem...

Książka o kupie. Do czego służy i że nie taka straszna kupa, jak ją malują ;) Pozytywne.

Świetna bajka dla dzieci, która przydałaby się nie jednemu dorosłemu w Polsce. "wszystko na świecie ma swoje znaczenie", nikt ani nic nie jest bezużyteczny :)

Lubie psie kupy.

Miałam okazję przeczytać tę książkę "świeżo z drukarni", kiedy byłam jednym z prowadzących na półkoloniach językowych dla dzieci- podczas warsztatów o Korei. Przedstawianie takiego tematu jest samo w sobie odrobinę dziwne dla naszej kultury, ale w Korei Południowej ta książka dla dzieci zrobiła dużą furorę, ze względu na poruszany temat "czystości, ekologii i tego, że...

• Korea
  • 2013
  • Poszukiwane
  • Książki do kupienia
  • Azjatyccy pisarze
  • ⛔ Reading Challenge 2017 (Rok z Koreą)

Dodaj cytat z książki Psia kupa