Kup teraz - 1 oferta w cenie od 59.06 zł do 59.06 zł

Gdzie jest moja czapeczka?

Jon Klassen Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
I Want My Hat Back
Dwie Siostry
I Want My Hat Back
literatura dziecięca

Okładka książki Skunks i Borsuk Jon Klassen, Amy Timberlake
7,2
Skunks i Borsuk Jon Klassen, Amy Ti...
Okładka książki Sam i Dave kopią dół Mac Barnett, Jon Klassen
7,6
Sam i Dave kop... Mac Barnett, Jon Kl...
Okładka książki Pax Jon Klassen, Sara Pennypacker
7,8
Pax Jon Klassen, Sara P...

"Gdzie jest moja czapeczka?" autorstwa Jona Klassena to wydana przez Dwie Siostry w 2012 roku książeczka. Czytałam opinie o tej historii, które są bardzo podzielone. Wielu rodziców jest wręcz oburzonych tą książką i nie polecają jej dzieciom. Ja jednak przybliżę Wam nieco fabułę i sami zdecydujecie, czy chcecie taką książkę przeczytać Waszym pociechom w wieku 3+.

Głównym...

Czytam zamieszczone tu komentarze i szczękę muszę zbierać z podłogi na widok kompletnego zaniku tego co tak piękne w życiu - dystansu i poczucia humoru. Dla mnie Klassen to mistrz.

Nie wszystkie książki dla dzieci muszą być o tym jak to króliczek piekł ciasto, zabrakło mu cukru, pożyczył go od niedźwiadka, sowa zrobiła sok z jagód, jeżyk przyniósł lody i wszystkie...

Jest tyle pięknych i mądrych książek. Nie warto ulec, tak jak ja, reklamowym bajaniom - to nie jest dobra książka dla dzieci.

Zachęcona opiniami kupiłam i zawiodłam się- opowieść ani śmieszna, ani rozwijająca, wręcz wprawia w zażenowanie. Nie dla dzieci.

Absolutnie nie jest to ksiazka dla dzieci.
Klamstwo. Zemsta. Kradziez. A! I morderstwo.
Nie, absolutnie nie podzielam zachwytu nad ta pozycja jako literatura dla najmlodszych.

Bardzo słaba książka i na pewno nie dla dzieci.

Gdzie jest moja czapeczka (czyli kryminał niedomówień)

Jak dużo można powiedzieć nic nie mówiąc i jak dużo można dopowiedzieć nic nie widząc. Zobaczcie i dopowiedzcie sobie sami.

Stało się tak, że nie była to pierwsza książka Jona Klassena jak do nas trafiła (wcześniej mieliśmy przyjemność z Kapeluszem i Dołkiem, który był kopany przez Sama i Deva. Wiedzieliśmy już wiec,...

Nie pokazywałam żadnemu dziecku, więc to moja opinia. Myślałam, że przewrotne zakończenie dotyczy tego gdzie się podziała czapeczka, a nie jak misiek ją odzyskał. Dla mnie dobra na jeden raz, jako taki żarcik.

"Gdzie jest moja czapeczka"
Czyli w kilku słowach o kłamstwie i zemście.

Nie jestem pewna czy rzeczywiście to książeczka dla dzieci.
Dla dorosłych na pewno. Bo w kilku słowach został opisany mechanizm dzisiejszego świata. Brutalnego świata.

Czytanie zajmie kilka minut. Refleksje kilka dni. Albo i dłużej.

Brawo dla autora.

Książeczka opowiada jak niedźwiedź szukał czapeczki, która została skradziona przez zająca. Nie wydaje mi się, aby to była książeczka odpowiednia dla dziecka.

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • Literatura kanadyjska
  • 2012
  • 2017
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Gdzie jest moja czapeczka?

Video

Video